„Malonu matyti Jus, susirinkusius į šios išskirtinės parodos atidarymą. Išskirtinės, nes esame viename projektuojamame objekte, o pro langus matome kitą. Per artimiausius metus Panevėžio viešosios erdvės akivaizdžiai pasikeis, taps funkcionalesnės ir patrauklesnės panevėžiečiams bei miesto svečiams. Džiugu, kad Panevėžio atsinaujinimu užsikrėtė ir jaunieji kolegos studentai bei jų dėstytojai. Jūsų pasiūlytos idėjos viešbučio ir teatro atnaujinimui maloniai stebina savo drąsa, modernumu ir veržlumu. Dėkoju Jums už dėmesį mūsų miestui. Tikiuosi, kad šis projektas taps gražiu štrichu tolimesniame mūsų bendradarbiavimo kelyje, kad turėsime ne vieną galimybę kartu keisti Panevėžio miesto rūbą“, – sakė meras R. Račkauskas.
Ši iniciatyva – dar vienas aukštųjų mokyklų indėlis į Panevėžio miesto savivaldybės 2017 m. pradėtą projektą „Panevėžiečių dialogą skatinantys reiškiniai. Atnaujinkime miesto kostiumą“. VGTU architektūros studentai dalijasi mintimis, kaip atnaujinti du visiems panevėžiečiams puikiai žinomus, Laisvės aikštės užstatymą formuojančius pastatus.
Projektas „Panevėžiečių dialogą skatinantys reiškiniai. Atnaujinkime miesto kostiumą“ ir toliau kviečia architektus, dizainerius, meno žmones, menų mokyklų mokytojus, mokinius, studentus, visus norinčius, galinčius kurti Panevėžio atsinaujinimo simbolius. Kurti miesto rūbą, nešti savo idėjas, pasiūlymus į miesto Savivaldybę, siųsti vizijas, maketus, piešinius.
Komentarai
Nelabai supratau šios parodos prasmės. Viešbučio „Panevėžys“ pastatas yra privatus (PST nuosavybė), o jie visiškai nesiruošia į jį investuoti. Tad kokia šios parodos prasmė ???
Aišku puikiai žinome, kad tai nebus dar 10 metu tokio atnaujinimo, bet kiek supratau Panevėžy nėra gerų architektų, jų projektai baisūs, tai turbūt buvo pinigų tokiam konkursui, tai kas norėjo užsidirbti, tai pafantazavo truputi, neidėdami daug pastagų į šiuos projektus.