Site icon sekunde.lt

Skundai alaus bokalų neištuštino

Šlitinėjantys neblaivūs žmogystos, riksmai, riebūs keiksmažodžiai ir net visų akivaizdoje atliekami gamtiniai reikalai – tokie vaizdai jau tapo alaus barų kaimynų kasdienybe. Nors parduotuvėse alkoholio įsigijimas ribojamas griežtai, aludėse jis liejasi nuo ankstaus ryto iki vėlumos. Savivaldybė teigia, kad jos rankos surištos – girdyklomis vadinamų barų uždaryti neturinti teisės, tik pažaboti jų veiklą trumpinant darbo valandas.

Alaus barai – aplinkinių gyventojų galvos skausmas. Čia besirenkanti publika mėgsta ne tik triukšmingai aptarinėti gyvenimo įvykius, bet ir audringai aiškintis santykius, o kai kada nesibodi čia pat atlikti gamtinių reikalų.

 

Šlitinėjantys neblaivūs žmogystos, riksmai, riebūs keiksmažodžiai ir net visų akivaizdoje atliekami gamtiniai reikalai – tokie vaizdai jau tapo alaus barų kaimynų kasdienybe. Nors parduotuvėse alkoholio įsigijimas ribojamas griežtai, aludėse jis liejasi nuo ankstaus ryto iki vėlumos. Savivaldybė teigia, kad jos rankos surištos – girdyklomis vadinamų barų uždaryti neturinti teisės, tik pažaboti jų veiklą trumpinant darbo valandas.

Algirdo gatvėje gyvenanti Dalia nekantriai laukia, kol atvės orai. Ne dėl to, kad jai nepatiktų vasara. Panevėžietė pavargo nuo amžino triukšmo ir orgijų, vykstančių po jos langais. Moters teigimu, šalia daugiabučių nuo šeštos ryto veikiantis alaus baras skambiu „Duobės“ pavadinimu seniai virtęs vietos gyventojų galvos skausmu.

„Net karštą dieną neįmanoma namuose atverti langų – baisus staugimas, rėkimas, triaukščiai keiksmažodžiai. Net negirdžiu savo televizoriaus – viską perrėkia“, – guodėsi panevėžietė.

Anot jos, tas tęsiasi nuo pavasario iki rudens, kai alaus mėgėjai įsitaiso prie alaus baro jiems įrengtame, anot moters, aptvare. Atšalus orams visi suguža į „Duobės“ vidų ir aplinkiniams gyventojams tampa kiek ramiau. Dalios tvirtinimu, šalia gyvenantieji jaučiasi savotiškais įkaitais. Ne tik priversti kęsti nuolatinius triukšmus, bet ir jaučiasi nesaugūs. Jos žiniomis, „Duobėje“ buvo nužudyti net du žmonės. O praėjusią vasarą vienas baro klientas užsipuolė jos kaimynę senutę. Nors prie pat daugiabučio yra vaikams įrengta žaidimų aikštelė, tėvai baiminasi čia leisti atžalas.

„Mamos bijo išleisti vaikus, nes tokie neblaivūs žmogystos visiškai neprognozuojami. Pagaliau kokį pavyzdį mato jaunoji karta? Kai kurie aludės lankytojai net nesibodi atlikti savo gamtinių reikalų prie vaikų. Kodėl maži vaikai ir paaugliai turi stebėti tas girtų žmonių orgijas? Nuo kada girtuoklių teisės yra svarbesnės nei vaikų“, – piktinosi Algirdo gatvės gyventoja.

Jos tvirtinimu, prieš keletą metų gyventojai jau buvo surinkę parašus, bet niekas nepasikeitė. Tačiau rankų moteris neketina nuleisti.

„Tegul valdininkai atvažiuoja pašalpų mokėjimo dieną, pamatys nesurežisuotų vaizdų. Gyvenu viena, baisu, kad neišdaužytų langų. Toliau taip gyventi negaliu, jeigu niekas nesikeis, eisiu prašyti pagalbos pas merą“, – ryžtingai nusiteikusi Dalia.

Jai pritaria ir kitoje „Duobės“ pusėje, viename iš Aukštaičių gatvės privačių namų gyvenanti Gražina.

„Kiemą apsodinome tujomis – taip keistai nuo alaus baro pusės visos nurudavo. Savo kieme negaliu net pavėsinėje pasėdėti. Menkas malonumas klausytis girtuoklių keiksmų ar atsisukus kokį pamatyti atliekantį gamtinius reikalus ant mano tvoros“, – guodėsi Gražina, irgi nusiteikusi rašyti raštą Savivaldybei.

Pilėnų mikrorajono gyventojai piktinasi šalia Panevėžio profesinio rengimo centro jau ne vieną dešimtmetį veikiančia girdykla „Kalifornija“.

