Neabejotinai visi turėjome ir mėgstamą animacinių filmų personažą bei norėjome būti tokie kaip jie. Bet ar kada nors susimąstėte, kaip atrodytų mūsų herojai, perkelti į realybę? Įsivaizduoti gali būti kiek sunku dėl pernelyg dramatiškų jų bruožų – didžiulės akys, siauras juosmuo, neproporcingos nosys. Menininkas, socialiniuose tinkluose žinomas kaip Toyboyfan, nusprendė parodyti mums, kaip gerai žinomi V. Disnėjaus princesių personažai atrodytų realiame gyvenime.
Jis sukūrė projektą, būtent taip ir pavadintą – „Realiame gyvenime“. Naudodamas dirbtinį intelektą ir savo meninius įgūdžius, jis sukūrė hiperrealistinius žinomų V. Disnėjaus personažų portretus.
Ši personažų serija prasidėjo nuo nekalto menininko noro pažiūrėti, kaip herojus Kristofas iš V. Disnėjaus kultinio animacinio filmo „Ledo šalis“ atrodytų būdamas tikru žmogumi. Taip jis tikėjosi kiek patobulinti savo įgūdžius. Paskelbęs Kristofo portretą socialiniuose tinkluose, Toyboyfan sulaukė neįtikėtinos reakcijos – žmonės ėmė prašyti kuo greičiau sukurti ir kitų „Ledo šalies“ veikėjų portretus. Nuotraukos pasklido po visą internetą, o daugybė žmonių stebėjosi ir žavėjosi jomis.
„Tada visiems kilo klausimas, ar bus kitų V. Disnėjaus princesių portretų, todėl nusprendžiau sukurti ir juos“, – prisimena grafikos dizaineris.
Menininkui prireikia maždaug valandos, kol jis sukuria vieną portretą, atsižvelgdamas į smulkiausius personažo bruožus. Įvertinkite, kaip jam sekėsi!
Princesės yra princesės: talentingos, genialios, neįtikėtinos, nuostabios, demonstruojančios įspūdingą drąsą ir visiškai unikalios.
V. Disnėjaus princesė Tiana yra 49-ojo „Walt Disney Pictures“ studijos animacinio filmo „Princesė ir varlius“ personažas. Beje, Tiana – pirmoji afroamerikietė mergina gausiame V. Disnėjaus princesių būryje.
Atrodo, kad 2009 metais juodaodės pirmosios JAV damos Mišelės Obamos atsiradimas Baltuosiuose rūmuose turėjo įtakos ir „Disney“ bendrovei, būtent tuomet sukūrusiai pirmą juodaodę princesę savo istorijoje. Ši filmų studija nuo seno garsėjo tuo, kad išimtinai visą dėmesį skyrė baltiesiems herojams ir skatino būtent tokias šeimos vertybes. Visgi juodaodė princesė prasiskynė kelią į didžiuosius ekranus. Tačiau, atsižvelgdami į kritiką, filmo kūrėjai prieš pat premjerą padarė keletą pakeitimų. Tiana tapo karjeros laiptais kopiančia restorano darbuotoja vietoj numatytosios kambarinės. Pasikeitė netgi vardas. Tiana turėjo būti Madi, tačiau kritikai pareiškė, kad šis vardas pernelyg panašiai skamba į „Mami“, kuriuo būdavo vadinamos juodaodės vergės baltųjų dvaruose.
Tianą įgarsino juodaodė amerikiečių aktorė ir dainininkė Anika Noni Rouz, o jos motiną – garsioji Opra Vinfri. Tačiau itin daug diskusijų susilaukė filmo siužetas. Tiana įsimyli baltąjį princą, na, tiksliau Lotynų amerikietį, kurį įgarsino brazilų aktorius Brunas Kamposas. Tačiau tai, kad princas nebuvo juodaodis, susilaukė didžiulių diskusijų ir pasipiktinimo. Kritikai užsipuolė „Disney“ bendrovę, kad ši, nepaisant to, jog aukščiausiame šalies poste tuo metu sėdėjo Barakas Obama, nemanė, jog juodaodis vyras nusipelno princo titulo. Tiana tapo devintąja princese „Disney“ istorijoje. Princesių gretose buvo ir baltaodė, ir indėnė, ir azijietė, tačiau dar niekada nebuvo juodaodės.
