Prisiskambinti į polikliniką – kaip į Dievo kanceliariją

Prisiskambinti į polikliniką – kaip į Dievo kanceliariją

Pasibaigus karantinui plačiau atsiveria gydymo įstaigų durys, tačiau telefoninė registracija nebeatlaiko pacientų antplūdžio.

Panevėžiečiai piktinasi, kad pas šeimos gydytoją Panevėžio miesto poliklinikoje neįmanoma užsiregistruoti – internetu ar atvykus į polikliniką tokios galimybės neliko, o nurodytais telefonais prisiskambinti padėtų tik stebuklas. Poliklinikos vadovas pripažįsta, kad išties dėl registracijos esama nesklandumų.

Onkologine liga sergančiam Zigmui teko įveikti kone kryžiaus žygius, kad galėtų pasidaryti kraujo tyrimus.

Kaip pasakojo 73-ejų panevėžietis, prieš trejus metus jis įveikė klastingą kraujo vėžį, tačiau po pusmečio liga vėl smogė visu smarkumu. Nuo to laiko yra priverstas kasdien gerti vaistus. Prieš karantiną gydytoja nusprendė sumažinti jų dozę, bet tam, kad onkologinė liga neatsinaujintų, jam privalu nuolat stebėti savo kraujo rodiklius. Tuo labiau kad dėl chemoterapijos susilpnėjo imunitetas, nuolat persekioja įvairūs negalavimai.

„Man reikia kiekvieną mėnesį darytis kraujo tyrimus, nuolat stebėti, kaip reaguoja organizmas, nes jeigu kraujo rodikliai pradės blogėti, teks vėl grįžti prie didesnės vaistų dozės. 26-erius metus „Ekrane“ dirbau stiklo lydytoju. Iš mūsų 16 darbuotojų tik trys tebevaikšto šia žeme. Mat 70 proc. stiklo sudėties sudarydavo švinas, kuris garuodamas skleidžia pavojingas medžiagas. Tokio darbo pasekmes ir pajaučiau, bet toks visų „ekraniečių“ likimas“, – atsidūsta panevėžietis.

Išgelbėjo skambutis direktoriui

Zigmo ligos istorija puikiai žinoma jo šeimos gydytojai. Per karantiną užtekdavo paskambinti jai tiesiogiai. Tačiau dabar gydytoja atostogauja, o pas ją vaduojantį mediką galima užsiregistruoti tik telefonu. Tačiau, kaip parodė Zigmo patirtis, tam kartais neužtenka vien pastangų. Pirmadienį Zigmas bandė užsiregistruoti telefonu, tačiau po kelių valandų trūkus kantrybei nusprendė pats atvažiuoti į polikliniką.

„Bet čia sėdi dvi moteriškės prie durų ir neleidžia, nors visa poliklinika tuščia. Pardavėjos visą karantiną buvo gerokai arčiau žmonių, o registratūroje sėdi užsibarikadavusios po stiklais už gero metro nuo lankytojų ir tai nesugeba įsileisti bent po vieną žmogų. Žinoma – o kam? Gi dirbti nereikia, o algą gauna“, – piktinosi Zigmas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 26 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • reiks pradet griauti paminklus medikams,

  • Manau,kad kai kurie daktarėliai visiškai pamiršo priesaikas.O kam jos?Algą gauna,dirbti nereikia.O kad rūpintųsi kaip pertvarkyti pacientų priėmimą-jiems gal smegenų trūksta…kitaip tokios betvarkės nebūtų.Gi neprivažinės ministerijos atstovai į kiekvieną polikliniką ir neorganizuos tinginių darbo grafikų ir darbo tvarkos.Už tokius dalykus vertįtų algas iki minimumo mažinti.

  • Karantinas buvo žmonėms, karantinas buvo įvestas ir gydymui. Karantiną žmonėms panaikino, o gydymui paliko. Kaip puiku dabar gydytojams – jiems atostogos nuotoliniu būdu! Sėdi be ligonių poliklinikoje ar namuose, o algą gauna. Reikėtų persikvalifikuoti medikais, – pavyzdžiui, elektroniniu būdu užsiregistravo vienuolė, skundžiasi, kad žagsi. O tada labai lengva nustatyti diagnozę telefonu – pasakai, kad nėščia… Elementaru…

    • Atsakyti
  • Pralaukus pas specialistą 3,5 mėn praneša,kad vizitas atšauktas,nes karantinas,nors iki karantino atšaukimo likę 2d.Neperregistruoja ,turiu kreiptis pas šeimos gydytoją naujo siuntimo,iš naujo registruotis nuo liepos 1d,.savaime aišku, reikalingi nauji tyrimai.Kada paskirs naują datą dievas težino.Tikriausiai 3,5 mėn nepakaks.

  • Kada tas „koronas“ baigsis poliklinikoje? Visi dirbame darbovietėse, karantinas baigėsi. Kiek dar laiko poliklinikų gydytojai bus „karantine“? Laikas pradėti dirbti, taip, kaip visi dirbame.

    • Atsakyti
    • Sutinku visu 100% turi buti sarmata medikams…
      Tegu prisijungia Veryga juk visa tai ponulis sujaukė – pinigai gauti ir atostogaujam

  • Nesuprantu, kuo tas gydytojas skiriasi nuo prekybos centro kasininkės, kuri turėjo dirbti ir per karantiną, o gydytojas tinginiavo, o pasibaigus karantinui ir toliau nori tinginiauti. Manau, kad Veryga su tuo karantinu sugriovė visą sveikatos apsaugos sistemą.

    • Tai eik gydytis pas kasininka,eile mazesne,niekuo nesiskiria juk nuo gydytojo anot taves,rasytojau

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų