Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį pristatė, kaip gyventojai turėtų tinkamai pasirengti galimoms grėsmėms. PAGD civilinės saugos valdybos atstovas Ernestas Trunovas ragina gyventojus būti pasirengusius galimoms ekstremalioms situacijoms ir būti autonomiškus 72 valandas.
„Ko gali prireikti: rūbai, avalynė, higienos priemonės, žinoma, dokumentai, pinigai, iš maisto, tai aktualiausia, aišku, konservuotas maistas, vanduo, medikamentai, pirmosios pagalbos priemonės“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė Ernestas Trunovas.
„Reikia, kad žmogus būtų kažkiek autonomiškas, kol juo negalės pasirūpinti valstybė, jei reikės daugelyje vietų gelbėjimo darbus daryti“, – sakė jis.
PAGD atstovas taip pat paaiškino, ką gyventojams reikėtų daryti jei prasidėtų kariniai veiksmai. E. Trunovo teigimu, tokioje situacijoje esminis dalykas yra nepanikuoti.
„Pagrindiniai dalykai – tai nepanikuoti. Visi turi dirbti savo darbą, visi turi savo funkcijas ir kokios mobilizacijos tarnybos patars, ką daryti tam tikros situacijos atveju“, – sakė PAGD atstovas.
„Jeigu yra tokia situacija, kad reikia gyventojui slėptis, tai pagrindinis patarimas – nebūti atviroje vietovėje, kur vyksta kariniai veiksmai ar krenta sviediniai. Reikia ieškoti priedangos ir joje būti: slėptis už sienų, būti namuose“, – akcentavo E. Trunovas.
Evakuodamiesi pasiimkite išvykimo krepšį. Jame turi būti:
žibintuvėlis su papildomais elementais
Svarbūs dokumentai – gimimo ir (ar) santuokos liudijimai, pasai, vairuotojo teisės, draudimo dokumentai, turto nuosavybės dokumentai
Artimųjų nuotraukos (jų prireiks ieškant artimųjų)
Radijo imtuvas su papildomais elementais
Akiniai ar kiti regai bei klausai reikalingi daiktai
Maisto davinys 3 paroms ir vandens atsargos, supilstytos į mažas talpyklas
Papildomas maistas, esant specialiesiems poreikiams
Mechaninis konservų atidarytuvas
Pirmosios pagalbos rinkinys, vartojami vaistai ir vandenilio peroksido tirpalas
Maistas kūdikiams, sauskelnės, drėgnos servetėlės
Žaislai ir (ar) knygos vaikams
Drabužiai persirengti (patogūs batai, neperšlampama ir nuo vėjo apsauganti striukė, megztiniai, šiltos kelnės)
Tualetiniai reikmenys – rankšluostis, muilas, dantų šepetėlis, tualetinis popierius ir kt.
Šilta antklodė ir (ar) kompaktiškas miegmaišis
Kaukė nuo dulkių
Degtukai, sudėti į vandeniui atsparią dėžutę
Pieštukas ir popierius
Grynieji pinigai ir juvelyriniai dirbiniai (išskirstykite ir saugiai paslėpkite tarp kitų daiktų)
Cigaretės (kritiniu atveju jos naudojamos kaip mainų objektas)
Pirmosios pagalbos vaistinėlė
Šeimos nariams būtini medikamentai
Pasirūpinkite vandens atsargomis (2 litrai vandens vienam asmeniui. Žmogui per 72 valandas reikia suvartoti apie 12 litrų vandens). Laikykite vandenį, supilstytą į mažos talpos buteliukus – taip galėsite tolygiai paskirstyti svorį.
Nelaimės atveju neskambinkite artimiesiems – siųskite SMS! Išjunkite namuose dujas, elektrą ir užsukite vandens sklendes! Pasiimkite su savimi naminius gyvūnus!