Po animacinio filmo premjeros Tianos personažas buvo puikiai įvertintas kritikų, jie gyrė jos asmenybę ir vertybes. Tačiau kino kūrėjams kliuvo dėl nepakankamo „rasinių klausimų akcentavimo“. O ir sprendimas keletą epizodų pavaizduoti du pagrindinius veikėjus Tianą ir Naviną kaip varles taip pat sukėlė ginčų. Kai kurie teigė, kad tai sumenkina veikėjų tapatybę.
Beje, reikėtų paminėti, jog Tianos personažas iš dalies paremtas ikoninės amerikiečių virtuvės šefės Leah Chase, dar vadintos kreolų virtuvės karaliene, įvaizdžiu. 2019 m. birželį iš gyvenimo pasitraukusi L. Chase buvo legendinio „Dooky Chase‘s“ restorano virtuvės šefė ir bendraturtė. Restorane L. Chase maitino visus – nuo legendinio muzikos prodiuserio Kvinso Džounso iki prezidento Barako Obamos.
Jeigu jūsų namuose laksto vaikai, labai didelė tikimybė, kad vardas Elza jums girdėtas ne sykį. Pirmąkart pasauliui ši šviesiaplaukė gražuolė pristatyta dar 2013-aisiais ir spėjo užkariauti ne tik jaunųjų žiūrovų, bet ir kino kritikų širdis.
Ledo šalis – amerikiečių kompiuterinės animacijos muzikinė maginės fantastikos komedija. Filmas yra paremtas Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė“. V. Disnėjaus filmo adaptacijoje Elza pristatoma kaip išgalvotos Skandinavijos Arendelo karalystės princesė, sosto paveldėtoja ir vyresnioji princesės Anos sesuo. Elza turi stebuklingą gebėjimą valdyti ledą ir sniegą.
Elza debiutavo 53-iajame „Walt Disney Animation Studios“ animaciniame filme „Ledo šalis“ ir jo tęsinyje „Ledo šalis II“. Princesę Elzą įgarsino talentinga Brodvėjaus aktorė ir dainininkė Idina Menzel. Elzos veikėja sulaukė išties daug teigiamų atsiliepimų iš recenzentų, kurie gyrė jos sudėtingą charakterį, bet kartu ir pažeidžiamumą. I. Menzel taip pat buvo puikiai įvertinta už vokalinį Elzos įgarsinimą, ypač už dainą „Let It go“. Nors V. Disnėjus niekada nekūrė nei pasakų ekranizacijų, nei animacinių filmų, kuriame būtų matyti homoseksualumo užuomazgų, po pirmosios filmo dalies pristatymo gerbėjai ėjo iš proto spėliodami, ar tik visų dievinama Elza kitoje „Ledo šalies“ dalyje nedraugaus su mergina?
Pasak kritikų, tai būtų buvęs didelis žingsnis į priekį. Jie sugalvojo ir teoriją apie Elzą. Esą ji bijo pripažinti, kad yra homoseksuali, ir tai slepia, tačiau su daina „Let It Go“ ji nusprendžia išsilaisvinti ir parodyti pasauliui, kokia yra iš tiesų. Netgi sklido gandai, jog antrojoje „Ledo šalies“ dalyje Elza turės merginą.
Dar 2016 m. užsienio naujienų portalai klausė Elzą įgarsinančios atlikėjos Idinos Menzel, ką ji mano apie gandus dėl jos personažo homoseksualumo. Tada moteris prisipažino, jog visai tam neprieštarautų. Su „Ledo šalimi“ dirbanti režisierė ir scenaristė Dženifer Li tuomet patikino, kad taip iš tiesų gali nutikti.
