Greta išpuoselėtos Taikos alėjos – natūralistiniai šabakštynai.

Šalia išpuoselėtų gatvių – liūdnas vaizdas

Šalia išpuoselėtų gatvių – liūdnas vaizdas

 

Sutvarkyta Taikos alėja ir bebaigiama atnaujinti A. Jakšto gatvė panevėžiečius ne tik džiugina, bet ir kelia klausimų, ar pačios upės pakrantės taip ir liks netvarkytos. Greta modernizuotų gatvių tekančio Nevėžio šlaituose netrūksta ne tik pavojingai pasvirusių medžių ir jų šakų, bet ir įvairių šiukšlių.

„Taikos alėją padarė prestižinę, o pakrantė liko kaip buvusi. Gatvė tikrai graži, bet pakrantės apačioje medžiai negenėti, nei šiokie, nei tokie, dalis jų nulinkę, vos nevirsta, aplūžę. Tas pats ir A. Jakšto gatvėje“, – pastebėjo į „Sekundę“ paskambinęs panevėžietis.

Maždaug mėnesį arčiau Taikos alėjos pradžios pakrantėje išpjauti krūmai, tačiau žabai taip ir likę neišvežti.

„Kiek einame pasivaikščioti, tiek matome gana plačiu ruožu gulinčius žabus. Jei genėjo, kodėl nesurinko? Anykščiuose Šventosios pakrantė, Širvintose ties užtvanka kaip gražiai sutvarkyta. Tiek nedaug iki to trūksta ir Panevėžiui“, – stebisi miesto gyventojas.

Savivaldybės atstovai motyvuoja, jog rengiantis Taikos alėjos bei A. Jakšto gatvės rekonstrukcijai svarstyta ir apie Nevėžio pakrantės želdinių sutvarkymą. Visgi likta prie nuomonės, jog šios turi atrodyti kuo natūraliau.

Paliko nesukultūrintą

Taikos alėjos rekonstrukcijos projektas užbaigtas praėjusių metų gale. Projekto vadovas Tadas Stanikūnas sako, kad Europos Sąjungos fondų finansuojame projekte nebuvo numatyta išpjauti pakrantės medžių. Pasak jo, projektas apėmė tik statybos darbus, visgi imtasi iniciatyvos bei parengta želdinių sutvarkymo schema – numatyta, kokius medžius vykdant darbus pašalinti, sutvarkyti. Jo teigimu, palyginus nuotraukas, darytas prieš projektą ir dabar, skirtumas akivaizdus. Anot specialisto, nebuvo stengiamasi pakrantės paversti išpuoselėtu parku – norėta daugiau natūralumo.

„Stengtasi palikti kuo daugiau žalumos, kad pėsčiųjų takas būtų tarp medžių“, – sako T. Stanikūnas.

Anot jo, vietomis upės šlaitai tokie statūs, kad būtų sudėtinga nusileisti iki vandens.

„Nebuvo tikslo visą pakrantę sukultūrinti. Turėjo likti žalumos“, – sako T. Stanikūnas.

Nepaisant to, pasak projektų vadovo, upė daug kur atverta ir dabar nuo pėsčiųjų tako ne vienoje vietoje akis galima paganyti žvelgiant į tekantį vandenį. Tolesnę želdinių priežiūrą vykdys miesto Savivaldybė jau iš savo biudžeto lėšų kaip ir kitose miesto vietose.

Tvarkys iš miesto kišenės

Į pabaigą eina ir kitos palei Nevėžio pakrantę sukančios A. Jakšto gatvės rekonstrukcijos darbai. Šio projekto vadovo, Miesto infrastruktūros skyriaus specialisto Andriaus Aukštakalnio teigimu, šioje vietoje taip pat buvo numatyta sutvarkyti tik tai, kas yra aukščiau – kai kur nupjauti pavojų kėlę medžiai, pasodinta nemažai naujų. Tačiau į projektą neįėjo pačios upės pašlaitės, prie vandens augančių medžių ir krūmų tvarkymas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, rengiant Taikos alėjos ir A. Jakšto gatvės rekonstrukcijų projektus svarstyta ir apie pakrančių sutvarkymą, visgi likta prie nuomonės, kad jos turi būti natūralios nepaliestos.

Anot direktoriaus, pakrantėse želdynus numatyta tik minimaliai sutvarkyti iš miesto biudžeto lėšų. Tas bus daroma antroje metų pusėje. Jo teigimu, privažiuoti su specialia technika ten neįmanoma – šlaitai kai kur per daug statūs, todėl medžius genėti ir šakas tempti aukštyn veikiausiai prisieis darbininkams savo rankomis.

Komentarai

  • taigi Panevėžyje kaip pijokų kaime, prasikuičia, kad už kojų nekliūtų, o toliau tegu velnias galvą nusisuka. o kas Janonio gatvėje, link turgaus? Ar žaliesiems nerūpi miesto įvaizdis?

  • Aš irgi atkreipiau dėmesį į Taikos al. pakrantę. Bent jau tuos iškirstus žabus išvežtų. Paliktas šabakštynas prie puikios gatvės atrodo taip pat, kaip vakarinę suknelę prie kaliošų apsivilkti.

    • Atsakyti
  • stebina projektotuju, neismanimas Jaksto g. zmogus sededamas ant suoliuko ziuries i, gatve o ne i, upes puse

    • Atsakyti
  • gal kai šabakštynus sutvarkys ir suoliukus apsuks?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų