Site icon sekunde.lt

Prieskoninių žolelių lysvė namuose – skonio ir sveikatos šaltinis

Mūsų valgiaraštyje kaskart daugiau aromatinių žolelių. Jos vartojamos pagardinti daugeliui patiekalų, bet jas galima naudoti ir kitais tikslais. Žolelės labai plačiai taikomos natūraliojoje medicinoje, kosmetikoje ir aromaterapijoje. Šių įvairiose srityse vartojamų augalų be didelio vargo galite užsiauginti ir patys. Šviežių, kvepiančių žolelių skonis yra ryškesnis, be to, jose yra kur kas daugiau sveikatą gerinančių medžiagų. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip pradėti savarankiškai auginti prieskonines žoleles.

Pasirenkame vietą

Palankiausios sąlygos yra tuomet, kai turime gabalėlį žemės, sodo, bet tai nėra būtina. Prieskonines žoleles galime auginti balkone ar tiesiog virtuvėje ant palangės. Žolelių auginimo vieta turėtų būti saulėta, šilta ir apsaugota nuo skersvėjo. Šie augalai reikalauja būtent tokių sąlygų, nes daugelis jų kilusios iš vietų, kuriose yra karštas klimatas. Auginimo vietos paruošimas priklausys nuo to, kur įrengsime žolelių lysvę. Aukščiau supiltos lysvės, medinės dėžės, vazonai ar kitos medinės talpos – tai tinkamiausia vieta žolių sėjimui ar sodinimui. Beje, dažniausiai renkamasi vazonus. Pasirinkus atskiras talpas, žolelių auginimas bus tvarkingas, lengvai prižiūrimas, galima jį tęsti ir žiemą.

Substrato pasirinkimas, žolelių sėja

Apsisprendę, kur norite užveisti žolelių lysvę, turite pagalvoti ir apie tai, kaip paruošti dirvą. Daugeliui rūšių pakanka paprasto pralaidaus dirvožemio su neutralia arba kiek šarmine reakcija. Žoleles reikia sėti atsižvelgiant į jų vešėjimo aukštį bei priežiūrą. Vazono ar kitos talpos dugną užpildykite drenažu, kuris apsaugos augalus nuo per didelės drėgmės. Žemė turėtų siekti iki 1/3 talpos aukščio. Tolygiai išsėjus sėklas, reikia užberti jas substratu ir švelniai suspausti. Galiausiai įbertos žemės turi būti tiek, kad nuo jos paviršiaus iki vazono krašto liktų 2 cm. Tokiu būdu laistydami išvengsite žemės išbyrėjimo ir vandens ištekėjimo. Žolelių sėklų lengvai rasite visose sodo prekių parduotuvėse. Aišku, galite jas užsisakyti ir internetu, naudodamiesi patogia pristatymo nuo durų iki durų paslauga.

Nuosava kompozicija – kokias žoleles pasirinkti

Visų pirma reikia paruošti žolelių sąrašą. Turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į augalų skonį, bet ir į jų poreikius ar augimo intensyvumą. Susipažinus su populiariausių rūšių reikalavimais, vėliau jūsų žolelių lysvė nekels jums didelių rūpesčių. Pagrindinė augalų, ne tik prieskoninių, komponavimo taisyklė – nesodinti kartu saulę mėgstančių ir pavėsyje gerai augančių augalų bei augalų, reikalaujančių skirtingo laistymo būdo. Populiariausios ir plačiai naudojamos žolelės: laiškiniai česnakai, krapai, bazilikai, raudonėliai, čiobreliai, melisa, mėtos. Aišku, pasirinkimas yra daug didesnis ir tik nuo jūsų priklausys žolelių lysvės įvairovė. Jeigu turite daugiau vietos, galite pabandyti auginti šalavijus, kmynus, kalendrą, mairūną, dašį, levandas ar agurklę. Prieskoninių žolelių įvairovė didžiulė ir tik nuo jūsų priklausys, kokias pasirinksite.

Platų žolelių sėklų pasirinkimą rasite čia: https://gardenseedsmarket.com/zoleli-sklos/

Žolelių lysvės priežiūra

Žolelės nereikalauja ypatingos priežiūros. Svarbiausia – užtikrinti joms atitinkamą vandens kiekį. Drėkinimas turėtų būti atliekamas sistemingai, bet saikingai. Žolelės nemėgsta vandens pertekliaus ir pernelyg šlapio substrato. Kita augintojo pareiga yra tręšimas. Žolelių tręšimui rinkitės organines, humuso tipo trąšas. Auginimui dirvoje rekomenduojamas kompostas. Teisinga žolelių priežiūra yra susijusi taip pat su augalų kirpimu. Reikia prižiūrėti, kad žolelių krūmai nežydėtų, nes tai juos susilpnina. Tačiau lengvas augalų viršūnių prikirpimas skatina juos krūmotis ir veisti skanesnius, jaunus ūglius.

Exit mobile version