„Elza man kiekvieną dieną sako, kaip kas turėtų vykti. Taip bus ir toliau. Visada rašau pagal patį personažą, o kas Elza yra ir ką darys savo gyvenime, ji man kužda kasdien. Viską dar pamatysime“, – tuomet sakė moteris.
Ką gi, telieka laukti trečiosios filmo dalies, nes antrojoje jokių užuominų apie galimus Elzos romantinius santykius apskritai nebuvo.
Princesė Bela pasirodė 30-ajame Volto Disnėjaus animaciniame filme „Gražuolė ir Pabaisa“. Šią veikėją puikiai įgarsino amerikiečių aktorė ir dainininkė Peidž O’Hara. Bela vaizduojama kaip išradėjo dukra, trokštanti atsisakyti nuspėjamo kaimo gyvenimo mainais į nuotykius. Kai jos tėvą įkalina pabaisa žvėris, Bela pasiūlo savo laisvę mainais į tėvo. Tačiau galiausiai ji išmoksta mylėti Pabaisą, nepaisydama jo išorės.
„Walt Disney Studios“ pirmininkas Džefris Katzenbergas kurti „Gražuolę ir Pabaisą“ patikėjo scenaristei Lindai Vulverton. Remdamasi 1756 metų pasakos „Gražuolė ir Pabaisa“ heroje, L. Vulverton pritaikė Belai kur kas stipresnį ir sudėtingesnį charakterį.
Moterų teisių judėjimo įkvėpta L. Vulverton norėjo, kad Bela būtų unikali „Disney“ herojė ir akivaizdžiai skirtųsi nuo populiariosios mažosios undinėlės Arielės ar Pelenės. Taip pat ji sąmoningai kūrė personažą kaip feministę, siekdama išvengti kritikos, kurios „Disney“ jau seniai sulaukdavo dėl pasirinkimo vaizduoti moteriškus personažus kaip aukas.
Belos stiprybę ir meilę skaitymui įkvėpė amerikiečių aktorės Katerinos Hepburn pasirodymas 1933-iųjų filme „Mažosios moterys“. Europietiški Belos veido bruožai – britų aktorės Vivjen Li ir Odri Hepburn įtaka. Šiame personaže taip pat galima rasti Holivudo ikonų Natali Vud, Elizabet Teilor ir Greis Keli bruožų.
„Gražuolės ir Pabaisos“ scenaristė įtraukė ir labai svarbią veikėjos bruožų detalę: nedidelė Belos plaukų sruoga vis krito jai ant veido. Taip buvo siekta parodyti, kad Bela nėra tobula. Beje, animaciniame filme Bela yra vienintelė savo miestelio gyventoja, vilkinti mėlynus drabužius, o tai simbolizuoja jos, kaip prašalaitės, poziciją. Vėliau mėlynus drabužius vilki ir Pabaisa. Ir dar, Bela yra vienintelė rudaakė V. Disnėjaus princesė.
Bela sulaukė plataus kino kritikų, kurie vertino veikėjos drąsą, intelektą ir nepriklausomybę, pripažinimo. Tačiau jos feministinis požiūris buvo įvertintas nevienareikšmiškai: komentatoriai kaltino, jog personažo veiksmai labiau linksta į romantiką, o ne feminizmą. Visgi pripažįstama, jog tai vienas stipriausių V. Disnėjaus feministinio personažo pavyzdžių, kuris įkvėpė nepriklausomų kino herojų kartą ir pakeitė V. Disnėjaus princesių reputaciją. Bela buvo vienintelė animacinė herojė, atsidūrusi populiariausiame Amerikos kino instituto sudarytame filmų herojų reitinge. Ši veikėja taip pat pasirodė keliuose filmo tęsiniuose. Amerikiečių aktorė Susan Egan sukūrė Belos vaidmenį Brodvėjaus muzikiniame filme, už kurį buvo nominuota „Tony“ apdovanojimui kaip geriausia miuziklo aktorė. Garsioji šiuolaikinio kino atstovė Ema Vatson 2017 m. suvaidino Belą ir originalaus kino filmo adaptacijoje.
