Kadenciją baigusį komisariato vadovą kol kas laikinai pakeis vienas iš jo pavaduotojų.
Prieš penkerius metus prie Panevėžio VPK vairo stojusiam E. Lapinskui jo pirmtakas Rimantas Bobinas kartu su kabineto raktais ir antspaudu įteikė ir antrankius, palinkėjęs per kadenciją juos uždėti paskutiniam Panevėžio apskrities nusikaltėliui.
Gautieji antrankiai liko nepanaudoti, o viršininkas jų nusikaltėliams veikiausiai ir nebeuždės.
E. Lapinskas teigia apsisprendęs užbaigti tarnybą Lietuvos policijoje. Iš vidaus tarnyboje ištarnautų 33 metų pareigūnas tris dešimtmečius atidavė policijai.
„Dabar šeimai reikia dėmesio, o dėl naujų darbų bus matyti toliau“, – sako paskutines savaites skaičiuojantis komisariato viršininkas.
Kėdainiuose gyvenantis E. Lapinskas prieš ateidamas dirbti į Panevėžį vadovavo Šiaulių apskrities VPK.
Esminiu per kadenciją nuveiktu darbu viršininkas įvardija pasirašytą sutartį dėl naujo policijos komisariato pastato statybų. Beržų gatvėje numatyta pastatyti dar didesnį policijos pastatą su areštine – jo bendras plotas siektų apie 9 200 kv. metrų, o projekto vertė – 21,1 mln. Eur.
Šiuo metu Panevėžio policijos pareigūnai įsikūrę keturiuose gana prastos būklės pastatuose. Kai kurie – net avariniai. Neseniai Panevėžyje buvo net septyni pastatai, kuriuose veikė policijos padaliniai.
„Turbūt galiu pasakyti, kad mano idėja buvo vienas pastatas. Ja reikėjo įtikinti ir Policijos departamento vadovybę, ir Vidaus reikalų ministeriją, taip pat buvo priiminėjami sprendimai Vyriausybėje. Tame procese negaliu išskirti vieno savęs – dirbo derybinė grupė, kurioje dalyvavo ir mano pavaduotojai“, – teigė E. Lapinskas.
Panevėžio VKP jam teko vadovauti policijos pertvarkos laikotarpiu. Viršininkas pripažįsta, jog pokyčiai sukėlė didelių iššūkių visai sistemai. Nemažai pareigūnų, anksčiau turėjusių kabinetus, dabar dirba mobiliosiose darbo vietose – tarnybiniuose automobiliuose, tapusiuose savotiškais patrulių kabinetais su ratais.
Pokyčiai palietė visą sistemą.
Nors E. Lapinskas tikina, kad dėl pertvarkos iš Panevėžio VPK nebuvo atleistas nė vienas darbuotojas, pripažįsta, kad dalis jų paliko darbovietę.
„Natūralu, kad nieko negali būti pastovaus, tokiu atveju apimtų stagnacija. Pertvarkos visada atneša naujų iššūkių, žmonėms tenka pasitraukti iš komforto zonos, perprasti naują darbą, o tai sukelia nemažai problemų. Išėjo tie, kurie nenorėjo dirbti pagal naują veiklos modelį, arba jau seniau tokį sprendimą priėmę“, – teigė E. Lapinskas.
Kiek per jo vadovaujamus penketą metų Panevėžio VPK paliko darbuotojų, anot viršininko, statistika nevedama. Šiuo metu, anot jo, apskrities VPK trūksta maždaug 10 proc. pareigūnų. Visgi toks skaičius, E. Lapinsko nuomone, nėra drastiškas. E. Lapinsko teigimu, tiek pat policijos pareigūnų Panevėžio apskrityje stigo ir jam pradėjus vadovauti.
E. Lapinskas įsitikinęs: vidaus reikalų sistemos pertvarka, iškėlusi naujų iššūkių, ir pareigūnų trūkumas nesusilpnino Panevėžio VPK. Paskutinės gyventojų apklausos duomenimis, anot viršininko, policija pasitiki 87 proc. apskrities gyventojų, o besijaučiantys saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje nurodė 94 proc. apklaustųjų.
„Kiekvienas naujas vadovas atsineša savo idėjų, ką keisti, įgyvendinti, bet esminis siekis vis tiek lieka ginti, saugoti, padėti. Visos mūsų veiklos sritys į tai turi būti nukreiptos“, – sako E. Lapinskas.
Komentarai
Pagaliau…