Tiesa, daugelis dar ir šiandien mano, jog „Volkswagen Arteon“ bei „Volkswagen Passat“ modeliai yra pernelyg panašūs tiek interjeru, tiek ir automobilių našumo galimybėmis, todėl į „Arteon“ žvelgia gana atsargiai. Žinoma, nors šiuos du automobilius iš tiesų sieja giminystės ryšiai, „Arteon“ yra kur kas modernesnė bei Premium klasės automobilių segmentą atstovaujanti transporto priemonė. Tuo tarpu „Volkswagen Passat“ yra kiek primityvesnis bei paprastesnis modelis, sukurtas mažiau reiklesniems, tačiau patogias keliones vertinantiems vairuotojams.
Akivaizdu, jog abiejų šių automobilių dizainas yra bene labiausiai juos skiriantis bruožas. Kol „Passat“ versijoje yra išlaikomas elegantiškas bei šiuolaikiškas dizaino braižas, „Arteon“ versija gali didžiuotis gerokai sportiškesne ir patrauklesne išvaizda. Didžiausią „Arteon“ dizaino pranašumą padeda sukurti priekiniai bei galiniai automobilio žibintai, kurie iškart sukuria prabangos jausmą vos juos pamačius.
Tiek „Volkswagen Passat“, tiek ir „Volkswagen Arteon“ modeliai turi iš tiesų puikų interjerą, padedantį jaustis patogiai bei puikiai net ir ilgesnių kelionių metų. Vis dėlto „Arteon“ modelio interjerą sudaro kiek aukštesnės kokybės volkswagen dalys. Tai reiškia, jog jos atrodo gerokai solidžiau, jas maloniau liesti, o ir pašalinių garsų jos skleidžia kur kas mažiau.
Svarbu pabrėžti ir tai, jog „Volkswagen Arteon kėbulas yra šiek tiek platesnis bei ilgesnis nei paprasto „Passat“. Dėl šios priežasties „Arteon“ automobilio salone ir kiek daugiau vietos, padedančios pajusti visapusišką komfortą tiek vairuotojui, tiek ir keleiviams. Erdvesnis automobilio salonas reiškia ir tai, jog „Volkswagen Arteon“ automobilis yra be galo tinkamas šeimyninėms išvykoms.
Natūralu, jog iš arti pamačius „Arteon“ modelį gali pasirodyti, jog jame esantis variklis yra tikrai gerokai galingesnis bei sportiškesnis lyginant su „Passat“. Deja, tačiau šių automobilių našumo galimybės yra be galo panašios. Abu modeliai gali turėti tiek benzinu, tiek ir dyzeliniu kuru varomus variklius, kurių pagrindinis prioritetas yra ekonomiškumas ir ekologija. Daugelį vairuotojų tai glumina, tačiau nei vienas iš šių vokiškų transporto priemonių negali turėti didesnio variklio darbinio tūrio nei du litrai. Nepaisant to, pačios galingiausios šių dvilitrių variklių versijos leidžia išvystyti daugiau nei 200 kW galią. Su tokia galia abu modeliai gali pasiekti 100 km/h greitį per kiek mažiau nei 6 sekundes. Pripažinkime, turint omenyje mažą variklio darbinį tūrį – skaičiai yra iš tiesų keliantys nuostabą.
Nors skirtumų tarp „Volkswagen Arteon“ bei „Volkswagen Passat“ modelių yra nemažai, didžiausią jų dalį sudaro būtent įvairūs dizaino elementai bei išvaizdos detalės. Tačiau ar patrauklesnis ir akį traukiantis dizainas vertas kainų skirtumo, skiriančio šiuos automobilius? Atsakyti į šį klausimą gali kiekvienas, galvojantis apie „Arteon“ arba „Passat“ modelio pirkimą. Vis dėlto tai priklauso nuo asmeninių poreikių, finansinių galimybių ir daugelio kitų faktorių.