Moana, dar vadinama Vaiana arba Okeanija, pasirodė 56-ajame V. Disnėjaus animaciniame ilgametražiame filme. Filmas pasakoja apie tvirtos valios polineziečių kaimo vado dukrą Moaną, kurią pats vandenynas pasirenka surasti mistinei relikvijai ir perduoti ją deivei Te Fiti. Kai jos salą ištinka maras, Moana išplaukia ieškoti legendinio pusdievio Maui, tikėdamasi grąžinti relikviją Te Fiti ir išgelbėti žmones.
Moana ekranizuota buvo 2016 m. ir gavo daugybę teigiamų kritikų atsiliepimų, ypač giriama buvo animacija, muzika ir vokaliniai pasirodymai. Filmas visame pasaulyje uždirbo daugiau nei 690 milijonų dolerių.
Prie šio filmo kūrimo labiausiai prisidėjo kultinis „Disney“režisierių duetas – R. Klementsas ir Dž. Maskeris. Dž. Maskeris ypač sužavėjo Polinezijos mitologija, turtinga kultūra, ir jis manė, kad tai bus tinkama tema animaciniam filmui.
Netrukus po to Dž. Maskeris ir R. Klementsas išvyko į mokslinę kelionę Fidži, Samoa ir Taityje, kad susitiktų su Ramiojo vandenyno pakrantės žmonėmis ir sužinotų apie jų unikalią kultūrą daugiau.
Šios kelionės detalės nėra žinomos, tačiau iš karto po jos, R. Klementsas ir Dž. Maskeris pastatė filmą išgalvotoje Ramiojo vandenyno centre esančioje saloje. Įkvėpimo jie sėmėsi iš realių salų tautų – Fidžio, Samoa ir Tongos – šie elementai puikiai matomi animaciniame filme.
Per penkerius metus, kurių prireikė kuriant filmą, R. Klementsas ir Dž. Maskeris įdarbino daugybę ekspertų iš viso Ramiojo vandenyno pietų ir įsteigė organizaciją „Oceanic Story Trust“. Ji konsultavo filmo kūrėjus dėl kultūrinio tikslumo ir jautrumo.
Garsusis aktorius Dveinas Džonsonas įgarsino pusdievį Maui. Po to, kai filmo kūrėjai išklausė šimtus kandidatų iš viso Ramiojo vandenyno pakrantės, 14-os metų vidurinės mokyklos mokinė Auli Kravalho buvo paskirta pagrindiniam Moanos vaidmeniui. Tuo metu herojės Moanos veido bruožai ir asmenybė jau buvo suformuoti, o akivaizdus fizinis A. Kravalho panašumas į savo personažą buvo tiesiog stulbinantis.
„Disney“ kurėjai sakė, jog tai tebuvo sutapimas. Jie netgi sugebėjo integruoti kai kurias A. Kravalho manieras į ekrane vaizduojamos Moanos elgesį.
Dauguma šio filmo aktorių yra kilę iš Polinezijos: Auli Kravalho ir Nicole Scherzinger, vaidinusi Moanos motiną, gimė Havajuose ir yra vietinio paveldo atstovės. Dveinas Džonsonas, Oskaras Naitas ir Trojus Polamalu yra Samoa paveldo atstovai. Naujojoje Zelandijoje gimusi Reičel Haus, Temuera Morison ir Džemeinas Klementas yra maori paveldo atstovai.
Arielė yra vienintelė „Disney“ princesė, kuri negimė žmogumi. Ji buvo sukurta pagal Hanso Kristiano Anderseno pasakos „Undinėlė“ pagrindinę veikėją, tačiau prie personažo kūrimo dirbęs Ronas Klementsas pamanė, kad undinė originalioje istorijoje buvo per daug tragiška, ir perrašė veikėjos charakterį. Arielę įgarsino amerikiečių aktorė Džodi Benson. R. Klementsas teigė, kad Dž. Benson balsas jai idealiai tiko dėl unikalaus „saldumo ir jaunatviškumo“. Įrašinėdama Arielės vokalą Dž. Benson paprašydavo pritemdyti šviesas studijoje, kad pasijustų esanti giliai po vandeniu kaip ir jos personažas.
