Site icon sekunde.lt

Šalyje ir toliau daugėja COVID-19 protrūkių

Nors tiek Panevėžyje, tiek Panevėžio rajone sergamumo kreivė po truputį leidžiasi žemyn, panašu, kad panevėžiečiams kelionių perspektyvos bus miglotos.

P. Židonio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologai praėjusią savaitę koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivėje fiksavo nepalankias tendencijas. Lyginant su savaite prieš tai, aktyvių protrūkių išaugo penktadaliu, jų augimas fiksuotas beveik visos srityse.

NVSC gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės teigimu, tokie pokyčiai protrūkių kreivėje vertinami kaip rimti pavojaus signalai.

„Kalendorinę vasarą užbaigiame tikrai ne tokiomis tendencijomis, kokių visiems norėtųsi. Esame sudėtingoje epidemiologinėje situacijoje. Ruduo nebus lengvas, bet žinome, kad gyventi greta viruso įmanoma, tik tam reikės visų susitelkimo, atidumo ir kantrybės“, – primena D. Razmuvienė, ragindama pasiskiepyti tuos, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių to dar nepadarė.

Pasak specialistų, ruduo, kai vasaros orus keičia vėsesni, drėgnesni, žvarbesni orai, dėl kurių padaugėja peršalimo ligų, taip pat atneš papildomų sunkumų.

„Privalome būti atidūs savo ir aplink esančių sveikatai. Žinome, kad Lietuvoje išplitusiai delta atmainai būdingi tokie simptomai, kuriuos lengva supainioti su peršalimo ligų simptomais. Neabejotinai, peršalusių, vyraujant tokiems temperatūrų svyravimams, taip pat padaugės. Tad tam, kad neturėtume didesnių bėdų, kad protrūkių kreivėje matytume stabilizavimosi ženklus, negalima ranka numoti net į menkiausius simptomus. Juos pajutus, būtina likti namuose, atlikti tyrimą koronavirusinei infekcijai nustatyti, taip apsaugant save, artimuosius, kolegas“, – sako gyd. epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Daugiausia protrūkių – gamybos srityje, svarus augimas ir maisto pramonės sektoriuje

Nors daugiausia aktyvių COVID-19 ligos protrūkių 34-ąją metų savaitę registruota gamybos sektoriuje, jų augimas, praėjusią savaitę siekęs 27 proc., nebuvo toks svarus, kaip laikotarpiais prieš tai. Praėjusią savaitę gamybos įmonėse registruoti 28 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai prieš savaitę jų buvo registruoti 22.

Tuo metu, maisto pramonės įmonėse praėjusią savaitę fiksuota dvigubai daugiau protrūkių, lyginant su laikotarpiu prieš tai. Iš viso šiame sektoriuje registruota 17 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių, kai prieš savaitę jų buvo aštuoni.

Aktyvių COVID-19 protrūkių augimas praėjusią savaitę registruotas ir gydymo bei socialines paslaugas teikiančiose įstaigose. Specialistai praėjusios savaitės pabaigoje stebėjo atitinkamai 17 ir septynis aktyvius koronavirusinės infekcijos protrūkius.

Tuo metu, nežymus COVID-19 ligos protrūkių prieaugis praėjusią savaitę fiksuotas statybų sektoriaus įmonėse, taip pat vaikų vasaros stovyklose. Be to, registruotas ir naujas protrūkis siuvimo įmonėje, kuris yra pirmasis po daugiau nei devynių savaičių ramaus laikotarpio, kai protrūkių šios srities įmonėse nebuvo registruota.

Prekybos versle pastarąją savaitę fiksuoti šeši aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kaip ir savaitę prieš tai.

34-ąją metų savaitę dvejose srityse – logistikos ir transporto sektoriaus įmonėse bei ugdymo įstaigose – registruota mažiau aktyvių protrūkių nei prieš savaitę, atitinkamai – du ir 12 protrūkių.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 128 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, 33-ąją savaitę – 105 protrūkiai.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Specialistai primena, kad Lietuvoje vykdoma masinė vakcinacija, tad visi asmenys, sulaukę 12 metų, raginami registruotis skiepui internetu www.koronastop.lt arba, jeigu nėra galimybės to padaryti, skambinti Karštosios linijos numeriu 1808. Nuo 12 m. galima skiepytis „Comirnaty“ (gamintojai „Pfizer“ ir „BioNTech“) arba „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcinomis. Vaikus vakcinai registruoja tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

 

Exit mobile version