Už tai, kad prezidento Seimui gražintas įstatymas būtų priimtas su visomis šalies vadovo teikiamomis pataisomis ir papildymais balsavo 119 parlamentarų, prieš buvo 1.
Kaip Seimo posėdyje sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, nesutikti su prezidento išsakytais pasiūlymais nėra jokio pagrindo.
„Komitetas prieš savaitę svarstė šį veto ir visi vieningai pritarė šiam prezidento pasiūlymui“, – teigė konservatorius, pridurdamas, kad prezidento pasiūlymas yra pagrįstas, nes padės išvengti prieštaravimo tarp skirtingų įstatymų.
„Mums svarstant kažkaip nei Teisės departamentas, nei Vyriausybė į tai neatkreipė dėmesio. Bet mes manome, kad tai yra pagrįstas siūlymas, kad nebūtų prieštaravimų tarp skirtingų įstatymų, kurie iš tiesų yra skirtingo lygmens“, – prezidento išsakytas pastabas vertindamas sakė S. Šedbaras.
„Siūlau pritarti prezidento pasiūlymui ir pakartotinai priimti Rinkimų kodeksą“, – pažymėjo parlamentaras.
G. Nausėda, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Rinkimų kodekso įstatymų paketą.
Pasak prezidento, būtina pritaikyti išimtį, kuri leistų šiuose rinkimuose dalyvauti ne vėliau kaip prieš 85 dienas iki rinkimų dienos įregistruotiems politiniams komitetams. Prezidentas atkreipia dėmesį, kad tokia išimtis yra numatyta Seimo 2022 m. birželio 30 d. priimtame Politinių organizacijų įstatyme, tačiau šis įstatymas nėra konstitucinis ir negali pakeisti Rinkimų kodekse įtvirtinto teisinio reguliavimo, kuris gerokai apsunkintų ar apskritai paneigtų politinių komitetų teises dalyvauti 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose įgyvendinimą.
Savo ruožtu konservatorius Andrius Vyšniauskas teigė, kad valdantieji yra nusiteikę įsiklausyti į Rinkimų kodeksą vetavusio prezidento pastabas. Mat, parlamentaro teigimu, šalies vadovo išsakytas veto yra labiau techninis, todėl problemų įgyvendinant siūlymus neturėtų kilti.
Rinkimų kodeksas nustato Seimo, prezidento, savivaldybių tarybų, savivaldybių merų rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą tvarką, rinkimų politinių kampanijų finansavimo pagrindus ir tvarką, Vyriausiosios rinkimų komisijos, kitų rinkimų komisijų statusą, veiklos principus, uždavinius ir funkcijas, sudarymo bei darbo organizavimo tvarką.
Pasak šalies vadovo, tik Rinkimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pakeitimai leistų išvengti Konstitucijos, taip pat joje įtvirtintų teisinės valstybės, teisingumo, proporcingumo, demokratinių rinkimų principų pažeidimo.
Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.