Originalų Arielės įvaizdį sukūrė animatorius Glenas Kinas. Jos išvaizda buvo paremta keliais įkvepiančiais šaltiniais: aktore Alisa Milano, kuriai tuo metu buvo 16 metų ir kuri jau turėjo populiarų savo „Disney“ kanalą. Beje, daugelį keistenybių ir manierų Arielė perėmė iš realaus modelio improvizacijų – komikė Šeri Stouner pateikė tiesiogines įžvalgas animatoriams kuriant filmą. Įdomu tai, jog Arielės plaukų judėjimas ir išsidėstymas po vandeniu buvo pagrįstas astronautės Sali Raid filmuota medžiaga jai būnant kosmose. Kodėl Arielė yra raudonplaukė? Tuo pat metu pasirodė filmas „Purslai“, kuriame aktorė Daryl Hana vaidina šviesiaplaukę undinę. „Disney“ bendrovė norėjo atsiriboti nuo tokio įvaizdžio. Antra, piešiant Arielę buvo paprasčiau naudoti tamsesnius raudonos, o ne geltonos spalvos atspalvius, kai Arielė yra šešėlyje.
Kuri „Disney“ princesės yra jauniausia: Pelenė, Pokahonta, Aurora, o gal Snieguolė? Iš kur yra kilusi Auksaplaukė? Ar visosV. Disnėjaus princesės yra kilmingos? Pateikiama kelis faktus apie garsiąsias princeses. Tikėtina, kad daugelį jų išgirsite pirmą kartą!
Snieguolei yra keturiolika metų. Ji yra jauniausia iš „Disney“ princesių. Be to, Snieguolė yra vienintelė „Disney“ princesė, turinti žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Ją ji gavo 1987 metais. Turėtumėte žinoti ir tai, jog Auksaplaukė ir Snieguolė yra kilusios iš Bavarijos.
Po to, kai renkant Snieguolei balsą buvo išklausyta daugiau nei 150 mergaičių, galiausiai šią princesę įgarsino dvidešimtmetė Adriana Kaseloti, kurios tėvas – vokalo mokytojas – padėjo „Disney“ kompanijai rasti, kas galėtų įgarsinti Snieguolę. Adriana išgirdo savo tėvą kalbant telefonu ir pradėjo fone kalbėti, kad įrodytų, jog jos balsas tinkamas. Galiausiai ji ir įgarsino Snieguolę.
Auksaplaukės akys yra didžiausias iš visų „Disney“ princesių, o Pokahonta yra vienintelė princesė, turinti tatuiruotę. „Disney“ filme Pokahontai yra 18 metų. Taip pat Pokahonta yra vienintelė princesė, paremta realiu žmogumi. Mulan yra tik legenda ir negalima patvirtinti, ar toks žmogus tikrai egzistavo.
Pelenei yra 19 metų. Realiame gyvenime, kai ji sutiko Džoną Smitą, ji buvo gerokai jaunesnė. Pasendinant ją norėta suteikti daugiau dramatiškumo. Ankstesnėje filmo versijose Pelenė turi augintinę vėžlio patelę vardu Klarisa.
Princesė Aurora ekrane pasirodo tik 18 minučių ir pasako 18 dialogo eilučių. Ji – pati tyliausia iš „Disney“ princesių.
Belą ir Miegančiąją gražuolę sieja vienas dalykas: Belos šokis su Pabaisa buvo sukurtas pagal Auroros šokį su princu. Veikiausiai animatorius spaudė laikas. Beje, Bela yra antroji nekilminga „Disney“ princesė. Pirmoji yra Pelenė.
Auksaplaukės kūrėjas Glenas Kinas sėmėsi įkvėpimo iš savo dukters, kuri, būdama maža, labai norėjo piešti ant savo miegamojo sienų. Kai G. Kinas pradėjo piešti Auksaplaukę, jo dukra jau buvo nemažai pasiekusi tapytoja, todėl jis pasamdė ją, kad ši nupieštų Auksaplaukės kambarį.