„Savivaldybės paskirtas žmogus, kuriam būtų pavestas maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymas izuoliuotam asmeniui, maišą su tomis atliekomis išneša“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė K. Mažeika.
Pasak jo, save izoliavę gyventojai atliekas namuose turi kaupti skysčių nepaleidžiančiuose maišuose.
Siekiant valdyti koronaviruso plitimo grėsmes Aplinkos ministerija parengė ir daugiau rekomendacijų gyventojams, atliekų tvarkytojams ir prekybininkams, kaip karantino metu rūpintis komunalinių ir kitų atliekų tvarkymu.
Servetėles, tualetinį popierių, vienkartines nosines, apsaugines kaukes ir kitas panašias atliekas visiems gyventojams rekomenduojama mesti į atskirą maišą, kuris turėtų būti įdedamas į papildomą maišą ir tik tada išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Taip pat turi elgtis ir savivaldybių karantino centrai.
Rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir atskirai rūšiuojamas pakuočių (popieriaus, plastiko, metalo) atliekas.
Karantino metu siūloma laikinai stabdyti ir užstato pakuočių priėmimą mažose parduotuvėse. Jos turėtų būti priimamos tik taromatuose, o juos turinčios parduotuvės turi garantuoti tinkamą rankų higieną bei užtikrinti, kad vienu metu taromate būtų tik vienas žmogus.
Atliekų tvarkytojams, be kita ko, rekomenduojama per karantiną kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti kolektyvinius mišrių komunalinių atliekų konteinerius.
Dezinfekavimo įmonės po viešojo transporto, daugiabučių laiptinių ir kitų patalpų dezinfekavimo susidariusias atliekas (šluostes, pirštines, vienkartinius darbo rūbus, respiratorius ir kitas) turi dėti į atskirus maišus ir jas tvarkyti kaip pavojingas atliekas.
Komentarai
Uzgere pijokai irgi save izoliuoja nuo keliu dienu iki savaites.