Poliklinika motyvuoja, kad nutraukti nuomos sutartis tenka, nes pandemijos metu ir jai pačiai striuka su patalpomis.
Šiuo metu „Camelia“ vaistinė kol kas veikia daugiau nei 67 kv. m patalpose antrame poliklinikos aukšte. Su ja 2018-aisiais sudaryta nuomos sutartis turėjo trukti dar kelerius metus. Pasak Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino, pasirašytus susitarimus tenka koreguoti dėl COVID-19 pandemijos.
„Esmė tokia, kad jeigu miestui vėl reikia karščiavimo klinikos, kaip praėjusį pavasarį ir rudenį, tuomet poliklinikai trūksta patalpų“, – teigia K. Valantinas.
Anot jo, įrengus karščiavimo kliniką galioja tam tikri infekcijų kontrolės apribojimai – jai reikia nuo poliklinikos veiklos izoliuotų patalpų. Dėl pastato planavimo ypatumų poliklinikai tekdavo „atjungti“ apie 400 kv. m savo patalpų. Jose negalėjo būti teikiamos jokios paslaugos.
„Būdavo taip, kad ateidavo žmogus gydytis ne dėl COVID-19, o mes negalėjome nei paskirtų lašinių jam pastatyti, nei paimti kraujo tyrimams. Poliklinikai tai buvo labai skausminga“, – aiškino K. Valantinas.
Jo teigimu, atlaisvinus „Camelia“ vaistinės nuomojamas patalpas, į jas būtų galima perkelti poliklinikos procedūrinį kabinetą, teikti paslaugas kitiems pacientams. Pasak direktoriaus, pandeminei situacijai blogėjant, norima iš anksto atlikti namų darbus.
K. Valantino teigimu, nuomos sutartis su abiem vaistinėmis tikėtasi nutraukti šalių susitarimu. „Gintarinė“ vaistinė su tuo sutiko ir sausį išsikėlė. Šios vaistinės atlaisvintose patalpose buvo skiepijami žmonės. Direktorius svarsto, jog ateityje, kai nebebus masinio skiepijimo, būtų galima perkelti vakcinavimo centrą atgal į polikliniką. Dabar miesto Savivaldybė Laisvės aikštėje šiam centrui iš verslininkų už nemažus pinigus nuomoja buvusio banko patalpas.
O poliklinikos paraginimo kraustytis sulaukusi „Camelia“ vaistinė nepradėjo krautis mantos. Dėl sutarties nutraukimo K. Valantinas kreipėsi į Panevėžio miesto tarybą. Anot direktoriaus, tokio žingsnio prireikė, nes turtą patikėjimo teise nuo pernai valdo poliklinika, o nuomos sutartis 2018 metais sudaryta Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimu. Tad nuomininkui atsisakius išsikelti, kad būtų galima nutraukti sutartį, reikėjo Tarybos pritarimo. Politikai balsų dauguma pritarė, kad net ir prieštaraujant vaistinei su ja anksčiau laiko būtų nutraukta nuomos sutartis.
„Dabar parašysime raštą ir žiūrėsime, ką sakys nuomininkai. Jei nesutiks, nežinau, kas tada – gal reikės kreiptis į teismą“, – svarsto K. Valantinas.
Dar pernai poliklinika turėjo dešimt nuomininkų, teikiančių medicinos paslaugas. Šiuo metu jų telikę aštuoni. Direktoriaus teigimu, nuomininkas nelygu nuomininkui: yra tokių, kurie išsinuomoję vos 12 kv. m kabinetą, tad išsikraustę jie poliklinikos neišgelbėtų. Vaistinės, pasak K. Valantino, kiekviena užėmė po maždaug 60 kv. metrų. Direktorius sutinka, kad poliklinikoje yra nuomininkų, įsikūrusių apie 300 kv. metrų patalpose, tačiau, anot jo, šių paslaugų, kaip tyrimų laboratorijos, rentgeno, Nacionalinio kraujo centro, labai reikia.
„Jų didelės patalpos, bet kaip aš sakau, kraujo centrų nėra ant kiekvieno kampo, o vaistinių mieste tikrai daug. Žmogui, išėjusiam iš poliklinikos, pereiti gatvę ir nusipirkti vaistų, manau, nėra didelė problema“, – sako K. Valantinas.
„Camelia“ vaistinių tinklą valdančios bendrovės „Nemuno“ vaistinės komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė teigia, kad poliklinika dar pernai gruodį į juos kreipėsi raštu dėl nuomos sutarties nutraukimo. Tačiau, pasak Ž. Juškytės, šiame dokumente priežastys nebuvo nurodytos.
„Poliklinika pranešė, kad turime atlaisvinti patalpas, tačiau nenurodė priežasties, kodėl sutartis nutraukiama jai dar nesibaigus. Nuomos sutarties nutraukti nesutikome, nes patirtume didelių finansinių nuostolių, taip pat reikėtų atleisti vaistinės darbuotojus. Be to, kadangi tai buvo karantino laikotarpis, iškraustymo procesas būtų sunkesnis ir komplikuotas“, – „Sekundei“ komentavo vaistinių tinklo atstovė.
Ž. Juškytės teigimu, poliklinika po įmonės atsakymo daugiau į ją nebesikreipė.
„Tikimės surasti abiem pusėms priimtinus sprendimus“, – sako komunikacijos projektų vadovė.
Griežto karantino metu daugeliui žmonių ribojant patekimą į polikliniką, pasak Ž. Juškytės, pacientų srautai buvo sumažėję ir vaistinėje, tačiau ji vis tiek dirbo ir teikė gyventojams farmacinę paslaugą.
„Tikimės, kad pavyks surasti abiem pusėms priimtiną sprendimą, nes pacientams vaistinė yra reikalinga ir poliklinikoje“, – atsakė Ž. Juškytė, paklausta, ką vaistinė darytų, jei poliklinika neatsisakytų savo ketinimų.