Nepaprastosios padėties režimas įsigalios nuo penktadienio, balandžio 22-osios, ir galios iki birželio 29-osios imtinai.
Už balsavo 124 Seimo nariai, susilaikė 6 parlamentarai, prieš balsavusių nebuvo.
Nepaprastosios padėties galiojimas Lietuvoje baigėsi balandžio 20-osios vidurnaktį. Sprendimas nepaprastosios padėties galiojime padaryti trumpą pertrauką priimtas dėl to, nes šalyje galiojant tokiam režimui, negalima spręsti dėl Konstitucijos pakeitimų.
Pratęsiant nepaprastąją padėtį, Seimas apsisprendė atsisakyti draudimo fotografuoti, filmuoti, kitaip fiksuoti, rinkti informaciją apie nacionaliniam saugumui svarbius objektus.
Nuspręsta, kad nepaprastosios padėties metu sustiprintu režimu ir toliau bus saugoma valstybės siena, vykdomi patikrinimai pasienyje, saugomi svarbūs valstybei objektai. Taip pat griežčiau nutarta kontroliuoti neapykantos ir karo kurstymą.
Pagreitintas ir griežtesnis procesas bus taikomas su nepaprastosios padėties įvedimo aplinkybėmis siejamai karo propagandos, dezinformacijos ar neapykantos skleidėjų veiklos sustabdymui.
Stiprinant valstybės sienos (ES išorinės sienos) apsaugą, Seimas nutarė ir toliau užtikrinti ir humanitarinį nuo Rusijos karinės agresijos ar persekiojimo besitraukiančių asmenų įleidimą.
Siekiant kovoti su Rusijos ir Baltarusijos vykdoma dezinformacija, nutarta ir toliau riboti Rusijos Federacijos ar Baltarusijos Respublikos įsteigtų, kontroliuojamų programų transliavimą, taip pat informacijos, kuria skleidžiama dezinformacija, kurstomas karas, skleidimą.
Išimtis numatyta tais atvejais, kai Lietuvos radijo ir televizijos komisija suteikia leidimą arba kai programos retransliuojamos iš Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių valstybių.