Vienodais skaičiais papuoštą vasario 20-osios datą Panevėžio santuokų rūmuose susituokti panoro net dvylika porų.

Skaičių magija paskatino vedyboms

Skaičių magija paskatino vedyboms

 

Dviem vienodais, astrologų teigimu, santuokai itin tinkamais skaičiais pažymėtą vasario 20-ąją Panevėžio miesto ir rajono civilinės metrikacijos skyrius užplūdo jaunavedžiai. Juos sutuokę specialistai šypsosi: vargu ar meilę saugo skaičiai.

Panevėžio savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje išskirtinę datą susituokti panoro dvylika jaunavedžių porų.

Viena paskui kitą į ceremonijų salę žengė negausios vestuvių delegacijos, lydėjusios du žmones įamžinti meilės įžadų. Jaunavedžiai neslėpė, kad jų šeiminius planus nulėmė ir mistiška 2020 metų antrojo mėnesio 20 diena.

Astrologai jau iš anksto paskelbė, kad tai ypatinga diena, ypač tinkama vedyboms. Dvejetukas esą itin palankus moteriškai laimei, o nulis ją tik dar labiau sustiprina. Be to, ketvirtadienis – Jupiterio diena, kuri irgi labai palanki santuokai.

„Mano mylimajai tai buvo svarbu“, – sakė santuokos iškilmių belaukiantis panevėžietis Kęstutis Mažeika.

Kai kurie Panevėžio santuokų rūmuose ketvirtadienį susituokti nusprendę jaunavedžiai neslėpė, kad jų šeiminius planus nulėmė ir mistiška 2020 metų antrojo mėnesio 20 diena.

 

Jo išrinktajai Ritai vasario 20-oji – ne tik gražus, bet ir magiškų galių turintis skaičius. Kai jaunavedžiai Civilinės metrikacijos skyriaus prašė būtent šios datos, jau nebebuvo vietų, tačiau netikėtai kita pora atšaukė vestuves.

„Tai ryžtinga ir gana rizikinga data: nulis reiškia viską arba nieko, dvejetas – labai gerai arba labai blogai. Taigi rizikuojame ir tikime, kad mums pasiseks. Su kokia nuotaika atėjome, toks ir vedybinis gyvenimas laukia – o mums šiandien labai gera“, – kalbėjo žiemiško laiko vestuvėms nepabijojusi nuotaka.

Dvejetukais puošta diena patiko ir Tomui su Monika Krikštaponiams. Pora jau prieš trejus metus išsirinko lengvai įsimenamą ir gražią vestuvių datą.

„Girdėjome, kad tai bloga diena tuoktis, bet mes nebijom. Dvejetas mano mėgstamas skaičius, dažniausiai būdavęs pažymių knygelėje“, – juokiasi tvirtai su būsima žmona į tuoktuvių salę žengęs Tomas.

O Martynas ir Laura Kaščikai tvirtino skaičių nesureikšminę.

„Net nežinome, ką gali reikšti sutampančių skaičių seka, netikime tokiais dalykais. Svarbu, kaip mes sutarsim ir vienas kitą suprasim“, – kalbėjo vasario 20-ąją pirmieji Panevėžyje susituokę Martynas ir Laura.

Dvejetų magija

Devynios panevėžiečių santuokos jau suplanuotos ir dvejetukais pažymėtą vasario 22-ąją.

Tokių ceremonijų gausa – nekasdienis reiškinys Panevėžyje. Kasmet Mendelsono maršas skamba vis mažesniam būriui vestuvininkų.

Pernai Aukštaitijos sostinėje įregistruotos 532 santuokos (2018 metais – 580). Iš jų pačiuose Santuokų rūmuose tuokėsi 353 poros. Dvi santuokos vyko Panevėžio pataisos namuose, aštuonios poros amžiną meilę viens kitam pažadėjo pasirinktose vietose. Išskirtinėje aplinkoje pageidavę susituokti panevėžiečiai dažniausiai rinkosi miesto centre esančio viešbučio restorano terasą, tačiau buvo besituokusiųjų ir siaurojo geležinkelio depe, prie „Ekrano“ marių ir net ant namo stogo.

Kai kurie panevėžiečiai norėjo vedybų Bistrampolio dvare ar užmiesčio sodyboje.

Praėjusiais metais Panevėžio miesto civilinės metrikacijos skyrius užregistravo 298 porų ištuokas, 2018 m. – 300.

„Žvelgiant į santuokų ir ištuokų skaičiaus dinamiką Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, 2015 – 2019 m. matyti gana aiški santuokų mažėjimo ir ištuokų stabilumo tendencija. Skaičiai byloja, kad, nors santuokų mažėja, skiriasi vis dėlto tiek pat porų“, – pažymi Panevėžio civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Loreta Guokė.

Skaičiai nepadėjo

Panevėžio rajone mistiškąją nuliais ir dvejetais pažymėtą dieną susituokė viena pora. Dar viena pora savo planus pakeitė.

„Rajone jaunavedžiai nėra tokie prietaringi. Jie santuokai dažniau renkasi dienas pagal savo pajamas, metų laikus, kartais vestuves derina su vaiko krikštynomis“, – sako Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Gaižiūnienė.

Daug porų sutuokusi ir išskyrusi vedėja jau seniai nebetiki skaičių magija. Ji pamena atvejį, kai jaunavedžiai specialiai rinkosi 2015 metus, 5 mėnesį, 15 dieną ir net 15 val. bei 15 min. Bet po dvejų metų rajono Civilinės metrikacijos skyrius sulaukė šios poros, atėjusios skirtis.

Tomas ir Monika Krikštaponiai savo vestuvių datą pasirinko dar prieš trejus metus.

„Žmonės tapo nebekantrūs – nepatiko, neprisitaikė ir skiriasi. Dažniausiai pas mus tokį prašymą sutuoktiniai atneša po 2–3 vedybinio gyvenimo metų. Jei patys nesistengia dėl vienas kito, nepadės ir skaičiai“, – mano N. Gaižiūnienė.

Praėjusiais metais Panevėžio rajone išsiskyrė 113 porų. Tai gerokai daugiau nei 2018 metais, kai iširo 80 šeimų.

„Pernai kaip niekad daug naujagimius registravo nesusituokusių tėvų – ne santuokoje gimė 40 proc. vaikų. Gal ir gerai, kai dabar žmonės taip masiškai skiriasi. Kai pamatai skirtingais keliais einančius žmones su atžalomis, būna daug liūdniau“, – svarsto vedėja.

O šeimas pernai rajone sukūrė 167 poros, metais anksčiau – 214.

Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje galima tuoktis bet kurią dieną. Dažniausiai, pasak N. Gaižiūnienės, rajono gyventojai vestuves planuoja vasarą. Kieno šventinis biudžetas mažesnis, renkasi eilinę savaitės dieną.

O šįmet jau gauta 17 išvažiuojamųjų santuokų prašymų, tokių vestuvių daugiausia nori emigrantai. Rajono metrikacijos darbuotojai jaunavedžius apvesdina dažniausiai kaimo turizmo sodybose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų