Nauja tvarka prie poliklinikų išrikiavo nemenkas eiles, o pacientų apgultį atlaikyti turintis personalas skambina pavojaus varpais dėl savo pačių saugumo.
Nemuno gatvėje veikiančioje Panevėžio poliklinikoje nuo vakar atrakintas tik vienos lauko durys. Į vidų įleidžiami pacientai, perėję prie durų įrengtame poste budinčių slaugytojų patikrą.
„Panevėžio miesto poliklinika išrado naują praktiką: tarpduryje ant skersvėjo pastatė staliuką su kėde ir liepė darbuotojoms išsiklausinėti kiekvieno žmogaus, ko jis atėjo, ir nukreipti namo arba pas šeimos gydytoją. Darbuotojos šąla, neturi apsauginių priemonių, būtinų karantino laikotarpiu“, – „Sekundei“ guodėsi Panevėžio poliklinikos slaugytoja.
Sveikatos priežiūros įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai Danguolė Matulienė tvirtina, jog poliklinika priversta reguliuoti pacientų srautą, kad užtikrintų ir jų, ir pačių darbuotojų saugumą.
„Pastebėjome, kad panevėžiečiai nėra sąmoningi. Iš paties ryto, kol nespėjome įrengti prie durų posto, nuo 7 val. į polikliniką pradėjo eiti tie, kuriems nėra būtino reikalo: į vaistinę, profilaktiškai pasiskiepyti. Netgi pyksta, kad neįleidžiame mokamai vakcinacijai dėl erkinio encefalito. Žmonės nesupranta situacijos rimtumo“, – kalbėjo D. Matulienė.
Prie poliklinikos durų įrengtame poste slaugytojos keičiasi kas dvi valandas. Pavaduotoja tikina, jog darbuotojos aprūpintos būtinosiomis apsaugos priemonėmis: pirštinėmis, kaukėmis.
„Jos tiesiogiai nekontaktuoja su lankytojais: rankų nespaudžia ir nečiupinėja pacientų. Skersvėjo ten nėra, nes atidarytos tik vienerios durys. Kitas įėjimas priešais uždarytas“, – teigė D. Matulienė.
Anot jos, poliklinikai dirbant karantino režimu, teikiama tik būtinoji ir skubioji pagalba, įleidžiami tik asmenys, savo vizitą suderinę su gydytoju telefonu.
„Kai ateina tie, kurie neklauso radijo, nežiūri televizoriaus ir neskaito spaudos, postų budėtojos pačios susisiekia su gydytoju telefonu ir sprendžia, ar žmogui eiti namo ir daktaras konsultuos telefonu, ar bus priimtas poliklinikoje ir jam suteikta skubioji pagalba. Visa tai daroma tik tam, kad išvengtume viruso plitimo grėsmės“, – aiškino pavaduotoja.
Pirmąją karantino dieną nuo paties ryto eilė nusidriekė ir prie Panevėžio rajono poliklinikos durų. Šioje įstaigoje iš trijų esančių įėjimų pacientai įleidžiami taip pat tik pro vienerias duris. Įrengtame poste lankytojus pasitinka slaugytojos ne tik su kaukėmis ir pirštinėmis, bet ir specialiais apsauginiais akiniais. Iš pastato žmonės išleidžiami pro kitas duris, o trečiasis įėjimas užrakintas. Kaip ir visose šalies gydymo įstaigose, rajono poliklinikoje taip pat atšauktos visos planinės operacijos, reabilitacijos, protezavimas – vietoje teikiama tik būtinoji pagalba.
Rajono gyventojams informacija apie gydymo įstaigos darbą karantino metu platinama kaimuose.
„Važinėjame po rajoną ir į kiekvieno kaimo lentą klijuojame pranešimus, kur kreiptis, kur skambinti“, – kalbėjo poliklinikos direktorė Neringa Šinkūnienė.
Prisiskambinti į polikliniką šiomis dienomis išties ganėtinai sudėtinga. Pasak direktorės, skambučių srautas milžiniškas – registratūroje atsiliepia keturios darbuotojos, kabinetuose ragelius kiloja slaugytojos, o šeimos gydytojai triūsia nuotoliniu būdu išrašinėdami nedarbingumo pažymėjimus, vaistus ir priiminėdami skubiosios pagalbos reikalingus pacientus.
N. Šinkūnienės teigimu, pirmąją karantino dieną išryškėjo ir nenumatyta problema: medikus pradėjo atakuoti ir be būtinos priežasties reikalaujantieji nedarbingumo pažymėjimo.
„Nenumatėme, kad dalis žmonių bandys spekuliuoti biuleteniais. Skambina ir prašo nuotoliniu būdu nedarbingumo pažymėjimo, aiškina, kad skauda nugarą, petį. Sėdi karantine prie televizoriaus ir nori išnaudoti mūsų valstybę kaip galima daugiau. Tokių ligonių klausiam, kur dirba. Tada išgirstam, kad darbdavys liepė pasiimti nedarbingumo pažymėjimą“, – pasakojo N. Šinkūnienė.
Rajono poliklinikoje pacientus prie įėjimo pasitinka slaugytojos su skafandrais.
Nemuno gatvėje veikiančioje poliklinikoje nuo vakar atrakintas tik vienos lauko durys. Į vidų įleidžiami pacientai, perėję prie durų įrengtame poste budinčių slaugytojų patikrą.