Muzikiniame televizijos projekte pasisekimą pelnęs Simonas Mackus su muzika ėjo greta nuo mažens. Nors į plaukų šepetį užsilipęs ant kėdės to meto hitų ir netraukdavo, tačiau norą būti scenoje visada jautė. Iš kur tas noras atsirado, ir pačiam įdomu – šeimoje muzikuojančių nebuvo.
„Esu labai dėkingas tėvams, kurie nei spaudė kažko siekti šioje srityje, nei stengėsi nuo to atkalbėti. Mano santykis su muzika vystėsi labai natūraliai“, – sako Simonas
Pasak dainininko, ant scenos jis lipa mažais žingsniais, nes turi nemažai baimių ir ne visada jaučiasi to vertas, pakankamai įdomus. Bet noras tobulėti veda į priekį.
Londone muzikos kūrimą ir atlikimą studijavęs S. Mackus puoselėjo mintį iš mėgėjo tapti tikru profesionalu. Jį visada žavėjo Anglijos ir Amerikos muzikos industrija, jos kokybė. Todėl studijuoti kažkurioje šių šalių buvo labai didelė jo svajonė. Dabar panevėžietis juokauja, jog daug nervų ir sveikatos atėmė iš tėvų, kol įtikino, kad jam to labai reikia. Londone Simonas studijavo muzikos kūrimą bei atlikimą.
S. Mackus sparnus pakėlė, nes tuomet jam atrodė, kad reikalai su muzikos industrija Lietuvoje yra, švelniai tariant, nekokie. Dabar situacija, anot jo, sparčiai keičiasi ir tai labai džiugina.
Dar prieš pasirodymą didžiulio populiarumo sulaukusiame muzikos projekte „Lietuvos balsas“ Simonas sakė, jog planuoja iš Londono visam laikui grįžti į Lietuvą ir nori atrasti tikslą, dėl kurio tai būtų verta. Dabar jis svarsto, jog sprendimą grįžti lėmė ne tik muzika ar projektas. Nors ir susikūrė neblogą gyvenimą Londone, ten susipažino su begale nuostabių žmonių, mintimis vis tiek lėkdavo į Lietuvą.
„Palikau Londoną, grįžau namo. Reikėjo poilsio, naujų iššūkių, naujų veidų, istorijų. Tačiau kad ir kur būčiau, tikiu, muzika eis kartu“, – sako S. Mackus.
Vaikinas atvirauja, jog Lietuva iš naujo susižavėjo ir išmoko ją vertinti tik išvykęs svetur.
„Ir Londoną esu be galo įsimylėjęs. Ten susikūrė mano asmenybė, ten išmokau labai daug, todėl vienas iš mano ateities planų yra gyventi abiejose šalyse“, – neslepia S. Mackus.
Sėkmingai kelią muzikiniame televizijos projekte besiskinantis S. Mackus į projektą ėjo, nes gerai supranta, kaip tokie dalykai veikia. Taip pat puikiai žino, ką nori iš jo pasiimti ir kokiomis galimybėmis vertėtų pasinaudoti.
„Tokie projektai gali atnešti sėkmę jaunam muzikantui, tačiau prieš dalyvaujant reikėtų žinoti, kokios tavo vertybės, gerai apgalvoti, kaip tikslingai išnaudoti televizijos suteiktą laiką“, – mano Simonas.
Vienu jautriausių pasirodymų atrankoje visus sugraudinęs Simonas tikina po jo sulaukęs galybės palaikymo žinučių. Ir dėl to tik dar labiau džiaugiasi ir stumiasi pirmyn. Dalyvaudamas projekte S. Mackus suprato, kad save matyti ekrane jam yra beprotiškai sunku.
„Turbūt niekada nebūsiu patenkintas jokiu savo rezultatu. Taip jau yra. Kritikuoti ir analizuoti savo pasirodymus turiu, nes tik taip minusus galiu paversti pliusais“, – mano pašnekovas.
Simonui šiuo metu labai svarbu būti autentiškam. Visgi vien to, bandant atrasti pusiausvyrą tarp muzikanto kelio ir sėkmės, nepakanka. Ypač dabar, kai muzikos industrija įsitvirtinusi internetinėje erdvėje ir lengvai visiems prieinama.
„Savo talentus kasdien demonstruoja milijonai žmonių. Reikia būti ne tik įdomiam, aktualiam, bet ir aiškiai matyti savo viziją. Ir bent šiek tiek numanyti, kaip ją realizuoti. Tai nėra labai lengva“, – neslepia S. Mackus.
