LLRI ekspertų geriausiai įvertintos Panevėžio sritys – biudžetas, valdymas ir administracija, mokesčiai.
Biudžetas – nes miestas turi vieną mažiausių skolų (2017 m. – 17,2 proc. pajamų, tuo tarpu vidutinė didžiųjų savivaldybių skola buvo didesnė – 34,9 proc.). Be to, Panevėžys sparčiau nei kiti mažino įsiskolinimus.
Valdymo sritis – pagal administracijos darbuotojų skaičių, ar numatytos administracinės naštos mažinimo priemonės, laiku nagrinėjami gyventojų prašymai ir pan.
Mokesčių srityje LLRI teigiamai įvertino tai, kad 2017 m. Aukštaitijos sostinė taikė žemiausius mokesčius už verslo liudijimus (apie 144 Eur, kai didžiosios savivaldybės vidutiniškai – 275 Eur), mažesnis pagrindinis nekilnojamo turto tarifas – 0,8 proc. (vidurkis – 0,9 proc.).
LLRI savivaldybių indekse gerai vertinamos tos, kurios:
taupo mokesčių mokėtojų pinigus, gyvena pagal savo pajamas, skaidriai naudoja biudžeto lėšas;
savo veikla neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių ar įstaigų;
mažina mokesčių naštą, užtikrina palankias sąlygas verslui;
efektyviai valdo turimą turtą ir parduoda tą, kuris nebūtinas pagrindinėms funkcijoms vykdyti;
atsisako nebūtinų, nepirminių savo funkcijų;
savo funkcijoms vykdyti pasitelkia efektyviau veikiantį privatų sektorių;
mažina administracinę ir biurokratinę naštą.
Didžiųjų miestų savivaldybių šešetukas: Klaipėda, Vilnius, Šiauliai, Kaunas, Panevėžys, Alytus.
Komentarai
VALIO! Matyti puikus darbas ir geros pastangos.
Ar dar verksniai sriūbaus apie tai kaip bloga oi bloga oi oi oi bloga gyventi, kokia savivaldybė bloga ir tt ir tp?
Mieste tokių tvirtų pasikeitimų į gerą pusę dar niekada nebuvo. #Nestabdom!
Šimtu procentų pasiteisino Račkausko pergalė į merus 2015 rinkimuose, balsuosiu už Merą Račkauską ir dabar!
Smagu, kad gyvent Panevezy ne tik smagu, bet ir ekspertai ivertina 🙂
Ir visada buvo penktas tarp miestų. Niekur nepajudėta. Nebenusvaikit.
Gražaus vakaro, pagiežą į stalčių pasidėk 😉
Taip pat už Račkauską!
Panevėžys 5-tas iš 6-ių. Didžiosios savivaldybės reitinguojamos atskirai nuo mažųjų. Pagal surinktų balų skaičių, jei mažųjų ir didžiųjų vertinimo skalė sutampa, Panevėžys būtų 3 nuo galo. Panevėžys yra atsilikęs miestas, dauguma gyventojų provincialai, visiškai degradavęs jaunimas, kultūros nulis… Kraupstu kiekvieną kartą sugrįžęs. Nauja valdžia suteikė šiek tiek vilties, bet ir ji įsisuko į skandalus. Liūdna…
Faini jauni zmones, kulturos tiek, kad nespeji i visus renginius nueit, net jei eini vien i nemokamus. Ir miestas grazeja akyse. Tiesiog jei nenori matyt, tai ir nematai, bet ne miestas del to kaltas 😉
Per miesto šventę jaunimas prie pat scenos ramiai sau butelį tvarkė, paskui vienas atsijungė… Nuėjus į futbolo varžybas ausys linksta nuo keiksmų. Ketvertukas gimė – vau, galvoju sau, bent viena gera naujiena. Pasirodo reketininkas pasidaugino. Atsibusk, Panevėžio padėtį puikiai iliustruoja ta 5-ta vieta iš 6-ių… Normalus jaunimas didmiesčiuose, Panevėžy deimantas vienas kitas, bet ir jie nusivylę tuoj išvažiuos.
O kad Panevėžio rajono savivaldybės reitingas yra 9-11 vietoje, kas praktiškai reiškia patekimą į pirmą dešimtuką iš penkių, tai Sekundei nė motais. Lengviau sukurpti kokį nors rajono „valdininkus“ juodinantį reportažą.
betrūktų, kad penktas pagal dydį miestelis liktų antram dešimtuke. Bet aukštyn tikrai nepakilo nei per aguonos grūdą-kaip buvo 5-as taip ir liko
https://jp.lt/llri-indeksas-panevezys-islieka-trecias/
Nebeminėk tos miesto gėdos Račkausko, ar jis savo lėšomis ką nors padarė, atsibūskite!!!, ne tik kad nepadarė, bet dar ir iš mūsų mokėtojų pinigus bande prasiplauti, kuo dabar ir apkaltintas, vyko už musu moketoju pinigus i Japonija, kaip jam negeda visur listi, dar fotografuotis, nejaui dar isdrįs vel bandyti lįsti i mero posta, GĖDA JAM! O tos amzinos groteles#, iš jo sules, vis jam teigiamus komentarus raso, kiek jis jums sumoka, gal etata isteigė?
Tikrai „didelis „šios valdžios pasiekimas – iš šešių didžiųjų miestų – Panevėžys PENKTAS…. GĖDA, GĖDA , GĖDA…..
Ir septinti metai iš eilės taip. Nieko be plepalų nepadarė. Tik pinigų išleido daugiau nei bet kada anksčiau. Gėda.