Kelia pavojų

„Duobė“ – ne vienintelis alaus baras, kurio kaimynyste nepatenkinti panevėžiečiai. Pilėnų mikrorajono gyventojai socialiniame tinkle „Facebook“ piktinasi šalia Panevėžio profesinio rengimo centro jau ne vieną dešimtmetį veikiančia girdykla „Kalifornija“. Kaip teigė panevėžietė Kristina Jakšienė, nuo ankstaus ryto prie alaus baro girdisi necenzūrinių žodžių lavina – jų priversti klausyti pro šalį einantys mokiniai ir tėvai, savo atžalas vedantys į darželius. Tačiau ne tai baisiausia – orientaciją praradę neblaivūs asmenys puola tiesiai po automobilių ratais, ypač toje vietoje, kur dar ne taip seniai buvo dabar jau panaikinta pėsčiųjų perėja.

„Vaizdų čia tokių būna, kad galima filmą susukti. Kodėl vaikai eidami į mokymo įstaigas turi matyti, kaip dėdės ir tetos guli ant šaligatvio pusnuogiai arba net čia, vietoje, atlieka savo gamtinius reikalus? Ar visos tarnybos turi rankioti komos ištiktus piliečius? Ar normalu, kad žmonės girdomi, kol nebegali pasiekti net kitos kelio pusės, kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems“, – piktinosi K. Jakšienė.

Ji pati savo akimis mačiusi, kai iš baro iššlitiniavusi klientė, neišlaikiusi pusiausvyros, galva trenkėsi į gatvės bortelį. Kiti baro lankytojai net nesiteikė padėti nelaimėlei, įstaigos darbuotoja tik sumurmėjo, kad sąmonę praradusi moteris greičiau pasiskubintų namo. Greitąją iškvietė pati K. Jakšienė.

„Savivaldybė nemato problemos. Jiems sunku patikėti, kad taip būna, o mes matome tą kiekvieną dieną“, – guodėsi panevėžietė.

Pusšimtis barų

Gyventojų skundai Savivaldybei – dar ne priežastis uždaryti alaus barus ar bent apriboti prekybos alkoholiu laiką.

Miesto plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Violetos Normantienės teigimu, Panevėžyje veikia 56 alaus barai. Per šiuos metus buvo uždarytos trys tokios įstaigos – Marijonų, Ramygalos ir Beržų gatvėse. Toks sprendimas priimtas Valstybinei mokesčių inspekcijai ir policijai nustačius grubių pažeidimų.

„Gyventojų skundai ar policijos siūlymai nėra priežastis įmonei atimti licenciją. Savivaldybė gali imtis tik vienintelės priemonės – riboti tokių vietų darbo laiką. Pagal Alkoholio kontrolės įstatymą licenciją galima atimti tik tais atvejais, kai yra konkretūs pažeidimai, kaip šiais atvejais nustatyta, kad buvo prekiaujama kontrabandinėmis prekėmis ar prekėmis be jokių įsigijimo dokumentų“, – kalbėjo V. Normantienė.

Skundai plaukia

Specialistės teigimu, viešojo maitinimo įmonėms prekybos alkoholiu laikas yra neribojamas, tad pagal įstatymą alaus barai gali veikti kad ir visą parą. Tačiau kai Savivaldybė gauna gyventojų skundų dėl keliamo triukšmo ir nuolatinių viešosios tvarkos pažeidimų, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimo komisija sprendžia dėl sankcijų. Nuo 2008 metų prekybos alkoholiu laikas Panevėžyje apribotas 43 įmonėms.

„Šiuo metu esame gavę skundų dėl alaus baro Staniūnų gatvėje, taip pat socialiniuose tinkluose skundžiamasi dėl Durpyno gatvės baro, bet raštiško prašymo riboti laiką nesame iš jų gavę, tad kol kas negalime imtis priemonių“, – aiškino specialistė.

V. Normantienės teigimu, jeigu dėl alaus barų veiklos išties kyla problemų, gyventojai pirmiausia turėtų surinkti parašus ir raštiškai kreiptis į Savivaldybę su prašymu riboti prekybos alkoholiu laiką.

„Būna ir taip, kad gyventojai skundžiasi dėl nuolatinio triukšmo, muštynių, bet policijos suvestinėse nėra jokių registruotų įvykių. Žmonės turi būti pilietiški ir pranešti pareigūnams apie viešosios tvarkos pažeidimus. Kai mes sulaukiame raštiškų skundų, kiekvienu atskiru atveju sprendžiame, kiek riboti laiką prekiauti alkoholiu“, – aiškino V. Normantienė.

Exit mobile version