Pradedamas profilaktinis panevėžiečių tyrimas dėl COVID-19 ligos

Pradedamas profilaktinis panevėžiečių tyrimas dėl COVID-19 ligos

Panevėžio mobiliajame punkte liepos 27 d. – rugpjūčio 2 d. planuojama ištirti iki 1000 gyventojų.

Miestiečiai, kurių darbo specifika susijusi su klientų aptarnavimu, pavyzdžiui, darbas vaistinėse, parduotuvėse, kirpyklose, maisto tiekimo įstaigose, automobilių servisuose ir pan. – kviečiami nuo šiandien registruotis Koronos karštąja linija 1808 ir savanoriškai atlikti tyrimus. Šis profilaktinis gyventojų tyrimas turėtų būti itin naudingas informacijos šaltinis visuomenės sveikatos specialistams.

Registruotis tyrimams miestiečiai, kaip įprastai, prašomi skambinant nemokamu tel. 1808 ir konsultantui nurodyti raktažodį „panevėžietis profilaktiškai“. Paskirtu laiku gyventojai prašomi savarankiškai atvykti į mobilųjį punktą, tačiau vykti taksi ar viešuoju transportu – draudžiama. Taip pat atvykus su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei pranešimą su identifikavimo kodu, kuris buvo atsiųstas į mobilųjį telefoną, iš kurio buvo skambinta tel. 1808 ir užsiregistruota.

Panevėžyje liepos 27 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis patvirtinti 11 COVID-19 ligos atvejų. Sergamumo rodikliui pasiekus 12,76 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Panevėžio miesto savivaldybė buvo priskirta didelės rizikos savivaldybei, tad šią savaitę atsitiktine tvarka taip pat bus tiriami ir gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai, įstaigų pacientai.

Rekomendacijos dėl COVID-19 ligos prevencijos

Nors karantinas atšauktas, tačiau sergamumo statistika šalies mastu įpareigoja neatsipalaiduoti ir aktyviai laikytis koronaviruso prevencijos priemonių. Tik visuomenės sąmoningumas, padėjęs sėkmingai suvaldyti pirmąją koronaviruso bangą Lietuvoje, gali padėti toliau išlaikyti stabilią situaciją šalyje.

 Gyventojai prašomi:

  • atsakingai rūpintis rankų higiena,  laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo;

  • įstaigose, organizacijose, įmonėse vykstančių susirinkimų metu ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, t. y. kaukes, respiratorius. Tai ypač aktualu, kai susitinkama su žmonėmis, su kuriais įprastai darbo aplinkoje nebendraujama.

  • būti ypač atsargiems sergant lėtinėmis ligomis ir/ar esant vyresnio amžiaus – jums koronaviruso liga pavojingesnė;

  • laikytis saugaus atstumo (2 metrų), riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos;

  • besilankant parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse laikytis saugaus atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos;

  • esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, apsiriboti tik artimiausių žmonių dalyvavimu. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija;

  • atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. Vis dėlto rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją šalyje ir galimas pasekmes.

Įstaigose, parduotuvėse lankytojai turėtų būti aptarnaujami užtikrinant saugos priemones. Darbuotojų fizinis kontaktas su lankytojais turėtų būti apribotas, išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą, išskyrus atvejus, kai darbo vietos nuo lankytojo atskiriamos pertvaromis arba kai darbuotojai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimųjų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai, tarp jų turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 metro atstumas. Taip pat keleiviams patariama nesėdėti atsisukus veidu į veidą. Keleiviams, išskyrus vaikus iki 6 metų amžiaus, viešajame transporte rekomenduojama dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugančias priemones. Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privaloma įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones ir aiškiai matomoje vietoje pateikti informaciją apie prevencines koronaviruso infekcijos priemones.

Asmenys, turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją tel. 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Komentarai

  • nenusibodo dar tas cirkas ?

    • Negalima atvykti viešuoju teansportu ir taksi. O dviračiu arba pėsčiomis – galima?

  • O kodėl neparašote, kas sukėlė tokią „bangą“ mieste?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų