Konkursą šiai vietai užimti iš penkių pretendentų laimėjo Saulius Leonavičius. Jis bus atsakingas už Pragiedrulių centro veiklą, projektus ir rezidencijas.
„Esu tarpsritinis menininkas, mano interesų laukas – performatyvios, dalyvavimo praktikos, intervencijos, institucinė kritika. Esu baigęs doktorantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Eilę metų dalyvauju meno projektuose, parodose Lietuvoje ir užsienyje. Lygia greta dirbau komunikacijos, marketingo srityje. Kaupiau patirtį lyderiaujančiose reklamos agentūrose kaip meno vadovas ir kūrybininkas. Galimybė prisijungti prie Pragiedrulių kūrybiškumo centro veiklos, atvykti gyventi į Panevėžį man yra intriguojantis, ir atsakingas žingsnis. Dėkoju už galimybę ir linkiu mums visiems šauniai Pragiedrėti!“ – Pragiedrulių centro socialinio tinklo paskyroje prisistatė S. Leonavičius.
Naujasis kūrybiškumo centras kuriamas turtingą istoriją turinčioje vietoje, taip įprasminant J. Čerkeso-Besparnio atminimą, jo puoselėtas idėjas pritaikant šiuolaikinės visuomenės poreikiams.
Po Pirmojo pasaulinio karo poetas J. Čerkesas iš Rusijos drauge su šeima grįžo į Panevėžį, kur nusipirkęs 9 ha žemės sklypą dabartinio Skaistakalnio parko teritorijoje pasistatė tuomet itin modernų raudonplytį namą.
Aplink pasodino daug medžių ir mylimą sodybą Žagienio upelio vingyje pavadino Pragiedruliais. Joje tarpukariu mielai lankydavosi literatai, teisininkai, pedagogai ir kiti šviesuoliai. Sodyboje kirtosi iškilių, Lietuvą kūrusių žmonių keliai, skleidėsi idėjos, klestėjo menas, kūryba ir muzika. Dabar į rekonstruoti baigiamą sodybą sugrįžta kultūra ir menas. Čia įsikurs taikomojo teatro, taikomosios dailės, audio-videostudijos bei menininkų rezidencija.
Panevėžiečiai bei miesto svečiai galės jungtis prie atvirų dirbtuvių, edukacinių programų bei socialiai įtraukiančių meno formų.
G. Kartano nuotr.