Nors dauguma opozicijos atstovų taip pat sutinka, kad apkaltos procedūra, kurią numato ir Seimo statutas, turėtų būti pradėta, visgi politiniai valdančiųjų oponentai dar nėra tikri, ar balsuotų už tai, kad iš P. Gražulio būtų atimtas parlamentaro mandatas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė tikina su frakcijos kolegomis kol kas neaptarusi apkaltos inicijavimo P. Gražuliui klausimo. Visgi pati politikė mano, kad apkaltos procedūra parlamentarui turėtų būti pradėta, nes tai numato Seimo statutas.
„Kiekviena institucija atlieka savo darbą, teismai padarė savo ir yra nuosprendis ir vis tik Seimo statutas numato, kad apkalta turi vykti ir Seime. Tai bet kokiu atveju, aš manau, kad ta procedūra yra privaloma ir, manau, kad bet kokiu atveju ji turi įvykti“, – Eltai teigė A. Norkienė.
Politikė neslepia, kad apkaltos proceso metu bus įdomu išgirsti ir paties P. Gražulio poziciją.
„Išklausysime ir patį kolegą Petrą Gražulį, jis galės atsakyti ir į klausimus ir, manau, kad tada matysime tą situaciją, kaip ji klostosi“, – sakė ji.
Apkalta Seimo nariui P. Gražuliui buvo inicijuota ir pastarąją Seimo kadenciją, valdžioje esant „valstiečiams“. Visgi tuometinė LVŽS frakcija apkaltos Seimo nariui nepalaikė.
Panašios pozicijos laikosi ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.
„Dabar nespėliokime, kaip būtų. Reikėtų detaliau susipažinti su medžiaga, o tada mes priimsime sprendimą“, – teigė parlamentaras.
Savo ruožtu Darbo frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas mano, kad valdantieji pernelyg skuba su apkaltos P. Gražuliui inicijavimu.
„Man labai keista, kad valdantieji, kai tik klausimas yra susijęs su Seimo kolega, su opozicijos nariu, tai klausimas ypatingos skubos tvarka yra įtraukiamas arba planuojamas įtraukti į darbotvarkę, bet kai klausimas yra apie kylančių kainų suvaldymą, tai gali palaukti rudens, pažiūrėsime, kokia bus situacija“, – Eltai teigė V. Fiodoras.
„Tai valdantieji tik perskaitė informaciją apie teismo nuosprendį ir iš karto klausimas keliauja į darbotvarkę tam, kad reikėtų atsižaisti ant to žmogaus, kuris pakankamai garsiai šneka. Tai tas klausimas yra labai skubus, labai greitas ir tikrai ne čia turėtų būti akcentai sudėlioti Seime“, – sakė politikas.
V. Fiodorovas taip pat teigia, kol kas negalįs prognozuoti, kaip apkaltos P. Gražuliui metu balsuotų frakcijos kolegos. Tačiau pats mano, kad valdantiesiems apkaltos P. Gražuliui inicijuoti nereikėtų skubėti.
„Tikrai nebūčiau tas žmogus, kuris inicijuotų tokį klausimą. Kiek suprantu, jis ne šią kadenciją yra padaręs tuos nusižengimus, už kuriuos yra pripažintas kaltu. Tai nebūčiau tas, kuris šį klausimą skubinčiau, kad klausimas keliautų į Seimo posėdžių salę kuo skubiau“, – pabrėžė V. Fiodorovas.
„Dėl palaikymo aš negaliu atsakyti už visus kolegas, vis tiek slaptas balsavimas ir bet kokiu atveju turbūt net ir kažkokių diskusijų atskirų nekelsime, tai bus kiekvieno nario apsisprendimas“, – taip pat pažymėjo jis.
Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys Algirdas Sysas mano, kad P. Gražulis pats turėtų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir nelaukdamas apkaltos pats pasitraukti iš Seimo. Visgi parlamentaras netiki, kad P. Gražulis pasiryžtų atsisakyti Seimo nario mandato, todėl politikas tikina palaikąs apkaltos iniciatyvą.
„Mano asmenine nuomone, šioje situacijoje pats P. Gražulis turėtų priimti sprendimą, nes jis yra nuteistas. (…) Tai garbės Seimo nariui nedaro. Juo labiau kad tai ne pirmas nusižengimas, kurį jis padarė. Bet ne Petro natūrai turbūt pačiam atsistatydinti ir užbaigti šį procesą. Tai kaip balsuosime, tai negaliu pasakyti, bet tikrai nesu šalininkas, kad reikėtų ginti tokį Seimo narį“, – sakė A. Sysas.
ELTA primena, kad Apeliacinis teismas ketvirtadienį pranešė palikęs galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą skirti 15 064 eurų baudą už piktnaudžiavimą. Seimo narys P. Gražulis pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Byloje nustatyta, kad P. Gražulis, veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. UAB „Judex“, interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis. Tokiais veiksmais P. Gražulis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei.