„Mano, kaip valstybės vadovo, pareiga – padėti dialogui. Tačiau tam reikalinga visų pusių gera valia ir noras ne rinkimų pažadais, o asmeniniu pavyzdžiu diegti kitokią politinę kultūrą. Kol kas to pasigendu“, – sakė G. Nausėda, prieš tai pažymėjęs, kad jam svarbu, jog jo metinio pranešimo pasiklausyti į vieną salę susirinko tiek pozicija, tiek ir opozicija.
Prezidento teigimu, aukštinės politinės kultūros pasigenda ir visuomenė.
„Neabejoju, kad to pasigenda ir Lietuvos žmonės, nes kiekviena politinių ambicijų sužlugdyta gera iniciatyva, kiekvienas vėluojantis sprendimas galiausiai atsiliepia jų gerovei“, – teigė jis.
Visgi užsiminęs apie galimybę padėti opozicijai bei valdantiesiems surasti dialogą, prezidentas metiniame pranešime kritiškesnis buvo valdantiesiems. Prezidentas leido suprasti, kad būtent valdantieji nėra linkę įsiklausyti į oponentų teikiamus siūlymus.
„Deja, to gebėjimo išgirsti ir išklausyti vienas kitą nuolat pritrūkstame, kai kalbame apie Lietuvos žmonių gerovei būtinus sprendimus. Net neprasidėjusios diskusijos nutraukiamos sausu „ne“. Ne toje Seimo salės pusėje gimę pasiūlymai nugula stalčiuose ar pražilsta belaukdami Vyriausybės išvadų.
Balsuojama ne už ar prieš konkretų siūlymą, o tam, kad oponentui būtų parodyta jo vieta“, – sakė prezidentas, pridurdamas, kad tai ir yra priežastis, kodėl Seimas pastaruoju metu dirba skirtingose salėse.
Pastarąją savaitę Prezidentūra, komentuodama kilusį konfliktą Seime, sukritikavo valdančiuosius. Kaip tuomet teigė Prezidentūra, „buldozerio principai politikoje ir beatodairiškas valdančiosios daugumos siekis „nugalėti“ oponentus bet kokiomis priemonėmis suskaldė Seimą“.
ELTA primena, kad prezidentas apie galimybę susodinti prie vieno stalo konfliktuojančius politikus Seime yra kalbėjęs ir anksčiau – rinkiminės kampanijos metu.