Simonas svarsto, jog po pasirodymų televizijoje pasikeitė nebent tai, kad paaugo jo sekėjų skaičius socialinėse platformose. Žvaigždžių liga kuklusis aukštaitis anaiptol nesusirgęs. Kol kas daug dėmesio jis ir nenorėtų – nesijaučia padaręs kažką įstabaus ar vertingo visuomenei. Anot S. Mackaus, šlovė ir gerbėjai turi ateiti su laiku, ne po kelių šmėstelėjimų televizijos ekrane.
„Tie, kam patinka mano muzika ir veikla, visada man bus svarbūs. Šlovė, populiarumas – antraeiliai dalykai“, – samprotauja pašnekovas.
Simono manymu, populiarumas tėra įrankis tiek gėriui, tiek blogiui kurti. Kaip jį panaudoti – kiekvieno asmeninis reikalas.
„Aš rinkčiausi populiarumą ir žinomumą naudoti žmonių labui, svarbiai žinutei ar emocijai skleisti“, – šypteli panevėžietis.
Simonas svarsto, jog tai, ko tikėjosi iš projekto, jis tikriausiai jau gavo. Susipažino su begale nuostabių žmonių, muzikantų, menininkų. Rado tokių, su kuriais sieja bendri tikslai, ir tuos, su kuriais ateityje galėtų kurti.
„Patirtis ant didžiosios scenos su gyvo garso grupe bei pačiais profesionaliausiais prodiuseriais yra neįkainojama“, – sako S. Mackus.
Žiūrovams ir sau Simonas sako galintis pažadėti tik tiek, kad atiduos visas jėgas, jog jo pasirodymai būtų tikri, eitų iš sielos gelmių.
O ir tikslas, dėl kurio visa tai daro, jam pačiam yra labai svarbus.
„Noriu išleisti albumą ir rengti koncertus. Tai mano didysis planas, kurio link eisiu net jei ir projekto nelaimėsiu“, – pabrėžia S. Mackus.
Gyvenime Simonas vadovaujasi gana paprastu posakiu: kas nerūpės po penkerių metų, nerūpi ir dabar. Anot jo, šis pasakymas puikiai padeda atsikratyti nepagrįstų baimių, pamiršti ir nesijaudinti dėl nejaukių situacijų, nemalonių įvykių.
„Tai, kas tikrai svarbu, bus svarbu ir po penkerių, ir po dešimties metų. Todėl dėl visų kitų dalykų jaudintis tiesiog nereikia“, – įsitikinęs vaikinas.
S. Mackus džiaugiasi, jog jo pasiryžimą užkariauti sceną ypač palaiko šeima ir draugai.
„Kartais susimąstau, ar esu vertas tiek meilės, kiek jos gaunu, – kuklinasi jausmingasis atlikėjas. – Šeima niekad nesikišo į mano muzikinius reikalus. Jiems svarbu, kad daryčiau tai, ką myliu, o draugų palaikymas visad pranoksta lūkesčius!“
Dabar muzika yra tai, kas S. Mackui diktuoja gyvenimo ritmą. Tačiau neslepia, kad santykiai su ja visada buvo kiek sudėtingi. Dažnai nuo muzikos pavargsta, ar teisingiau sakant – išsisemia.
„Kai taip nutinka, reikia laiko pasikrauti, atrasti naujų idėjų, emocijų. O tada vėl galiu užsidaryti į burbulą ir kurti“, – sako Simonas.
Scenoje lengvų sprendimų jis neieško. Jo manymu, būtent juntamas šioks toks diskomfortas kūryboje stumia į priekį.
„Turiu labai didelę scenos baimę. Net išlenda nervinis tikas, kuris, kiek girdėjau, žmonėms primena grojimą trimitu. Labai tikiuosi, kad su didesne patirtimi stresas sumažės ir liks daugiau vietos mėgautis dainavimu“, – šypteli pašnekovas.
Kūrybingas vaikinas turi parašęs ne vieną autorinį kūrinį, kurį viliasi parodyti ir projekte dirbantiems profesionalams.
„Labai noriu pristatyti savo muziką. Tikiu, kad tikrai atsiras bent kažkokia dalis žiūrovų, kuriems aš, mano stilius ir mano muzika tikrai patiks. O tai jau pradžia“, – sako muzikantas.
Pats S. Mackus stengiasi muzikos per daug neskirstyti į žanrus, nes mano, kad tai visiškai riboja kūrybiškumą.
Toks pat laisvas panevėžietis norėtų būti ir scenoje, ir gyvenime.