Menininkas atskleidė, kad per iškilmes su žmona, pernai metų premijos laureate Jolanta Lebednykiene, mėgavosi Kretos saule. Šiandien premija, kurią laureatas žadėjo skirti kūrybai, J. Lebednykui buvo įteikta be pliūpsnio sveikinimų ir iškilmingų fanfarų, tačiau tiesiai iš mero rankų.
„Visi pinigai bus skirti kūrybai ir menui, o ne pravalgymui. Investicijos į molį, akmenį, bronzą visuomet būtinos“, – „Sekundei“ teigė skulptorius.
Jau birželio 1 dieną sostinėje prie Šiuolaikinio meno centro kultūros gerbėjus pakvies naujausia J. Lebednyko paroda. Vėliau, spalio mėnesį, jis savo išskirtiniais darbais žada pradžiuginti panevėžiečius.
Menininkas yra sukūręs daug vario reljefų, skulptūrų visuomeniniams pastatams, mažosios plastikos bei skulptūrinės keramikos kompozicijų, objektų, monumentalių skulptūrų visuomeninėms erdvėms. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Dailės galerija, JAV Baltieji rūmai, privatūs kolekcininkai. J. Lebednykas yra surengęs 25 personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavęs daugiau nei 60 grupinių parodų ir 7 simpoziumuose.
Šiųmetės 1000 eurų siekiančios Kultūros ir meno premijos taip pat skirtos Kraštotyros muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriui (Agnė Šablinskienė, Vaida Goberienė, Raimonda Gvozdienė, Loreta Baltutytė, Silvija Kraskauskienė, Giedrė Baltuškienė) bei muziejininkei Zitai Pikelytei.
Kraštotyros muziejus vienas pirmųjų šalyje pradėjo rengti edukacines programas. Iš paprastomis iliustracijomis papildytų ekskursijų jos virto siužetinėmis inscenizacijomis, kurių dalyvis tampa aktyviu istorinės rekonstrukcijos dalyviu. 2014-2016 metais įstaiga vedė 967 edukacines programas, jose dalyvavo apie 18 tūkst. lankytojų.
Z. Pikelytė yra profesionali fotografijos paveldo, daugiausia Panevėžio miesto ir rajono, tyrinėtoja, kuri savo srityje pasiekė reikšmingų rezultatų. Kruopštaus muziejininkės darbo dėka dabar Panevėžys yra vienas labiausiai fotopaveldą ištyrusių miestų.
Komentarai
Sveikinimai darbstuoliui Juozui.Sekmes!