Site icon sekunde.lt

Šimtukų kraitėje – šaukštas deguto

Paskelbus pirmuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus, miestas didžiuojasi jau penkiolika šimtukų. Priežasčių džiūgauti gal būtų ir daugiau, jei ne laikiusiųjų matematiką įvertinimai.

Paskelbus pirmuosius valstybinių brandos egzaminų rezultatus, miestas didžiuojasi jau penkiolika šimtukų. Priežasčių džiūgauti gal būtų ir daugiau, jei ne laikiusiųjų matematiką įvertinimai.

Ministrės prašymu

Paskelbus pirmuosius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus, mieste džiaugiamasi jau penkiolika, rajone – trimis šimtukais, ir geresniais, palyginti su pernykščiais, kai kurių egzaminų rezultatais.

Deja, nerimą kelia kol kas nepaskelbti matematikos brandos egzamino įvertinimai.

Kol kas abiturientai žino tik kaip išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos, biologijos, vokiečių ir prancūzų kalbų egzaminus. Matematikos egzaminą Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė paprašė įvertinti papildomai ir jo rezultatus žada tvirtinti tik po to.

Priežastis – šiųmečių abiturientų įvertinimai blogesni nei pernykščiai ir panašūs į 2020-ųjų, kai matematikos egzamino neišlaikė praktiškai kas trečias.

Penkmečio rekordas

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Minolė Petronytė-Kairienė sako, kad valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė beveik 700 miesto abiturientų. Bendras egzamino rezultatų vidurkis mieste siekia 45,6 balo.

„Didžiausias džiugesys Panevėžio mieste yra 12 šimtukų už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą“, – sako ji.

Daugiausia šimtukų – šešis – surinko J. Balčikonio gimnazijos abiturientai, keturis – 5-osios gimnazijos, po vieną – „Minties“ ir K. Paltaroko gimnazijų.

Tiek aukščiausių įvertinimų už šį egzaminą nesurinkta bent nuo 2017-ųjų.

Mieste 8,9 procento, arba 59 abiturientai gavo aukštus įvertinimus – nuo 86 iki 99 balo. Pagrindiniu lygiu – nuo 36 iki 85 balų – išlaikė 48 procentai abiturientų, o 30,8 procento – patenkinamai, tai yra surinko nuo 16 iki 35 balų.

„Yra dideli skirtumai tarp praėjusių metų ir šių metų rezultatų. Reiks papildomo vertinimo ir analizės“

J. Šiugždinienė

10,4 procento abiturientų šį egzaminą turės perlaikyti liepos 12-ąją. Prie jų prisidės ir 32 abiturientai, neišlaikę mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, neišlaikiusiųjų procentas panašus kasmet. Pernai buvo 9 procentai, užpernai – 12 procentų.

„Paprastai ir būna, kad apie 10 procentų Panevėžio miesto abiturientų nepasiekia patenkinamo lygio“, – sako ji.

Prancūzų kalbos žinias tikrinosi tik vienas

Mieste biologijos egzaminą laikė 220 abiturientų. Du J. Balčikonio gimnazijos auklėtiniai gavo šimtukus.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, bendras šio egzamino miesto abiturientų balų vidurkis – 46,93, tai yra aukštesnis nei šalies. Dauguma – 51,6 procento – abiturientų mieste šį egzaminą išlaikė gavę pagrindinį įvertinimą – nuo 36 iki 85 balų. Nuo 86 iki 99 balų įvertinimą gavo 6,4 procento moksleivių. O 5,5 procento kandidatų egzamino neišlaikė.

Prancūzų kalbos egzaminą mieste laikė vienas abiturientas ir jo žinios įvertintos aukščiausiu lygiu – nuo 86 iki 99 balų.

Vokiečių kalbos egzaminą laikė trys abiturientai. 5-osios gimnazijos auklėtinis gavo šimtuką, vienas egzaminą išlaikė patenkinamai, vienas – pagrindiniu lygiu. Bendras jų balų vidurkis – 65,3.

