Visą savaitgalį parduotuvėse driekėsi ilgiausios eilės, o dalis žmonių tvirtino apie iniciatyvą girdintys pirmą kartą.
Boikote nedalyvavusi Arūnė pripažino, kad pranešimų apie rengiamą akciją matė, tačiau per daug jų nesureikšmino ir lengvai pamiršo. Mergina juokavo, kad yra „prasta vartotoja“, kadangi stengiasi pirkti kuo mažiau, o pagrindinius produktus gauna iš mamos daržo.
„Visuomet perku tik tai kas reikalinga, o pagrindiniame šalies prekybos centre nebuvau gal dvi savaites. Paprastai, kai kažko reikia, stengiuosi ieškoti akcijų, turėdama laiko apsilankau keliose parduotuvėse ir taip išsirenku kur pigiausia. Dėl to kainos manęs labai negąsdina. Tačiau boikoto galima sėkme aš neabejoju. Kai prieš kurį laiką turguje bulvės buvo pabrangusios iki 1 euro už kilogramą, žmonės ėmė piktintis, nebepirko, tad galiausiai jų kaina nuleista iki 40 centų už kilogramą“, – „ Sekundei“ pasakojo Arūnė.
Prie akcijos taip pat neprisidėjo ir Emilija. Moteris pripažino, kad remia daugelį pilietiškų iniciatyvų, tačiau šį kartą apsilankyti prekybos centre privertė aplinkybės.
„Esame iš kaimo, mieste apsipirkti galime tik savaitgalį, todėl šį kartą nepavyko prisijungti prie akcijos. Tačiau labai ją palaikau. Mano manymu, vienas didžiųjų prekybos centrų yra labai „pasikėlęs“, nustato nerealias kainas, tad būtina tam priešintis. Tikiuosi, kad tokios iniciatyvos atkreips valdžios bei prekybininkų dėmesį ir jie supras, kad iš žmonių tyčiotis negalima“, – mintimis dalinosi moteris.
Kalbinti panevėžiečiai beveik vieningai pripažino, kad beveik prieš metus, kai pirmą kartą buvo rengiama akcija, jie prie iniciatyvos prisidėjo labai noriai, tačiau po jos nepamatė jokių pokyčių. Būtent tai ir buvo pagrindinė priežastis sumažinusi norą priešintis toliau. Viena tokių – pensininkė Vanda.
„Aš apskritai prekybos centruose lankausi labai retai, tačiau šį kartą boikoto nepaisiau ir ėjau apsipirkti. Tiesa, praėjusiais metais, kai akcija buvo skelbiama pirmą kartą, labai ją palaikiau. O dabar galbūt aš ir kiti žmonės praradome viltį, kad kažkas pasikeis. Tiesa, maisto produktų kainos mane gąsdina mažiau, nei vaistų kainos. Jiems turiu skirti beveik visas savo lėšas“, – skundėsi moteris.
Prie raginimo nepirkti neketina prisidėti ir panevėžietis Vytautas. Pasak jo, didesnė nauda būtų sąmoningai pasirinkti kur nori apsipirkti, nesivaikyti nuolaidų bei nepirkti tuomet, kai nieko nereikia.
„Kaip tik šiomis dienomis ir nebuvau prekybos centruose. Tačiau tai dariau tikrai ne dėl akcijos. Netikiu tokių boikotų sėkme, kadangi iniciatyvoje dalyvaujantys žmonės negali nevalgyti. Jie maisto užsiperka arba prieš, arba po tų dienų, tad realiai prekybininkai nepastebi jokio skirtumo. Kita vertus, sutinku, kad reikia kažką daryti, reikia priešintis vis didėjančioms kainoms, tačiau koks būdas leistų pasiekti norimus tikslus, tikrai nežinau“, – sakė Vytautas.