Mergina prisimena, kad prie MEP pirmą kartą prisijungė, kai mokėsi devintoje klasėje – prieš šešerius metus. „Iš tikrųjų labai bijojau registruotis į šį projektą, nes galvojau, kad dar esu per jauna, nesidomėjau politika, bet iš tikrųjų MEP pakeitė mano gyvenimą, ir aš pradėjau domėtis politika“, – sako Kotryna.
Mergina atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje jaunuoliai labai mažai domisi politika, kaip rodo EBPO duomenys, – sudėjus nesidominčius ir visiškai nesidominčius politika, 92 proc. jaunų žmonių neskiria dėmesio politikos klausimams.
Pasak jos, daugelis mano, kad politika – tolima, neįdomi, per daug sudėtinga arba purvina. Merginos teigimu, ir pilietinis ugdymas mokyklose retai sudomina, todėl jaunimas neturi galimybių pažinti politikos ir politinių institucijų veiklos. „Europos Parlamento simuliacija leidžia interaktyviai ir neformaliuoju mokymusi pažinti šią instituciją, mokantis bendraamžiams vieniems iš kitų“, – projekto naudą įžvelgia mergina.
Ji neabejoja – tokie projektai kaip MEP yra labai naudingi. „Svarbu pažinti, kaip veikia EP. Nors daug kas galvoja: Briuselis nusprendė ar Strasbūras nusprendė, bet iš tikrųjų EP nėra toks tolimas ir tai, ką jis nusprendžia, kokie yra priimti tesės aktai – ar tai būtų reglamentai, ar tik direktyvos, gairės, iš tikrųjų yra labai svarbu Lietuvai“, – nauda neabejoja mergina.
Ne tik regioninėse, nacionalinėse, bet ir tarptautinėse MEP sesijose dalyvavusi Kotryna sako, kad šio projekto privalumai labai svarbūs jaunam žmogui.
„Nauda yra visapusė. Tai visų pirma lavinami įvairūs asmeniniai įgūdžiai, pavyzdžiui, viešojo kalbėjimo įgūdžiai, taip pat debatavimo įgūdžiai, gebėjimas argumentuoti, taip pat susipažįsti su bendraamžiais, tam tikras sąmoningumo ir pilietiškumo ugdymas. Iš tikrųjų supranti, kad EP svarsto tokius klausimus, kurie nėra tokie tolimi, kaip daug kas galvoja, o iš tikrųjų susiję su mumis visais, kiekvienu ir ganėtinai individualiai“, – apibendrina Kotryna.
Ji taip pat priduria, kad MEP projektas padeda suprasti, kad svarbu dalyvauti rinkimuose. Pasak jos, supranti, kad tie, kurie dirba EP būstinėse Strasbūre ir Briuselyje, nėra tokie tolimi, o jų priimti įstatymai paliečia kiekvieną europietį.
Tarptautinis projektas MEP (angl. The Model European Parlament) ES šalyse vykdomas nuo 1989 m., Lietuvoje – 2003 m.