Projektas numato, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalo reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų.
Jeigu toks asmuo nepateiktų jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalėtų atsisakyti parduoti jam loterijos bilietus.
Loterijos bilietų platinimo vietose privalės būti pakabinti įspėjamieji užrašai apie draudimą dalyvauti loterijose jaunesniems kaip 18 metų asmenims.
Laimėjimai, pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos įsigytus loterijos bilietus, jaunesniems nei 18 metų, bet vyresniems nei 16 metų amžiaus asmenims būtų išmokami iki 2023 m. sausio 31 d.
Įstatymo pataisų įgyvendinimui Lošimų priežiūros tarnyba turės priimti Įspėjamųjų užrašų turinį, formą, jų pateikimo loterijos bilietų platinimo vietose, interneto svetainėse ir (ar) telefono ryšiu taisykles.
Loterijų įstatymo pakeitimo projektą įregistravę 29 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujantys parlamentarai deklaruoja siekį apsaugoti nepilnamečius nuo neigiamo loterijų poveikio.
Jų duomenimis, daugelyje Europos valstybių tokių kaip Airija, Čekija, Vokietija, Latvija, Malta, Norvegija, Olandija, Portugalija, Švedija, Lenkija, Ispanija ir kitose loterijos bilietus galima įsigyti tik asmenims, sulaukusiems 18 metų amžiaus.
Šiuo metu Loterijų įstatymas nereglamentuoja loterijų žaidėjų amžiaus, nuo kurio galima įsigyti loterijos bilietus. Tačiau įstatyme nustatyta, kad Lietuvoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų