Site icon sekunde.lt

Prieš atostogas FK „Panevėžys“ iš Šilutės grįžo su tašku

„Panevėžys“ LFF taurėje namuose tiksint paskutinėms rungtynių minutėms įveikė Telšių „Džiugą“ 2:1 (1:0) ir iškovojo kelialapį į taurės ketvirtfinalį.

FK „Panevėžys“ nuotr. Dešinėje - po traumos atsigavęs Edvardas Tamulevičius, pelnęs išlyginamąjį įvartį.

LFF Pirmos lygos pirmenybių antrąjį ratą „Panevėžio“ futbolininkai pradėjo išvykos rungtynėmis su „Šilutės“ ekipa. Susitikimas po atkaklios, permainingos kovos baigėsi lygiosiomis – 2:2 (1:1).

Rungtynes aktyviau pradėjo panevėžiečiai. Susitikimo pradžioje veiksmas beveik visą laiką vyko šeimininkų aikštės pusėje. 13-ąją rungtynių minutę po standartinės situacijos galėjo pasižymėti Edvardas Tamulevičius, bet jis per silpnai smūgiavo ir varžovų vartininkas Liudvikas Valius sugavo kamuolį. Dar po trijų minučių Manto Savėno iš 16 metrų nuotolio pasiųstas kamuolys praskriejo visiškai šalia „Šilutės“ vartų virpsto.

26 min. kone pirmoji pavojingesnė šeimininkų ataka baigėsi įvarčiu į „Panevėžio“ komandos vartus. Patyręs Ričardas Beniušis, laiku sulaukęs perdavimo iš savo komandos draugo, nuginklavo Marių Suvaizdį.

37-ąją mačo minutę svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Po tikslaus M. Savėno perdavimo aikštės šeimininkų vartininką nuginklavo Arnas Jurevičius. Besibaigiant kėliniui į šeimininkų vartus pavojingai smūgiavo Žilvinas Banys ir A. Jurevičius. Kartą po R. Beniušio smūgio savo vartus išgelbėjo „Panevėžio“ vartininkas M. Suvaizdis.

Antrasis kėlinys panevėžiečiams prasidėjo nesėkmingai. 49 min. teisėjas įžvelgė Povilo Lukšio žaidimą ranka savo baudos aikštelėje. Svečių ekipos gynėjui buvo parodyta raudona kortelė, o į „Panevėžio“ vartus skirtas 11 metrų baudinys. Realizavę baudinį, aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį.

Nepaisant to, kad „Šilutė“ aikštėje turėjo vienu žaidėju daugiau, panevėžiečiai niekuo nenusileido šeimininkams. Neblogų progų pasižymėti turėjo E. Tamulevičius, Ž. Banys, ukrainietis Juras Podo, Vilius Giedraitis. Jau per teisėjo pridėtą laiką svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Ukrainietis J. Podo tiksliai pakėlė kamuolį, o jį į varžovų vartus galva nukreipė E. Tamulevičius. „Panevėžio“ futbolininkai turėjo galimybę išplėšti pergalę. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis Ronaldas Misiūnas smūgiavo per silpnai ir „Šilutės“ vartininkas apgynė savo tvirtovę.

Po šio mačo FK „Panevėžio“ žaidėjai turės nedideles atostogas, nes artimiausias rungtynes „Panevėžio“ komanda žais liepos 29 dieną išvykoje su Klaipėdos „Koralu“.

„Panevėžio“ sudėtis: Marius Suvaizdis, Džiugas Petrauskas, Tomas Rakašius, Mantas Savėnas (63′ Vilius Giedraitis), Povilas Lukšys, Žilvinas Banys, Ronaldas Misiūnas, Eduard Grygorenko (73′ Rokas Lazdinauskas), Arnas Jurevičius (58′ Juras Podo), Charles Buaku Atsina (46′ Mindaugas Butkus), Edvardas Tamulevičius.

Dėl medalių planavęs pakovoti „Panevėžys“ po 15 rungtynių kol kas kapanojasi ties dešimtuko riba. Su 18 taškų Aukštaitijos klubas rikiuojasi 9-oje vietoje, tačiau tiek pat taškų turi ir 10-ą poziciją užimanti „Šilutė“. 11-12 vietas užima po 17 taškų savo sąskaitoje turintys „Trakai B“ ir Klaipėdos „Koralas“, kuris dar turi vienerių rungtynių atsargą.

Kiti Pirmos lygos XVI turo rezultatai: „Trakai B“ – Gargždų „Banga“ 1:1, „Pakruojis“ – „Žalgiris B“ 0:4, Klaipėdos „Koralas“ – Tauragės „Koralas“ 4:0, Kėdainių „Nevėžis“ – Telšių „Džiugas“ 1:2.

Lygoje pirmauja „Palanga“ – 29 taškai (po 13 rungt.), antra – Alytaus „Dainava“ (28 tšk./14 rungt.), 3-4 vietose – „Pakruojis“ ir „Banga“ (27 tšk./15 rungt.), 5-tas – „Džiugas“ (26 tšk./15 rungt.), 6-tas – „Vilniaus Vytis“ (25 tšk./14 r.), 7-tas – „Stumbras B“ (23 t./14 r.), 8-tas – „Nevėžis“ (22 t./ 15 r.), paskutinė 15-ta – „Utenis B“ (4 t./ 14 r.).