Ukrainiečiai, deklaravę gyvenamąją vietą panaudos pagrindais suteiktame būste ir apmokantys jo išlaikymo išlaidas, taip pat galės pretenduoti į būsto šildymo, karšto ir šalto vandens išlaidų kompensacijas. Šiems SADM pateiktiems siūlymams pritarė ir Vyriausybė.
„Dėkojame visiems Lietuvos žmonėms, kurie suteikia gyvenamąją vietą ukrainiečiams, padeda jiems integruotis. Karas Ukrainoje, deja, nesiliauja. Kompensacija siekiame paskatinti būstų ar kitų tinkamų gyventi patalpų savininkus suteikti apgyvendinimą ukrainiečiams. Turime ir toliau nepavargti ir remti nuo karo Ukrainoje bėgančius žmones“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Įvertinus tai, kad ukrainiečių apgyvendinimo vietų poreikis išlieka ir tai, kad valstybės ir savivaldybių įstaigų turimos infrastruktūros panaudojimo galimybės yra ribotos ir reikalauja papildomų investicijų, būtina užtikrinti panaudos būdu suteiktų būstų išlaikymą. Dėl šios priežasties kompensacijų apgyvendinusiems ukrainiečius būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams ar verslo atstovams mokėjimas pratęsiamas iki 2023 m. gruodžio 31 d. Šios kompensacijos skiriamos nuo š. m. balandžio mėnesio.
Šiuo metu kompensaciją už būsto suteikimą beveik 14 tūkst. ukrainiečių gauna apie 5 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų (viename būste apgyvendinama vidutiniškai po 3 asmenis).
Kompensacijoms už būsto suteikimą mokėti panaudojama vidutiniškai 1,1 mln. eurų per mėnesį.
Atsižvelgiant į padidėjusias patalpų išlaikymo išlaidas šildymo sezono metu ir siekiant sumažinti finansinę naštą asmenims, kurie suteikia būstą ukrainiečiams, sudaryta galimybė ukrainiečius apgyvendinusiems asmenims ir ukrainiečiams susitarti dėl būsto išlaikymo išlaidų apmokėjimo.
Pasak ministerijos, ukrainiečiai, deklaravę gyvenamąją vietą panaudos pagrindais suteiktame būste ir apmokantys jo išlaikymo išlaidas, taip pat galės pretenduoti į būsto šildymo, karšto ir šalto vandens išlaidų kompensacijas.