Ant jau atidarytų muziejų, kavinių, grožio salonų durų vyresnius nei 60-ies pasitinka įspėjantys pranešimai, jog įeiti nerekomenduojama. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba jau sulaukė ir skundų, taip pat ir iš Panevėžio politikos padangės, dėl galimos senjorų diskriminacijos. Visgi medicinos mokslų daktaro, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko teigimu, pozicija, kad senjorai patys gali nuspręsti, kiek jiems saugotis, rodo, kad žmonės vis dar nesupranta, su kokiu pavojumi išties susidūrė.
„Beliko suvaryti mus į rezervatus ir raktus išmesti“, – sako panevėžietė 60-metė Rita Pečiulienė.
Ji iki karantino aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, Trečiojo amžiaus universitete mokė bendraamžius rankdarbių, kūrė vienetinius papuošalus, rengė pačios kurtų rankinių parodas. Tačiau stojus karantinui R. Pečiulienės gyvenimas už namų sienų irgi sustojo – neliko renginių, švenčių, mokymų.
„Nors per daug nevaikštinėju, nesilaikau griežtos saviizoliacijos – kas lemta, tas ir įvyks. Bet labiausiai pikta, kad žmogus po 60-ies šitaip nurašomas. Su kuo bendravau, visi mano amžiaus pažįstami pasipiktinę dėl tokios diskriminacijos. Visokie gandai sklando, kad daug ko nebegalėsime daryti, betgi ir tokio amžiaus yra gyvybingų, žvalių žmonių“, – mano panevėžietė.
Visą straipsnį skaitykite gegužės 20 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Niekaip nesuprantu, iš kur čia visi traukia diskriminaciją??? Juk parašyta „nerekomenduojama“, o ne „draudžiama“. Ir rekomendacija tik mūsų pačių labui, nes nei koronė nei karantinas nesibaigė. Tik kai kurių žmonių protas baigėsi, nes visur mato „diskriminacijas“, „lagerius“, „kalėjimus“. Matyt kitaip gyvenimo prasmės nemato, tik piktintis viskuo. Patys turim suprasti, kad reikia saugotis. O rekomendacijų galit laikytis, galit nesilaikyti, čia pagal kiekvieno poreikį.
Tai tamasta, kai senjorė tai ir laikykytės relomendaciju, man iki senjorės dar toli, o jau rizikos grupėje. Tai gal patarsit kaip tu rekomendaciju laikytis, kai iki pensijos visi 5 metai?
Žinoma patarsiu – norit neužsikrėsti, nesibastykite kur nebūtina. O jei būtina – tai ir einate, juk nedraudžiama. Ar iki pensijos likę 5 metai nebeleidžia suvokti žodžio „rekomendacija“ prasmės? Tai gal jums padės žodynas?
lkz.lt rekomendãcija sf. (1)1. palankus atsiliepimas, teikimas; raštas, kuriame palankiai apie ką atsiliepiama: Rekomendacijos į partiją sp. Jis pagaliau sutiko mane išleisti ir dar davė savo ranka parašytą rekomendacijos laišką J.Balč. Tu žadėjai palaikyti mane komjaunimo susirinkime, duoti rekomendaciją J.Avyž.
2. patarimas, nurodymas: Mokslininkai turėtų parengti geras rekomendacijas, patarti, kaip našiau vartoti mineralines trąšas sp.
Esu senjore,einu į prek.c. nusiperku ko man reikia, na ir kokia problema.?Nėra aikštės, nėra kur pasėdėt prieš saulę? Palaukim, sutvarkys ir pasisėdėsim.Maisto sočiai, rūbų pirkti nereikia,tai ko čia burbuliuot,liepia sėdėt, sėdėkim, leis eiti- eisim.Kokios problemos, aš jų nematau.
Prie sovietų valdžia visai negerbė senjorų: kuo greičiau išmirs, tuo intensyviau keisis kaktos. O jos bus perauklėtos komunistine dvasia, ir valdyti taps lengviau. Tik kai kuriose Kaukazo ir Vidurinės Azijos tautose išliko gili pagarba seniems žmonėms. Juos vadino aksakalais. O tarybinė valdžia šiuos papročius vadino atgyvenomis ir siejo su religija – „opiumu liaudžiai“..
Kiek pastebėjau iš komentarų, burbuliuoja ne senjorai, o pusamžiai žmonės.
gerai reikia saugoti senolius nuo 60metų
Gerai prajuokintas fesbukas, žvengiame susiriesdami.
Kai norisi visur pasireikšti, tai būna, kad užmeta… oi užmeta… tololokai… nuo sveikos nuovokos…
Visgi medicinos mokslų daktaro, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko teigimu, pozicija, kad senjorai patys gali nuspręsti, kiek jiems saugotis, rodo, kad žmonės vis dar nesupranta, su kokiu pavojumi išties susidūrė.