P. Židonio nuotr.

Radiniai – nuo avalynės iki tūkstantinių sumų

Radiniai – nuo avalynės iki tūkstantinių sumų

Autobusų vairuotojai, policijos pareigūnai galėtų smagią knygą parašyti apie panevėžiečių pamestų daiktų istorijas.

Sezoniniai radiniai

Radinių sąraše populiariausi – mobilieji telefonai, piniginės, deja, dažniausiai pas savininkus sugrįžtančios jau tuščios, tačiau Panevėžyje būta ir išskirtinių atvejų, kai žmogus galėjo švęsti susigrąžinęs pamestą stambią pinigų sumą.

Įmonės Panevėžio autobusų parko Pervežimų skyriaus viršininkas Virginijus Bagaslauskas pastebi, kad autobusuose aptinkami radiniai priklauso nuo sezoniškumo. Populiarus daiktas – skėtis. Kai prasideda nauji mokslo metai, autobusuose daugėja paliktų vaikiškų kuprinių, sportinės aprangos, sportinės avalynės.

„Rugsėjis su vaikų kuprinėmis – derliaus metas“, – juokauja V. Bagaslauskas.

Vairuotojams neretai tenka surinkti ir pamestus mobiliuosius telefonus, net piniginių. Pastarąsias dažniausiai perduoda jas radę keleiviai. Paprastai jose pinigų nebūna.

„Rasti piniginę su pinigais – retas atvejis. Galbūt žmonės ir nesinešioja grynųjų“, – svarsto įmonės atstovas.

Radinių sąraše populiariausi – mobilieji telefonai, piniginės, deja, dažniausiai pas savininkus sugrįžtančios jau tuščios, tačiau būta ir išskirtinių atvejų, kai žmogus galėjo švęsti susigrąžinęs pamestą stambią pinigų sumą. P. Židonio nuotr.

Nuveža net į mokyklą

Aptikus pamestą daiktą su dokumentais, surasti savininką gerokai paprasčiau. Jei šis per keletą dienų nesikreipia, įmonės atstovai su radiniais elgiasi įvairiai: asmens tapatybės kortelės perduodamos policijai ar migracijos tarnybai, socialinio draudimo pažymėjimas nuvežamas „Sodrai“, mokinio pažymėjimas – į mokyklą.

„Mokiniai gana dažnai pameta daiktus. Jei randame kartu ir mokinio pažymėjimą, būna, kad asmeniškai nuvežu į mokyklą ir atiduodu. Tai greičiausias kelias sugrįžti pas šeimininką“, – sako V. Bagaslauskas.

Visgi dalis radinių praguli įmonės lentynose ne vieną mėnesį. Galiausiai juos tenka sunaikinti.

„Žmogus atėjęs dėkojo: pinigai tai pinigai, bet jūs neįsivaizduojate, kas ten dar buvo.“

V. Bagaslauskas

„Netgi vaikų sportinės aprangos praguli keletą mėnesių. Matyt, vaikai nenutuokia, kur pametė“, – svarsto Pervežimų skyriaus viršininkas.

Tokie daiktai saugomi pusmetį, tačiau kartais utilizuoti radinius prireikia po paros, jei tai – gendantys maisto produktai.

Žmonių reakcija, sužinojus, kad jų daiktas rastas, būna labai įvairi. V. Bagaslauskui labiausiai įstrigo atvejis, kai žmogus ieškojo pamestos piniginės su labai didele pinigų suma. Ji buvo surasta.

„Žmogus atėjęs dėkojo: pinigai tai pinigai, bet jūs neįsivaizduojate, kas ten dar buvo. Galbūt kažkokie svarbūs dokumentai ar kažkas panašaus. Žmogus atrado dalį savo gyvenimo“, – džiaugiasi įmonės atstovas.

Mažiausiai keleivių pamestų daiktų randama tarpmiestiniuose autobusuose. Dažniausiai šeimininkų netenka mobilieji telefonai. Pasak V. Bagaslausko, ne visada pavyksta surasti jų savininkus.

„Atrodytų, kaip ir nėra kur autobuse užkristi telefonui, bet yra šildymo grotelės, dar kažkoks plyšys“, – sako jis.

Istorijos su laiminga pabaiga

Pamestų daiktų sulaukia ir policija.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, ir čia vienas dažniausių radinių – mobilieji telefonai.

Tačiau pasitaiko ir kur kas stambesnių „laimikių“, kaip kad dviračių.

„Pernai tikrai buvo ne vienas dviratis“, – pasakoja T. Martinaitis.

Kartais aptinkamos ir nemenkos pinigų sumos. Pernai būta dviejų tokių atvejų. Rugpjūtį pinigai buvo rasti vakcinavimo centre, o spalį – Statybininkų gatvėje. Pastarojoje praeivis buvo pametęs virš 4000 eurų ir juos sėkmingai atgavo.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų