Anot vienos iš organizatorės, Bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės, renginių ciklas „Panevėžys kviečia“ turėtų įkvėpti gyvybės miesto parkams, o galbūt tai taps gražia tradicija rudens sekmadienius skirti naujoms kultūrinėms pažintims ir atradimams.
Pasak S. Myškienės, nepatogios ar sudėtingos situacijos visuomet verčia ieškoti kažko naujo. Tuo savotišku įkvėpimu tapo pavasarį prasidėjęs karantinas. Duris buvo priverstos užverti ir visos kultūros įstaigos, tačiau poreikis menui, kūrybai ir dvasiniam penui niekur nedingo.
„Mūsų lankytojams ir žiūrovams prasidėjo renginių badas. Norėdami bent kiek užpildyti šį kultūros troškulį, ėmėme į virtualią erdvę kelti jau anksčiau organizuotus renginius, spektaklius. Siekiame, kad kultūra žmones pasiektų ir kita forma. Taip mieste sėkmingai gimę renginiai rudenišką Panevėžį nuspalvins dar daugiau ryškių spalvų“, – netradicinio renginio gimimo ištakas įvardijo S. Myškienė.
Organizatorės teigimu, žmonėms būtina susitikti, jiems reikia garso, vaizdo, jausmo ir įkvėpimo. Miesto parkai jau tapę naujomis traukos vietomis, o tokie susitikimai galėtų jiems įpūsti naujos gyvybės. Tad sekmadieniais vis kitame miesto parke atsiras kilnojamieji stikliniai kupolai. Jeigu lepins rudeniška saulutė, jie plačiai pravers duris, o jeigu merks įkyrus lietus, visiems bus galima pasislėpti po stogu. Po stiklinio kupolo skliautais tilps ne tik atlikėjai, bet ir žiūrovai. Tiesa, čia vietų skaičius dėl pandeminės situacijos bus ribojamas, teks daryti ir dažnesnes pertraukėles. Kol patalpos bus vėdinamos, žiūrovai galės pasimėgauti kvapios arbatos ar kavos puodeliu, paskanauti kaštainių.
„Gal tai bus pirmosios kregždės nuolatiniam kultūriniam veiksmui mūsų atnaujintuose parkuose. Bent jau šis ruduo mūsų mieste nebus žvarbus“, – žada S. Myškienė.
Spalio sekmadieniais panevėžiečiai bus kviečiami ne tik pasimėgauti muzika, bet ir pasinerti į šokio sūkurį, prisiliesti prie dailės ar teatro pulsavimo, kūrybinių improvizacijų ir netikėtų duetų. O galbūt net save išbandyti kūrybinėse laboratorijose ar išmokti tango žingsnelių. Beje, daugelis atlikėjų bus taip pat panevėžiečiai.
„Pažadame, kad lauks lengvai rudenėjanti, bet spalvinga programa, kuri suteiks daug teigiamų emocijų prieš naują savaitės pradžią“, – intriguoja viena iš organizatorių.
Spalio 4 d. (sekmadienį) Jaunimo sode. Renginys „Muzikos ir dailės sintezė“.
Atlikėja GABRIELĖ VILKISKYTĖ (16-17 val.)
Panevėžio V. Mikalausko gimnazijos JAUNŲJŲ ATLIKĖJŲ METAMORFOZĖS (13-14 val.)
Dailininko G. Rudoko dailės studija „Spalvų ratas“. Menotyrininkė Rūta Povilaitytė (13-17 val.)
META PJANO TRIO Lietuvos muzikos ir dailės akademijos studentai (Vilnius). (14.30-15.30 val.)
Vedėjas aktorius Darius Petkevičius.
Spalio 11 d. (sekmadienį) parke prie „Ekrano“ marių. Renginys „Šiuolaikinis menas / performansai“.
Teatras ,,Okarukas“ su performansu VOYAGER, rež. I. Sakurako.
M. Dirsytės performansas.
Diskusija „Performanso šaknys“, moderatorė menininkė M. Dirsytė, viešnia fotodailininkė M. Butkevičiūtė (vizualus performansas).
Vedėjas aktorius Darius Petkevičius.
Spalio 18 d. (sekmadienį) renginys, skirtas teatrui, aikštėje prie Maironio tako ir Liepų alėjos sankirtos.
Lėlių teatro ČIZ spektakliai / teatro edukacija vaikams, rež. N. Čirūnienė.
Spektaklis „Akmuo, vanduo, geluonis“, rež. K. Žernytė. Pojūčių teatras (Klaipėda).
J. Miltinio dramos teatro interaktyvus spektaklis „Žaliųjų nuotykiai“, režisieriai ir aktoriai Evaldas Stokė, Donatas Kalkauskas, Andrius Povilauskas.
Teatro „Menas“ interaktyvus spektaklis TIK TOK, rež. I. Visockaitė ir A. Kuriakina.
Vedėjas aktorius Darius Petkevičius.
Spalio 25 d. (sekmadienis) Kultūros ir poilsio parke. Renginys „Šokio ir muzikos sintezė“.
1. Šokių studija „Šokio oazė“, vad. I. Šukė.
Andriaus Riaubos šokio studija, bačatos mokymas (VšĮ tobulėjimo centras DA VINČI).
Eduardo Gimenezo programa. Argentinietiško tango ir kitų šokių mokymas / muzikavimas.
LEON SOMOV IR DILETA (naujas projektas).
Vedėjas aktorius Darius Petkevičius.
Komentarai
Rugsėjo 20 d.apie 11 val.ėjau taku nuo „Bičiulio“ imi Rajono poliklinikos.Tai tame sutvarkytame parke lakstė,šikiojo,mižiojo 11 didesnių-mažesnių šunų.Nė vienas! šeimininkas nerinko savo augintinio turtų! Manau,kad reikalingos taisyklės-jei padaryta žmonėms-tai šunys neturėtų dergti.Ir dar.Kada pagaliau bus įvesti gyvūnų mokesčiai.Kai šeimoje padaugėja narių-šiukšlių mokestis iškart pakyla.Kodėl nemoka tie,kurie teršia aplinką,naudojasi šiukšlių konteineriais?
Niekada nekaltinkite šuniukų. Kalti šeimininkai, kurie išnaudoja juos. Nori jaukumo, draugystės, o atlyginti už tai nenori. Tik laukia nemokamų paslaugų…
P.S. Dėl nevalų šeimininkų atsiranda neapykanta gyvūnėliams.
Aš gyvūnų nekaltinu.Bet kai einant nauju taku pritūpęs mopsas daro krūvą,meilės jam tikrai nepajuntu.O apie jo šeimininką/-ę/,-jau nebekalbu.
Kaip gerai, kad tamstos š-ančio niekas nemato. Niekas nebemylėtų…
Teisingai manęs nemato,kadangi tai darau tam skirtoje vietoje.Ir tu „Laika“ nekalta,kad tavo šeimininkas/ė/lochas. Jis nesugeba suprasti,kad taip elgdamasis pažeidžia kitų žmonių teises.
Klausimas: ar parkai šunims? ar parkai vis dėl to skirti žmonėms? Kur šuo šika, ten šeimininkai ir palieka. Gražu? Nemanau.