Site icon sekunde.lt

Preparuojantis kasdienybę kūrėjas

Juodame fone ištapytos kontrastingai ryškios detalės paveiksluose ir tie patys atsikartojantys grybų motyvai po stikliniu gaubtu – 25-erių metų tapytojo Dominyko Sidorovo braižas.

Juodame fone ištapytos kontrastingai ryškios detalės paveiksluose ir tie patys atsikartojantys grybų motyvai po stikliniu gaubtu – 25-erių metų tapytojo Dominyko Sidorovo braižas.

Panevėžio apskrities Gabrielės Perkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos antro aukšto ekspozicijų erdvėse pristatęs septynis savo darbus, buvęs „Minties“ gimnazijos mokinys nedaugžodžiavo. „Preparacija“ – jo pirmoji personalinė paroda, kurią džiaugėsi pristatęs tiek gimtojo miesto publikai, tiek erdvėje, kurioje jaučiasi jaukiai, patogiai – savas.

D. Sidorovui būdinga gaivališka, ekspresyvi kūryba. Vos žengus į šviesią, precizišką bibliotekos erdvę, akys negali neužkliūti už tamsiame fone šaukte šaukiančių detalių, gipsinės atliejos darbų ar poros kūrybiškų instaliacijų po stiklo gaubtais. Po jais – simboliškas altorius „nature morte“ žanrui: suguldytos ne tik pievagrybių galvos, bet ir ištuštinti plastikiniai grietinėlės kavai indeliai.

„Mano tapybos motyvai yra kasdienybės daiktai ir reiškiniai. Aš, ilgai žiūrėdamas arba, atvirkščiai, tik akies krašteliu pastebėdamas tuos daugeliui net nuobodžius artefaktus, juos tarsi užfiksuoju. Dažnai tai būna net ir tokie įprasti daiktai kaip, pavyzdžiui, atsinešti iš namų virtuvės į studiją. Viskas labai smarkiai priartėję, viskas šalia – pirštinė, rytietiškas pyragaitis, sodinukai ant palangės“, – sako jis.

Vilniaus dailės akademijos Tapybos programos magistrantūros studentas Dominykas Sidorovas akademijoje atsidūrė ne iš karto. Pirmiausia jauno vaikino kelyje pasipainiojo Vilniaus universitetas, tačiau supratęs, jog negali atrasti savęs, jis pasuko į Dailės akademiją. 2015-aisiais Tapybos katedra skyrė jaunajam menininkui panevėžiečiui Justino Vienožinskio premiją.

2017-aisiais D. Sidorovas savo žinias gilino ir tapybos paslapčių mokėsi Utrechte, Nyderlanduose.

Menininko darbų yra įsigiję privatūs Austrijos, Nyderlandų, Italijos, Vokietijos, Norvegijos ir Lietuvos kolekcininkai.

Dekonstruodamas aplinkos artefaktus, D. Sidorovas kviečia ieškoti dviprasmybių.

Prasmės paieškose

Pats D. Sidorovas savo personaline paroda kviečia ieškoti priešnuodžio kasdienybės nuoboduliui.

„Turėdamas vaizdinį ar net neretu atveju ir materialų daiktą, aš jį formos prasme dekonstruoju, deformuoju, vizualiai „apvalau“ iki tarsi ženkliškai išreikštos esencijos. Tokiu metodu atsiskleidžia to motyvo dviprasmybės ir susikuria dar daugiau reikšmių ir vaizdinių“, – kalbėdamas apie savo kūrybą teigia panevėžietis.

Tokiu būdu nekasdienišką vaizdinį pavyksta perkelti į visai kitą lygmenį. Tapytojas patikina, jog paprastame daikte ar reiškinyje jis stengiasi įžvelgti labiau poetines ar net dvasines prasmes. Stebint atsiskleidžia ir daiktų daugiaprasmiškumas.

Jaunasis menininkas, pristatydamas pirmąją savo solo ekspoziciją, pabrėžia, jog jo kūryba – artimos aplinkos preparavimas. Vėliau ši medžiaga tampa paveikslu ar instaliatyvia aplinka.

„Toje nuobodžios kasdienybės dviprasmybėje ieškau tikrumo“, – tarsi jungdamas du taškus sako D. Sidorovas.

Dominykas yra dalyvavęs grupinėse parodose ne tik Lietuvoje („Nežinomasis“, Panevėžio dailės galerija, „Plenerjumas” , Panemunės pilies bokštas, „WUNDERKAMERAden”, galerija „Meno parkas“, Kaunas, „Kur vinukai?“, Panemunės pilis), bet ir užsienyje („Compression” , HKU TUUB galerija, Utrecht, Nyderlandai, meno mugė – Vienna Contemporary Art Fair, Viena, Austrija).

Paroda veiks iki gruodžio 5 dienos.

Exit mobile version