Saugumo taisyklės apsiperkant „Iki“: kokios priemonės labiausiai sumažina riziką?
- Sekundė
- Aktualijos
- 2021.01.20 10:09
Dėl karantino mokomės ir dirbame iš namų, apribojome visus nebūtinus socialinius kontaktus. Vis dėlto, nepaisant griežto karantino, namus aprūpinti maisto ir kitomis būtinomis kasdienėmis prekėmis net ir per pandemiją būtina. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad dedamos visos pastangos saugiam apsipirkimui užtikrinti, ir primena vadovautis saugaus apsipirkimo taisyklėmis.
„Stebime sudėtingą pandemijos situaciją šalyje ir į ją atsakingai reaguojame. Skatiname ir savo pirkėjus būti sąmoningus ir nuosekliai laikytis lankymosi prekybos vietose taisyklių. Mes imamės visų būtinų apsaugos priemonių ir raginame žmones būti sąmoningus bei vadovautis nustatytais reikalavimais – vengti nereikalingų kontaktų, naudotis savitarnos kasomis, apsipirkti tik su pirkinių krepšeliais ar vežimėliais“, – sako V. Budrienė.
Komunikacijos vadovė pabrėžia, kad norint apsaugoti save, maisto prekių parduotuvių darbuotojus ir kitus pirkėjus, svarbu nepamiršti kelių dalykų:
- Iš anksto pasiruoškite pirkinių sąrašą. Vienu kartu apsipirkite ilgesniam laikui ir per savaitę į parduotuvę užsukite tik šviežių produktų. Valgiaraščio ir pirkinių sąrašas padės apsipirkti efektyviau, taip pat tai leis sutaupyti.
- Parduotuvėje taisyklingai dėvėkite apsauginę veido kaukę, ji turi dengti ir nosį, ir burną. Apsiperkant raginame naudotis ir vienkartinėmis pirštinėmis. Anot ekspertų, laikantis atstumo, dėvint kaukę ir dezinfekuojant rankas iki 30 minučių apsipirkimas neturėtų kelti iššūkių jūsų sveikatai.
- Tik įėję į parduotuvę dezinfekuokitės rankas. Taip pat apsipirkite tik su parduotuvėse dezinfekuotais pirkinių krepšeliais ar vežimėliais. Jeigu krepšelio ar vežimėlio nebūtų, kantriai palaukite lauke. Pagal pirkinių krepšelius ir vežimėlius yra reguliuojami lankytojų srautai ir užtikrinamas saugus vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas.
- Šalia kasų yra įrengtos apsauginės sienelės, kad būtų mažiau kontaktų tarp parduotuvės darbuotojų ir pirkėjų, tačiau stovėdami eilėje su kitais pirkėjais nepamirškite laikytis saugaus 2 metrų atstumo.
- Esant galimybei naudokitės parduotuvėse įrengtomis savitarnos kasomis – taip išvengsite papildomo kontakto.
- Parduotuvėje laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – čiaudėdami ar kosėdami nepamirškite veido užsidengti alkūne.
- Apsipirkti į prekybos vietą siųskite vieną šeimos narį – taip ne tik parduotuvių darbuotojams padėsite reguliuoti pirkėjų srautus, bet ir gerokai sumažinsite parduotuvėse esančių žmonių skaičių.
- Siekdami apsipirkti kaip įmanoma saugiau, apsipirkimą planuokite, kai prekybos vietose yra mažiausi žmonių srautai: ryte 8–10 val. ir vakare nuo 20 val. iki parduotuvės uždarymo. Sekmadieniais žmonių prekybos tinklo parduotuvėse mažiau visą darbo laiką. Pirkėjų patogumui kai kurios parduotuvės atidaromos 7.30 val.
- Už prekes rekomenduojame atsiskaityti mokėjimo kortele.
- Jeigu jaučiate peršalimo ar koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, į parduotuvę neikite.
Pasak V. Budrienės, vadovaudamiesi šiais patarimais saugias apsipirkimo sąlygas ir toliau užtikrinsite ne tik sau, bet ir aplinkiniams: „Šiuo sudėtingu metu kiekvieno mūsų indėlis suvaldant pandemiją yra itin svarbus, todėl skatiname visus būti ats
Komentarai
Nieko naujo