Seimas antradienį svarstys Darbo kodekso pataisas, kuriomis numatoma trumpinti darbo savaitę mažamečius auginantiems valstybės įstaigų darbuotojams, anksčiau grįžtantiems į darbą iš tėvystės atostogų.
Darbo kodekso 112 straipsnio pataisomis, kurias teikė parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir dar keli Liberalų sąjūdžio parlamentarai, siekiama, kad iš valstybės, savivaldybės, Valstybinio socialinio draudimo fondo ar kitų valstybinių fondų biudžetų išlaikomų įstaigų darbuotojai, auginantys jaunesnius nei trejų metų vaikus, dirbtų 32 valandas per savaitę ir gautų jų vidutinį darbo užmokestį.
Tokia pat teisė būtų suteikiama valstybės ar savivaldybių valdomų viešųjų įstaigų ir Lietuvos banko darbuotojams.
Sutrumpinta darbo laiko norma būtų taikoma vienam iš tėvų ar globėjų, jų pasirinkimu, iki vaikui sukanka treji metai.
Jei projektui Seimas antradienį pritars, iki jo priėmimo parlamente liks paskutinis balsavimas. Numatoma, kad pataisas priėmus, jos įsigaliotų nuo 2023 m. pradžios.
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis ir jos narys Lukas Savickas, projektą dar svarstant Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete, siūlė trumpesnę darbo savaitę nustatyti ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems dar nesibaigus tėvystės atostogoms dirbti grįžtantiems darbuotojams.
Parlamentarai kvietė nekurti takoskyros tarp viešojo sektoriaus ir privataus, tačiau nebuvo išgirsti – komitetas šiam siūlymui nepritarė.