Panevėžyje veikiančio restorano „Vasaris“ savininkė Miglė Gruzdenė neabejoja: lengvatinio PVM panaikinimas daugeliui viešojo maitinimo įmonių taps mirties nuosprendžiu.
„Šiuo metu atidavinėjame 2020-ųjų skolas – visus atidėtus mokesčius per pandemiją. Dar neišlipome iš šios duobės, dabar ir vėl nauji iššūkiai. Vyriausybė sako, kad didėja restoranų ir kavinių pajamos, bet su kuo lyginama? Su 2020–2021 metais, kai dėl pandemijos restoranai visai negalėjo dirbti? Vertinti reikia savikainą, o ji išaugo rekordiškai. Vien elektros kaina mums pakilo 500–600 procentų. Mums šokas, sąskaitų laukiame su dideliu nerimu“, – teigė M. Gruzdenė.
Valdžios siūlomą pagalbą – suteikti lengvatinius kreditus verslui – panevėžietė vadina niekine. Anot jos, resursų, kur taupyti, jau nebėra.
„Jei situacija nesikeis, svarstome ir blogiausią variantą – mažinti gamybą ar ją visai iškelti į kitą šalį, pavyzdžiui, Lenkiją. Bet nuo to nukentės tiek miestas, tiek šalies ekonomika. Vis dar viliamės, kad valdžia ras sprendimų, padėsiančių išgyventi šį sunkmetį. Versle nuolat susiduriame su įvairiais iššūkiais, bet tai vienas sunkiausių laikotarpių per visą įmonės gyvavimą“, – neslėpė M. Gruzdenė.
Verslo genocidas
Verslas jau seniai gyvena džiunglių sąlygomis – tvirtina Panevėžyje veikiančio viešbučio „Romantic“ ir jame įkurto restorano „À La Carte“ generalinė direktorė Dalia Remeikaitė.
„Kažkada ir buvusiam premjerui Andriui Kubiliui sakiau: jei karvei duotume mažiau ėsti ir dažniau melžtume, ar tikrai ji daugiau duotų pieno? Su verslu lygiai taip – jeigu nesudarysi sąlygų veikti, jis bus uždarytas. Lietuva vykdo savotišką verslo genocidą. Esantieji valdžioje, neturėję net kioskelio, apskritai nesupranta, kas yra verslas, iš kur sunešamas biudžetas. Tai, kas vyksta dabar, yra visiška Vyriausybės kompetencijos stoka“, – žėrė panevėžietė.
Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 27 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Visi dirbs darbo biržos klientais. Tkių lapausių valdžioje dar niekada nebuvo
Lapaausiu tokių tikrai nebuvo