Savaitės klausimas: ar balsuojate rinkimuose?

Savaitės klausimas: ar balsuojate rinkimuose?

Balsuoti rinkimuose ir rinkti valdžią gali visi demokratinės valstybės pilnamečiai piliečiai, tačiau nepasitenkinimas išrinktais atstovais kasdien tampa viena garsiausiai skambančių temų Lietuvoje.

Daug metų politologai ieško atsakymų, kodėl dalis rinkėjų nepasinaudoja tokia savo teise ir rinkimų dieną neateina iki balsadėžių.
„Panevėžio balsas“ klausia panevėžiečių, ar jie domisi politika, ar visada balsuoja rinkimuose?

 

Arnoldas GRAŽYS
Panevėžio autobusų parko direktorius

Kaip ir kiekvienas atsakingas pilietis jaučiu pareigą ateiti balsuoti.
Atidavęs savo balsą žinau, jog prisidėsiu prie tokios ateities, kokios norėčiau sau ir savo vaikams. Jeigu neini balsuoti, neturi teisės piktintis, dejuoti, kad išrinko ne tuos.
Visi žmonės yra skirtingi, kiekvienas turi savo nuomonę, tad kai išrenka ne tuos, kuriuos aš palaikiau, tikrai nepykstu. Juk nebūtinai mano asmeninė nuomonė turi sutapti su kitų.
Nuo 18-os metų sąžiningai balsuoju kiekvienuose rinkimuose, nors nemeluosiu, keletą yra tekę praleisti dėl labai svarbių priežasčių.
Domiuosi politika, dar prieš rinkimus stebiu kandidatus, jų darbus, matau, ką jie veikia, tad balsuoti einu jau susidaręs tvirtą nuomonę.
Kiekvienam turėtų būti aktualūs tiek savivaldos, tiek Seimo rinkimai, bet man, aišku, svarbesni yra gimtojo miesto reikalai.
Nesu politikos fanatikas, tad naktį tikrai nesikeliu, kad sužinočiau rinkimų rezultatus. Juos pamatau atsikėlęs ryte. Kasdien seku aktualijas, domiuosi ne tik kuo kvėpuoja Lietuva, bet ir visas pasaulis.
Tenka sutikti žmonių, kurie yra visiškai abejingi politikai ar laikosi nuomonės, kad balsuojant rinkimuose niekas nepasikeis, bet su jais nesiginčiju. Deja, pastebiu, tokių žmonių daugėja. Galbūt juos apėmęs nusivylimas po tokios virtinės iššūkių – pandemija, karantinai, karo grėsmė daro savo. Visgi, manau, jog toks požiūris pirmiausia liudija per menką atsakomybės jausmą. Reikėtų prisiimti atsakomybę ir už save, ir pagalvoti apie ateinančias kartas, kas jų laukia ateityje, o ne likti abejingam tam, kas vyksta savivaldybėje, valstybėje.

Dominykas MASIULIS
Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ biuro vadovas, skautas

Žinoma, rinkimuose dalyvauju ir toliau žadu aktyviai dalyvauti.
Man dvidešimt metų, tad iki šiol buvo tik vieni rinkimai, kuriuose turėjau galimybę atiduoti savo balsą, ja ir pasinaudojau.
Balsavimą matau kaip pilietinę pareigą, į kurią reikia žiūrėti atsakingai, tad ir kandidatus, jų darbus, pasiūlymus vertinu atidžiai ir kritiškai. Juk mes, rinkėjai, lemiame, kas ateityje priiminės svarius sprendimus, kieno įtaką pajusime visi.
Dažnai atrodo, kad tas vienas balsas nieko nelemia, bet iš visų pavienių balsų ir atsiranda dauguma. Tad kiekvienas balsas yra labai reikšmingas. Bet lygiai taip pat svarbu, kad tas balsas būtų apgalvotas ir sąžiningas.
Artėjant rinkimams su Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ stengiamės kaip galima labiau įsitraukti į rinkimus skatindami jaunimą balsuoti, organizuodami debatus tarp kandidatų.
Pats gana aktyviai domiuosi, kas vyksta kasdienėje politikoje Lietuvoje, seku aktualijas, naujienas.


