„Sekundės“ kalbinti keliautojai Patrice Plozner ir Jean-Louis pasakojo, jog Panevėžys yra tik tarpinė stotelė jų daug nuotykių žadančioje kelionėje.
Sėdę ant neįprastų transporto priemonių, prancūzai avantiūristai su būriu bendraminčių startavo dar birželio16-ąją Briuselyje. Kartu su jais per Europą keistomis transporto priemonėmis keliauja dar trisdešimt penki dalyviai iš skirtingų pasaulio šalių – Šveicarijos, Belgijos, Anglijos, Rumunijos, Vokietijos, Ispanijos ir Prancūzijos. „Saulės keliautojai“ žada įveikti bemaž 10 tūkst. kilometrų.
„Mūsų kelionė prasidėjo Briuselyje. Jau pervažiavome Belgiją, Olandiją, Vokietiją, Lenkiją, Lietuvą, – vardija keliautojai. – Toliau vyks antrasis etapas Ryga – Konstanca (Rumunija – red.), kelionė tęsis palei Viduržemio jūros pakrantę, pasiekiant Alpių viršūnes, Atlanto vandenyno krantą Porto mieste. Kelionės finišas bus Liono mieste, Prancūzijoje“.
Per Europą riedantys prancūzai P. Plozner ir rankų negalią turintis Jean-Louis jau įveikė apie 2 tūkst. kilometrų ir tikisi rugpjūčio pabaigoje pasiekti galutinį kelionės tašką. Per dieną triračiais jie nuvažiuoja maždaug 200 kilometrų.
Tiesa, triračiai yra ne tokie, kokius esame įpratę matyti: transporto priemonės apdengtos saulės baterijų plokštėmis, kurios ne tik padeda greičiau judėti, bet ir leidžia keliautojams naudotis navigaciniais prietaisais, gauti būtinos energijos, kad šie sklandžiai veiktų.
Organizatoriai yra netgi nustatę reikalavimus transporto priemonėms: bendras saulės baterijų plotas negali viršyti 2,5 kv. m, o baterijos galingumas – 1,25 kW energijos.
Vienas iš išskirtinės kelionės dalyvių P. Plozner jau ne pirmus metus dalyvauja tokiuose avantiūristiniuose žygiuose triračiais. Pirmasis jo startas buvo dar 2018 metais, važiuota maršrutu Lionas – Džengdžou, Kinijoje.
Paklausti, kaip į tokias nutrūktgalviškas keliones reaguoja jų šeimos nariai, likę Prancūzijoje, keliautojai džiaugiasi sulaukiantys didelio jų palaikymo. Nors juokais prasitaria, jog netgi artimieji juos laiko šiek tiek pakvaišusiais.
„Keliavimas dviračiais nėra labai saugus. Eismo srautas gana didelis, o kai kurie vairuotojai nėra pratę matyti tokias transporto priemones važiuojant pagrindiniais keliais. Džiugu, kad kelionės metu tenka sutikti daug žmonių, kurie skatina nepasiduoti, stebisi tokiu užsibrėžtu tikslu ir net suteikia nakvynę savo namuose po sunkios dienos“, – žmonių svetingumu įsitikino P. Plozner.
Tarp nuotykių ieškotojų P. Plozner ir jo kelionės kompaniono Jean-Louis nuo pirmojo susitikimo užsimezgė ryšys. Jų duetas kartu į kelionę triračiais riedėjo dar 2019 metais. Nuo to laiko jiedu tapo neišskiriami ir šiais metais pasiryžo kartu leistis į „Sun trip“ kelionę po Europą.
Elektriniai dviračiai ar triračiai sukėlė revoliuciją visame pasaulyje. Pridėję variklį prie rato arba šalia alkūnės (vidurinės pavaros), žmonės, kurie kažkada buvo svetimi dviračių pasauliui, juo staiga pradėjo domėtis: 15 km kelionė į darbą ir atgal tapo ne tokia baisi. Šiuo metu net 40 proc. naujų Prancūzijoje parduodamų dviračių yra būtent elektriniai, du trečdaliai jų skirti naudoti mieste.
Asociacijos „Sun Trip“ organizuojamose kelionėse susirenka būrys sportininkų ar kelionių entuziastų, kad išbandytų savo transporto priemones, jų galimybes arba tiesiog patirtų nuotykių bendraminčių kompanijoje. Nuotykių ieškotojai patys savarankiškai turi susitvarkyti su kelionėje iškilusiais nesklandumais arba pagalbos prašo sutiktų žmonių. O visų dalyvių kelionę galima stebėti gyvai internetu.