Dėl neva ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos bei valdančiosios Seimo daugumos rengiamų įstatymų dar kovo pradžioje vienytis šalies gyventojus į protesto akciją pakvietę „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai teigia jau subūrę nemažą sekėjų armiją.
Šiuo metu per rengiamam mitingui specialiai sukurtą internetinę svetainę akcijoje dalyvauti užsiregistravo daugiau nei 2000 automobilių, kiekviename jų galės būti ne daugiau nei du šeimos ūkiai. Organizatoriai nusiteikę, kad Vilniaus Vingio parke į akcijos pagrindinį renginį susirinks 7 tūkst. dalyvių.
Į maršą rengiasi ir būrys iš Panevėžio.
„Kol kas oficialiai užsiregistravusių mūsų regiono dalyvių skaičiaus neskelbiame. Tačiau prie internete sukurtos socialinio tinklo paskyros jau prisijungė 1300 žmonių“, – aiškino akcijos koordinatorė Panevėžyje Edita Mikėnaitė.
Anot jos, maršą Aukštaitijos regione palaiko labai įvairūs žmonės: tiek šeimos su vaikais, tiek išsiskyrę ir vieniši, jauni ir senjorai. Pastarieji esą palaikymą renginiui žada parodyti iš namų. Dėl koronaviruso grėsmės ir mažiau galimybių judėti turintys senjorai ilgą žygį per Lietuvą linkę išmainyti į vėliavos iškėlimą.
„Vyresni žmonės ieško mūsų atributikos, kad galėtų bent taip prisijungti. Jie daugiau liks namie išsikėlę akcijos vėliavas, mes aktyviai dalijame lankstinukus“, – sako koordinatorė.
Specialius lipdukus organizatoriai siūlo proteste dalyvausiantiems automobiliams. Jais Panevėžio regiono dalyviai pajudės renginio dienos rytą nuo Bistrampolio dvaro. Ties Kaunu įsilies į pagrindinę akcijos arteriją.
Planuojama, kad dalis Panevėžio regiono žygeivių į sostinę pajudės autobusais. Akcijos rengėjai tikėjosi, kad tokiu transportu jiems padės pasirūpinti savivaldybės.
Tačiau Panevėžio miesto valdžia šiuo klausimu mitingo koordinatoriams atsakymo dar nedavė. Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna teigė, kad savivaldybė autobusų paprasčiausiai neturi. Dėl jų reikia tartis su tokias paslaugas teikiančia įmone, o ši jau pati spręs dėl tokios pagalbos.
„Šeima, kuri mums asocijuojasi su šiluma, saugumu, jaukumu, čia susipina su agresija, jei organizatoriai sugeba pasakyti, kad susiras kokio nors politiko vaiką ir jam sugrūs kažką į burną.“
R. Urbonaitė
Negavę autobusų, akcijos dalyviai iš Panevėžio planuoja savo lėšomis samdytis transportą.
„Mes, koordinatoriai, patys esame pasiryžę išnuomoti iš privatininkų autobusus: mažesnius ar didesnius“, – kalbėjo E. Mikėnaitė.
Anot jos, protesto akcijai surinktos žmonių aukos nebus naudojamos transporto nuomai. Organizatorių duomenimis, šiuo metu renginio sąskaitoje sukaupta jau per 40 tūkst. eurų.
Maršo organizatoriai teigia jau turintys policijos leidimą rengti žygį Panevėžio rajone.
„Didysis šeimos gynimo maršas“ vertinamas nevienareikšmiškai. Kritikos minias buriančiai akcijai žeria dėl pandemijos nuogąstaujantys sveikatos apsaugos ekspertai, o visuomenininkai sako pasigedę akcijos dalyvių vieningo tikslo: tai jie teigia protestuojantys prieš Stambulo konvenciją, tai prieš genderistinę propagandą, tai prieš skiepus ir tyrimus dėl COVID -19.
Tuo metu akcijos atstovas žiniasklaidai Arvydas Daunys tvirtina, kad mitingas turi labai konkrečią mintį.
„Vieningai paliudysime didžiosios daugumos Lietuvos piliečių ryžtą apginti Lietuvos šeimų teises bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatytą teisinę ir visuomeninę tvarką.
Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus.
Lietuva niekada neleis kraštutinėms mažumoms primesti visai visuomenei nepriimtino gyvenimo būdo, paniekinti Tautos tradicijų ir vertybių ir atsisakyti pagarba žmogaus orumui pagrįstos krikščioniškos civilizacijos moralės“, – pristatoma akcijos internetinėje svetainėje.
