Prisiekė jaunieji Tėvynės gynėjai (fotogalerija)

Prisiekė jaunieji Tėvynės gynėjai (fotogalerija)

 

Ginti Lietuvos laisvę ir garbę – ne tik pareiga, bet ir didelė atsakomybė. Prieš pat gražiausias žiemos šventes Panevėžyje iškilmingai prisiekė 337 šauktiniai, tarp kurių ir dešimt merginų. Jaunieji kariai privalomąją karo tarnybą atliks Karaliaus Mindaugo husarų batalione. Visi jie devynių mėnesių tarnybą pasirinko savo noru, arba, patekę į šaukiamųjų sąrašus, pareiškė norą atlikti ją pirmumo tvarka.

Į Švč. Trejybės bažnyčioje aukotas šv. Mišias, o vėliau ir į Nepriklausomybės aikštėje vykusią priesaikos ceremoniją atėjo ne tik devynių mėnesių tarnybą pasiryžę atlikti jaunuoliai, bet ir jų artimieji. Priesaikos žodžiai kiekvieno kario tarnyboje – itin svarbūs. Visais laikais laikytis priesaikos buvo šventa pareiga, o ją sulaužyti – didelis nusikaltimas. Ištikimai tarnauti savo šaliai prisiekia karaliai, valstybių vadovai, Seimo nariai, ministrai, teisėtvarkos ir kiti už valstybės valdymą ir žmonių gerovės kėlimą atsakingi asmenys. Tačiau karys ar kovotojas prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir net gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Kaip teigė Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Vilius Zagurskis, šauktinių priesaika – neeilinis įvykis. Priesaikų žmogaus gyvenime nėra daug, bet kario priesaikos žodžiai yra gražiausi. O priesaikos ritualas – šventas ir iškilmingas aktas.

„Tikiuosi, kad jūs visi įsiklausėte į priesaikos žodžius. Tai nėra tik žodžiai, kiekviename jų užkoduota atsakomybė, pareiga Tėvynei. Aš tikiu šiais kariais. Galiu pažadėti, kad tie devyni mėnesiai batalione bus labai įdomūs. Bus ir sunkumų, ir gražių dienų bus, bet tikrai turėsite, ką atsiminti. Nuo šiol jūs esate tikri kariai“, – per ceremoniją kalbėjo V. Zagurskis.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Jis pasidžiaugė, kad tiek daug jaunų ir motyvuotų žmonių pasiryžo tarnauti savo šaliai ir ginti jos žmones, negailėdami nei jėgų, nei gyvybės.

„Prisiekdami savo šaliai jūs įsipareigojote jai tarnauti, jūsų tarnyba yra mūsų laisvės, mūsų išpažįstamų vertybių saugos garantas. Tarnaukite garbingai, nes šis dalinys turi itin garbingą istoriją. Sėkmės, ryžto, ištvermės jūsų tarnyboje Tėvynės labui“, – sakė R. M. Račkauskas.

Neabejoja pasirinkimu

Po iškilmingos priesaikos šauktinius sveikino ir jų artimieji, o vėliau batalione jų laukė karinės technikos ir ginkluotės paroda bei jaukus bendravimas prie arbatos puodelio. Daugelis kalbintų šauktinių atviravo, kad ši patirtis bus neįkainojama. Tai ne tik galimybė kuriam laikui pakeisti aplinką, išmokti naujų dalykų, bet ir geriau pažinti save, išeiti iš komforto zonos ir įprastinės rutinos. O kartu ir puiki patriotiškumo mokykla, galimybė kitomis akimis įvertinti laisvės kainą.

Kaip teigė Mantas Prunskus iš Rokiškio, į karinę tarnybą jis buvo pakviestas pagal sąrašą ir džiaugiasi tokia galimybe.

„Čia atėjau atlikti savo pareigos. Manau, ši patirtis padės ir gyvenime. Kad ir kaip būtų, tai gera disciplinos mokykla, kuri kartu augina ir meilę savo šaliai. O darbas nepabėgs – bet kada galima rasti kitą“, – patriotiškai nusiteikęs vaikinas.

Tarp daugiau kaip trijų šimtų šauktinių į privalomąją karo tarnybą atėjo ir dešimt merginų. Viena jų Lina Aidukaitė atviravo, kad kariuomenė buvo jos svajonė. Tik baigusi mokyklą ji toliau nestojo mokytis, žinodama, kad jau šį rudenį ateis atlikti pareigos tėvynei. Ateityje Lina save norėtų matyti profesionalioje Lietuvos kariuomenėje.

„Visada žinojau, kad turiu būti čia. Fizinių krūvių nebijau, tam ruošiausi iš anksto. O daugiau visos ribos – tik galvoje. Disciplina ir kariniai dalykai man visuomet patiko, o savo ateitį matau tik kariuomenėje“, – ambicijų neslėpė iš Pasvalio kilusi L. Aidukaitė.

Galerija

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų