Site icon sekunde.lt

Rytai prie tyrimų – lyg per riaušes

Daugelis valstybinių įstaigų klientų srautus jau seniai susitvarkė įrengusios registravimo talonėlių aparatus. Tokios civilizacijos norėtų ir Konsultacijų poliklinikos pacientai.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Daugelis valstybinių įstaigų klientų srautus jau seniai susitvarkė įrengusios registravimo talonėlių aparatus. Tokios civilizacijos norėtų ir Konsultacijų poliklinikos pacientai.

Mat Respublikinei Panevėžio ligoninei priklausančioje įstaigoje prie kraujo tyrimų kabineto rytais nusidriekia tokios eilės, kad jose stovintiesiems net sunku supaisyti, kuris pirmesnis.

Nereikalingi konfliktai

Ne kartą eilėje prie kraujo tyrimų kabineto stovėjusi panevėžietė nebeapsikentė, kai pacientai susikivirčijo dėl eiliškumo.

„Incidentas kilo, kai eilėje stovėjęs vyras nusiėmė kepurę, nusivilko paltą. Toliau stovėjusieji jo nebeatpažino ir užsipuolė, kad veržiasi į kabinetą tik atėjęs. O jis tikrai stovėjo“, – pasakojo liudininkė.

Tokių graudžiai komiškų situacijų, jos nuomone, būtų išvengta, jei poliklinika pasirūpintų jau beveik visose valstybinėse įstaigose veikiančiu registracijos bilietų automatu.

Pasak moters, rytais prie kraujo tyrimų kabineto nusidriekia tokios eilės, kad tikrai sudėtinga jose nepasimesti. Kartą ji suskaičiavusi bene penkias dešimtis laukiančių pacientų.

„Dieną prie šito kabineto tokių eilių nebelieka. Atėjusi popiet vos porą žmonių radau. Bet kas darosi rytais!“ – pasakoja poliklinikos klientė.

Ją stebina, kad gydymo įstaigos vadovybė lig šiol nesiėmė spręsti įsisenėjusios problemos.

„Daug kur jau tie elektroniniai terminalai stovi: bankuose, „Sodroje“, miesto poliklinikoje. Ir kaip tai patogu – išmuši talonėlį ir matai, kiek prieš tave laukia, per tą laiką dar gali spėti kitus reikalus įstaigoje susitvarkyti. Kodėl čia to nepadaro? Dabar žmonės pyksta, vieni kitus stebi, ar neužlenda“, – pasakojo panevėžietė.

Konsultacijų poliklinikos pacientams civilizacijos dar teks palūkėti – planai renovuoti gydymo įstaigą kol kas dar popieriuje. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Siunčia daugiau slaugytojų

Konsultacijų poliklinikos vedėja Laima Sakalauskienė pripažįsta, kad įstaigai žinoma eilių problema prie kraujo tyrimų kabineto.

„Rytais pacientų srautas tikrai didesnis, nes pagal planą ateina tie, kuriems kraujo reikia paimti rytą, dar nevalgius. Antplūdis labiausiai jaučiamas trečiadienio rytais, kai imamas kraujas sudėtingesniems tyrimams, atliekamiems ne Panevėžyje, o Vilniuje. Dėl to rytais ir susidaro ilgesnės eilės“, – teigė vedėja.

Anot jos, eiles poliklinika bando suvaldyti padidindama savo pajėgas. Kabinete nuo 7.30 iki 10 val. kraują tyrimams ima 4 slaugytojos. Vėliau, pasak įstaigos vadovės, eilių nebelieka.

Vedėja tikina, kad svarstoma įrengti ir elektroninį terminalą registracijos talonėliams spausdinti. Visgi tokios civilizacijos Konsultacijų poliklinikos pacientams kurį laiką dar teks palaukti.

„Planuojame renovuoti polikliniką ir kartu įrengti registravimo sistemą kaip banke. Bet kol kas stengiamės kitais būdais palengvinti laukimą – didindami darbuotojų skaičių“, – patikino L. Sakalauskienė.

„Planuojame renovuoti polikliniką ir kartu įrengti registravimo sistemą kaip banke.“

L. Sakalauskienė

Laukia rekonstrukcijos

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai Mindaugo Čipinio teigimu, jau yra atliktas poliklinikos pastato energinis auditas ir ruošiama paraiška fasado bei vėdinimo sistemos renovacijai. Skaičiuojama, kad poliklinikai atnaujinti reikėtų nuo 800 tūkst. iki milijono eurų.

„Žmonės skundžiasi ne tik dėl eilių prie kraujo tyrimų. Vasarą poliklinikos patalpose kamuoja karštis, nes nėra geros vėdinimo sistemos. Tas problemas bandysime išspręsti atlikdami renovaciją. Po jos iš ligoninės lėšų būtų įrengtas ir pacientų registravimo aparatas“, – teigė M. Čipinys.

Kol kas tokie atnaujinimo planai – tik popieriuje. Paraišką Viešųjų investicijų plėtros agentūrai ligoninė ketina pateikti vasarį.

„Praeis gal ir kokie 3–4 mėnesiai, kol gausime paraiškos patvirtinimą. O rekonstrukcijos darbai galėtų prasidėti kitų metų pavasarį, geriausiu atveju – šiemet rudenį“, – mano M. Čipinys.

Exit mobile version