Lina TREBIENĖ
Jaunuolių dienos centro direktorė

Visada einu balsuoti ir, žinoma, domiuosi kandidatų rinkimų programomis. Jeigu kalbėtume apie miesto politinius rinkimus, man svarbiausia dėmesys ateičiai, jaunimui, švietimui. Dar man svarbu didelis akcentas socialinei gerovei, ypač asmenims, turintiems negalią – jų nepamiršimas, integravimas.
Jeigu kalbėtume apie Seimo rinkimus, renkantis, už ką balsuoti, šiuo metu man pats svarbiausias dalykas būtų šalies saugumas ir gynyba, taip pat tarptautinis mokymasis, bendradarbiavimas, kad Europoje kuo daugiau mokytumėmės vieni iš kitų, geriau suprastume skirtingas kultūras, skirtingus požiūrius, žmonių išskirtinumus ir galėtume juos priimti. Tada būtų mažiau konfliktų, mažiau patyčių, kitų kultūrų, pažiūrų, orientacijų netoleravimo.
Manau, šiandien eiliniam rinkėjui labai trūksta informacijos lengvai suprantama kalba. Daugelis rinkimų programų gana sunkiai suprantamos. Dabar paskaitau vieną, antrą programą, o skaitant trečią atrodo – aš jau tą girdėjau. Jos tarsi kopijuoja viena kitą. Programose nėra išskirtinumo. Turbūt dėl to rinkėjui labai sunku apsispręsti, už ką balsuoti.
Nesuprantu, kodėl žmonės neina balsuoti. Juk nuo kiekvieno balso priklauso bendras pasirinkimas. Tikriausiai tokiems trūksta pilietiškumo, galvoja: ai, aš nenuspręsiu, kas bus valdžioje. O iš tikrųjų mes kiekvienas sprendžiame.
Negalima gyventi pesimizmu, kiekvienas mūsų turėtume gyventi kaip ateities kūrėjai.

Asta PAČEKAJŪTĖ
Panevėžio centrinės turgavietės direktorė

Kai tik sulaukiau pilnametystės ir galimybės išreikšti savo pilietinę valią, visuomet einu balsuoti. Nesu praleidusi nė vienų rinkimų, kokios aplinkybės bebūtų. Tikrai tikiu, kad kiekvienas balsas labai svarbus.
Kai yra šitiek pasirinkimo, nesuprantu tų, kurie siūlo neiti į rinkimus ar atėjus tiesiog sugadinti balsavimo biuletenį. Politika – tai ir yra visų mūsų gyvenimas. Politikoje visi mes dalyvaujame, nuo mūsų pasirinkimo priklauso, ar turėsime gatves be duobių, kaip gyvensime dabar ir ateityje ne tik mes, bet ir mūsų vaikai.
Blogiausia, kai žmonės netiki, kad gali kažką pakeisti, bet paprastai tokie net neina į rinkimus. Jeigu nustotų taip galvoti, sulauktume kitokių pokyčių. Visada yra kur tobulėti, politikoje taip pat, bet tik mokydamiesi iš savo klaidų tą galime daryti.
Smulkiai programų neskaitau, bet stebiu politikų pasisakymus ir nuveiktus darbus. Per tiek metų, kiek galiu balsuoti, jau esu susidariusi savo nuomonę ne iš pažadų, o iš nuveiktų darbų.
Tokie dalykai kaip neištesėti pažadai ar melas politiko tikrai nepuošia.
Balsuodama visada galvoju apie tai, kaip norėčiau gyventi ateinančius metus, per kuriuos mano renkami politikai vadovaus.
Visi norime geresnio gyvenimo, bet tą galime pasiekti tik aktyviai išreikšdami savo valią.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų