Miesto širdyje buvo šokama, dainuojama, skaitomi mokinių laiškai visuomenei, dalytos skrajutės. Moksleiviai kalbino ir praeivius, klausinėdami, ar žino, kodėl ir kokia diena šiandien minima, kas yra tolerancija.
Panevėžio miesto socialinių pedagogų metodinio būrelio pirmininkė, 5-osios gimnazijos socialinė pedagogė Jelena Užalinskienė sako, kad toks renginys miesto bendruomenei rengiamas kasmet, išskyrus praėjusius metus.
Ji pasidžiaugė, kad žmonės sustoja, domisi, kas vyksta, klausinėja. Mokiniai, kalbindami praeivius, kasmet pastebi, kad ne visi žino, ypač vyresnio amžiaus gyventojai, kokia diena minima. Tiesa, besiklausiusieji naujienų paprastai būna apie tai girdėję, nes apie toleranciją kalbama nuo anksčiausio ryto.
Skleisti informaciją apie toleranciją, pasak J. Užalinskienės, svarbu.
„Su mokiniais kalbame, kad reikia gerbti kiekvieną žmogų. Nebūtina draugauti, bet turi toleruoti kitą žmogų, nesvarbu, kaip jis atrodo, kokių pažiūrų, kokios rasės ar religijos atstovas yra. Darydami tokį renginį, šviečiame ir vyresnius žmones. Galbūt anksčiau apie tai jiems nebuvo daug kalbėta, o dabar mes skleidžiame tą žinią.“, – teigė pedagogė.
Tolerancijos dienos simboliu šiemet tapo rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai, jos kuria ir griauna.
Kasmet šis simbolis būna kitoks, o juos pasiūlo šalies mokyklos. Buvo tolerancijos laivai, skėtis, knyga, balandis.