Geografijos egzaminą išlaikė visi miesto abiturientai. Nors šimtukų nėra, tačiau bendras balo vidurkis – 54,6. Daugiausia – 68,6 procento – gavo pagrindinio lygio įvertinimus, aukščiausius – 7,8 procento, o patenkinamus – 23,5 procento laikiusiųjų.

lyderis nesikeičia – šešiais šimtukais džiaugiasi J. Balčikonio gimnazijos abiturientai. P. Židonio nuotr.

Aukštesni nei šalies

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus skaičiuoja šiemet rajone lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikius 110 jaunuolių. Iš jų 14 abiturientų egzamino neįveikė. Pernai tokių buvo panašiai tiek pat.

„Šiemet džiugina, kad net vienuolika vaikų surinko virš 86 balų, yra ir du šimtukai“, – sako jis.

Pasak vedėjo, aukščiausius įvertinimus gavo Raguvos ir Velžio gimnazijų abiturientai.

Be to, Raguvos ir Paįstrio J. Zikaro gimnazijų abiturientų šio egzamino įvertinimų vidurkis didesnis nei Lietuvos, o Velžio gimnazijos – labai arti Lietuvos vidurkio.

A. K. Rimkaus teigimu, biologijos egzaminą laikė 49 kandidatai, iš kurių egzamino neįveikė trys. Bet turima ir kuo pasidžiaugti. Vedėjo teigimu, Velžio, Raguvos gimnazijų abiturientų įvertinimų vidurkis aukštesnis nei šalies, o Smilgių gimnazijos – arti jo. Be to, nors ir nėra šimtukų, tačiau trys jaunuoliai gavo nuo 86 balų ir didesnius įvertinimus.

Geografijos egzaminą rajone šiemet laikė 14 abiturientų, o jų balų vidurkis geresnis nei pernai ir lenkia šalies vidurkį. Šį egzaminą rajone išlaikė visi. Raguvos gimnazija gali džiaugtis ir šimtuku už geografiją. Pasak A. K. Rimkaus, Velžio, Raguvos gimnazijų abiturientų šio egzamino balų vidurkiai ženkliai didesni nei šalies.

„Geografijos egzamino įvertinimai daug geresni nei pernai, o kitų egzaminų – panašūs į pernykščius. Džiaugiuosi gimnazijomis, kuriose abiturientai įvertinami geriau nei šalies vidurkis“, – sako vedėjas.

Ne visos staigmenos – malonios

Šiųmečiai valstybiniai brandos egzaminai nepagailėjo staigmenų visos šalies mastu.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai per paskutinius aštuonerius metus: buvo mažiausiai neišlaikiusiųjų ir didžiausia dalis pasiekusių aukštesnįjį lygį. Visoje šalyje lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą išlaikė 92 procentai abiturientų (pernai buvo 91,4 procento). 2,2 procento visų laikiusiųjų šį egzaminą – 379 kandidatai – gavo šimtukus.

Geografijos egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai per paskutinius devynerius metus.

Vokiečių kalbos egzaminą išlaikė visi, o šimtukų – daugiau nei pernai.

Prancūzų kalbos egzaminą taip pat išlaikė visi, tačiau šimtukų negauta.

Bet štai biologijos egzamino rezultatai prastesni nei įprastai – mažiau šimtukų. Už jį maksimalų balų skaičių gavo vos 0,3 procento kandidatų, pernai tokių buvo 2,8 procento.

Ketvirtadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai paskelbus, jog ministrė J. Šiugždinienė dėl itin prastų rezultatų paprašė papildomos matematikos egzamino analizės išaiškinant priežastis, lemiančias tokius svyravimus, yra nerimo. Ministerija skelbė, kad rezultatai prastesni nei pernykščiai, tačiau panašūs į 2020-ųjų, kai neišlaikė 32,39 procento abiturientų, tai yra panašiai kas trečias. Kol kas oficialiai matematikos egzamino rezultatai nepaskelbti, tad kaip sekėsi Panevėžio miesto ir rajono abiturientams, nežinoma. Šis egzaminas būtinas pretenduojant į valstybės finansuojamą vietą aukštojoje mokykloje.

Exit mobile version