Dar XVI amžiuje Lietuvos kašteliono Eustachijaus Valavičiaus Naujamiestyje įsteigta mokykla per visą savo gyvavimo istoriją gimnazijos statusą teturėjo viso labo 6-erius metus. Nuo šiųmečio rugsėjo ji vėl taps mokykla, teikiančia pradinį bei pagrindinį ugdymą.
„Neabejoju, kad taip yra todėl, kad Naujamiestis – netoli Panevėžio, miestas pasiekiamas per 20 minučių. Nors pas mus ir atsikelia gyventi šeimos, vaikus tėvai veža į miesto mokyklas. Mokytis į Panevėžį važinėja nemažai naujamiestiečių. Tokia realybė“, – priežasčių, kodėl vietos gimnazija priversta keisti statusą, ieškojo Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis.
Visą straipsnį skaitykite sausio 25 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Greitai vežiot mokinius į miesto gimnazijas nebeapsimokės. Žmonių pajamos greitai neauga. Pravers ir vietinė gimnazija. Tik bėda ta, kad pedagogų pritrūks. Seni į pensiją, o jauni ir mieste paklausūs.
Seniūno sūnus irgi baigė ne Naujamiesčio gimnaziją. Labai įdomu, kodėl didžioji dalis mokytojų dirbančių Naujamiesčio gimnazijoje savo atžalas irgi leisdavo ir leidžia mokytis į Panevėžio miestą. Gal problemos šaknys yra pačioje mokykloje ir jos vadovybėje?