Vilniaus apygardos teismo antradienį politinėje korupcijos byloje išteisintas buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar – MG grupė) viceprezidentas Raimondas Kurlianskis teigia, kad prokuroro teismui pateikti argumentai buvo tušti, tačiau pripažįsta, kad ši pergalė nėra galutinė.
„Nė viena pergalė nėra galutinė. Ir šita taip pat nėra galutinė. Antra, aš visą laiką sakiau, kad tuščias puodas garsiai skamba. Tai, tiesą sakant, aš ir įrodinėjau, kad prokuroras vis dėlto yra tuščias puodas. Ir teismas su mano argumentais ir įrodymais sutiko“, – sakė R. Kurlianskis.
„Tai, tiesą sakant, teismas pasiuntė prokurorą su visais jo argumentais tolyn ir gilyn ir dabar, matyt, galės kvėpuoti savo dujomis. Aš manau, kad aš padariau ir mano gynėjai padarė viską kaip įmanoma geriausiai, tai tokį rezultatą turime“, – pridūrė jis.
Vilniaus apygardos teismas antradienį paskelbė sprendimą „MG Baltic“ byloje. Priimtas sprendimas išteisinti buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį bei visus kitus kaltinamuosius. Priimtas sprendimas išteisinti buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką Eligijų Masiulį, taip pat kaltinamuosius Vytautą Gapšį, Šarūną Gustainį ir Gintarą Steponavičių.
ELTA primena, kad vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje kaltinimai dėl apysunkių ir sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų – kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu – buvo pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.
2018 m. balandžio 19 d. bylai buvo suteiktas prioritetinis statusas, kadangi jos nagrinėjimo operatyvumu siekiama apginti ir apsaugoti viešąjį interesą. Bylai suteikus specialųjį statusą, siekta minimizuoti galimas rizikas dėl galimai ilgos bylos nagrinėjimo trukmės.
„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje buvo įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic“, palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.