A. Daunio teigimu, maršą palaiko 72–75 proc. konservatyvų šeimos modelį pripažįstančių gyventojų. Anot jo, akciją reziumuos konkretūs jos reikalavimai aukščiausiajai šalies valdžiai.
Vyskupų konferencija prieš kurį laiką paskelbė, kad kvietimus į šį renginį gavę Vilniaus ir Kauno arkivyskupai jame dalyvauti neketina.
Visgi A. Daunys tvirtina, kad derybos dėl Lietuvos vyskupijų palaikymo nėra baigtos.
Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas pirmasis socialiniame tinkle pasidalijo savo nuomone dėl rengiamo mitingo. Anot dvasininko, „verkia sena vyskupo širdis dėl baisios grėsmės Tautai“, todėl jis laimina maršą.
Siūlomas šeimos statuso permainas Lietuvoje vyskupas emeritas sieja su baisia grėsme tautai.
„Dabar reikia gintis nuo savųjų, kaip nuo baisiausio priešo. Todėl tuo Maršu ir pakilote kovoti už Šeimą, už tai, kas lietuviui visada buvo brangiausia“, – skelbia vyskupas emeritas.
Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas „Sekundei“ teigė, kad Lietuvos bažnyčia išsakė savo poziciją dėl šeimos koncepcijos, kurios pagrindas vyras ir moteris. Šiuo atžvilgiu, anot dvasininko, uolūs katalikai palaiko maršo idėją.
Tačiau tokioje kovoje, vyskupo nuomone, negalima peržengti padorumo ribų – neapykantos kurstymo, įžeidinėjimų bažnyčia netoleruoja. Geriausias ginklas, pasak vysk. L. Vodopjanovo, yra malda.
„Gegužė Mergelės Marijos, Dievo Motinos, mėnuo. Ir pats popiežius šiuo laiku ragina kalbėti rožinį dėl pandemijos, sunkaus meto žmonijai. Melskimės ir už mūsų šeimas“, – kvietė Panevėžio vyskupas.
Jis pats maršo dieną dalyvausiąs maldoje už šeimas Krekenavos bazilikoje prie grįžusio stebuklingojo Švč. Mergelės Marijos paveikslo.
„Labai nesinorėtų, kad daug diskusijų sukėlęs šeimų žygis per Lietuvą išvirstų į negražų dalyką. Kurti šeimą – tai pašaukimas, tai yra šventa“, – pabrėžia dvasininkas.
Politologė, Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė sako, kad didžiausia žygio už šeimą bėda, jog jame iki šiol vis dar nėra aiškumo.
„Panašu, kad toks renginys organizuojamas tik masėms pritraukti. Laviruojama tarp eilės klausimų, nepasirenkant vienos nuoseklios linijos, kad būtų galima sudominti kuo daugiau įvairių žmonių sluoksnių“, – pastebi politologė.
Jos nuomone, netgi patys akcijos organizatoriai tarpusavyje nesusitaria, už ką jie eina.
Negana to, mitinge, kuris dengiamas šeimos, kaip vienos svarbiausių vertybių žmonijoje, vardu, R. Urbonaitė mato nemažai agresijos apraiškų.
„Šeima, kuri mums asocijuojasi su šiluma, saugumu, jaukumu, čia susipina su agresija, jei organizatoriai sugeba pasakyti, kad susiras kokio nors politiko vaiką ir jam sugrūs kažką į burną. Tai priešinga tam, ką mums reiškia šeima, vaikai. Tai visai nedera“, – teigia dėstytoja.
Ji kelia klausimą, koks mitingo organizatorių tikrasis tikslas: šeimos statusas ar valdžios nuvertimas.
„Ar tiems rengėjams taip susiplakti išeina sąmoningai, ar netyčia – taip pat svarbus klausimas“, – sako R. Urbonaitė.
Politologė pastebėjo, kad žmonės aktyviai jungiasi prie protestuotojų armijos ir palaiko maršo mintis, tačiau ji abejoja, ar neteks daliai „karių“ grįžti namo nusivylusiems.
„Neaišku, ar tie skelbiami dalyvių skaičiai pasirodys ir realybėje. Viena yra paspausti mygtuką internete, kita – pakilti nuo sofos. Aišku, bus ir tokių, kurie ateis tiesiog pandemijos, susikaupusių problemų išlieti“, – kalbėjo universiteto dėstytoja.
Komentarai
Sekundė nusirito, komentuoja nusmurgusių Vilniaus politologų pederastiškus pamąstymus.
R. Urbonaitė, kas ji??? Ar nebus Rasa Urbonaitė-Rastauskienė-Juknevičienė????