Du iš jų netolimoje ateityje galėtų tapti ir pasauliniais ir patekti į Gineso pasaulio rekordų knygą.
„Rekordų dienos tikslas – atskleisti rekordų spektrą, įvairovę. Rekordai, jų siekimas visuomet sukuria gerą nuotaiką, suteikia daugiau šviesos ir spalvų mūsų gyvenimui, kasdienybei – tai ko šiandien taip trūksta“, – teigė renginio iniciatorės Lietuvos rekordus registruojančios agentūros ,,Rekordų akademija“ vadovas Gintaras Pocius.
Sunkiausią Lietuvoje važiuojantį dviratį, sveriantį 1 800 kg, sukonstravo Albinas Rimkus ir Degaičių kaimo bendruomenė.
Dviratis yra daugiau nei 400 kg sunkesnis už šiuo metu Gineso pasaulio rekordų knygoje įrašytą dviratį (1 385 kg).
Kad pasiektų pasaulio rekordą, dviratis turėtų nuvažiuoti bent 100 m atstumą.
Kol kas per „generalinę repeticiją“ lietuvišku dviračiu pavyko numinti 75 metrus. Misija vairuoti beveik dvi tonas sveriantį mechaninį dviratį buvo patikėta stipriausiam Degaičių vyrui – buvusiam futbolininkui Mantvydui Kasparavičiui. Jis atstumą įveikė per 16 minučių.
Įkvėpti pasiekto Lietuvos rekordo, dviračio kūrėjai ketina šiek tiek patobulinti jo grandinę, pedalus ir bandyti patekti į Gineso pasaulio rekordų knygą.
Didžiausią atstumą – 49,302 km – neįgaliojo vežimėliu per 5 valandas įveikė zarasietis Marius Montikas.
Startavęs 7 val. ryto, Panevėžio sporto arenos dviračių treke jis įveikė kiek daugiau nei 146 ratus pasinaudojęs vos 2 minučių pertraukėle.
Vidutinis Mariaus greitis siekė 9,860 km per valandą. Tik šiek tiek mažesnis nei Milano Civia arenoje 2015-aisiais metais pasiekė Gineso pasaulio rekordų knygos rekordininkas albanas Haki Doku, per 12 valandų nuriedėjęs 121 km.
Marius neslepia ambicijų ateityje siekti ir pasaulio rekordo – vien tam, kad šiais pasiekimais „sujudintų neįgaliųjų bendruomenę“ ir atkreiptų visuomenės dėmesį į žmonėms su negalia tenkančius iššūkius.
„Kol esi sveikas, į daugybę dalykų tiesiog neatkreipi dėmesio. Nepastebi, kad neįgaliesiems įrengtas takas neretai pasibaigia aukštu borteliu be jokio nuvažiavimo, o labai daug viešųjų erdvių neįgaliesiems apskritai nėra pritaikytos ir įveikiamos“, – sako M. Montikas, į neįgaliojo vežimėlį sėdęs po prieš trejus metus patirtos avarijos.
„Rekordai, jų siekimas visuomet sukuria gerą nuotaiką, suteikia daugiau šviesos ir spalvų mūsų gyvenimui, kasdienybei – tai ko šiandien taip trūksta.“
G. Pocius
Šilutėje pasiektas masiškiausio sūrio dešrelės valgymo rekordas: vaikų taip mėgstamas plėšomo sūrio dešreles vienu metu valgė net 1 537 žmonės.
Pasiekimas išties įspūdingas, nes jei palygintume su miesto gyventojų skaičiumi, rekordo siekė daugiau nei 10 procentų šilutiškių.
Būsimieji rekordininkai susirinko Šilutės Pamario progimnazijoje bei Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje. Dalyvavo ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai, vaikų tėvai, seneliai ir kiti bendruomenės nariai.
Kauno tardymo izoliatoriaus suimtieji ir nuteistieji modulinio origamio technika sukūrė įspūdingo dydžio – 104 cm skersmens ir 326,57 cm apimties lotoso žiedą. Tai didžiausia gėlė iš popieriaus lankstinių.
Lotoso žiedą, padedami Kauno tardymo izoliatoriaus darbuotojų, nuo rugsėjo mėnesio kūrė Rimvydas, Igoris, Darius, Tautvydas, Marius ir Robertas. Lankstymui jie skirdavo apie dvi valandas per savaitę.
Lotosą kūrėjai ketina padovanoti Kauno Botanikos sodui – kad jis taptų prieinamas ir plačiajai visuomenei.
Rekordų diena švęsta ir Lietuvos kariuomenėje.
Marijampolėje pasiektas masiškiausio atsispaudimų darymo rekordas – 397 kariai iš dviejų batalionų vienu metu 60 sekundžių darė atsispaudimus.
Neįtikėtina, bet jie gaminami jau ir Žemaitijoje – iš didžiausių Lietuvoje gūžinių kopūstų.
Adelė Gečienė iš Šateikių kaimo Plungės rajone geriausiai žino jų receptą. Nieko keista, nes jos darže užaugo tikras kopūstas milžinas, svėręs 13,12 kg. Gūžės apimtis siekė 105 cm, aukštis – 30 cm.
Užaugo milžinas iš kaimo krautuvėlėje pirktų sėklų.
Dičkių, svėrusių per 12 kg, A. Gečienės darže buvo ir daugiau.
,,Vienas daugiau kaip penkiolika kilogramų svėrė, bet iš jo pasidarėm „slibino balandžius“, – juokavo rekordininkė.
Laimė, bent viena gūžė liko nesuvalgyta ir žemaitės šeimyna sumanė su ja siekti didžiausio Lietuvoje kopūsto rekordo.