Įkurtuvės, kurių anksčiau tikėtasi vasaros pabaigoje, dabar žadamos nebent vėlyvą rudenį, o gal ir žiemą. Priežastis – į šį didelį, aštrių liežuvių „Pentagonu“ spėtą praminti pastatą pareigūnai negalės keltis, kol jų darbo vietose nebus baldų.
Praėjusių metų gegužę pradėtos Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato statybos baigtos per penkiolika mėnesių.
„Mums pasisekė, kad policijos pastatą statė privati bendrovė, iš kurios valstybė jį išpirks per dvylika metų. Jei būtų statyta valstybės lėšomis vykdant viešuosius pirkimus, gali būti, kad statybos iki šiol nebūtų pradėtos, o jau baigtos – tai tikrai“, – sako Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas.
Jei būtų statyta valstybės lėšomis vykdant viešuosius pirkimus, gali būti, kad statybos iki šiol nebūtų pradėtos, o jau baigtos – tai tikrai.“
R. Bobinas
Viršininko tikinimu, nei pandemija, nei Rusijos pradėtas karas Ukrainoje statybų neužvilkino ir nepabrangino – jos kainavo tiek, kiek numatyta sutartyje. Nors už kiek lėšų pastatytas 9 200 kvadratinių metrų komisariatas, neatskleidžiama – tai, pasak R. Bobino, komercinė paslaptis.
Kuriose pastato vietose ir kuriuose aukštuose bus konkrečios policijos tarnybos, taip pat nesakoma. Pats R. Bobinas įsikurs kabinete viršutiniame, trečiame, aukšte, kuris bus pasiekiamas liftais.
Komisariato viršininko teigimu, naujame pastate bus tokia tvarka, kad į jį atėję arba iškviesti interesantai, tarp jų – liudytojai, nukentėjusieji, įtariamieji ar, pavyzdžiui, pageidaujantieji leidimo įsigyti ginklą, – nevaikštinės po visus tris aukštus, ieškodami pareigūnų, su kuriais jiems reikės bendrauti. Tai pareigūnai ateis į apklausų kabinetus, įrengtus pirmame aukšte.
Tame pačiame aukšte įsikurs ir Migracijos tarnyba. Nors, priminė R. Bobinas, jau dveji metai, kai Migracijos tarnyba nėra policijos padalinys, tai netrukdys dirbti po tuo pačiu stogu.
Sutartis su bendrove „Darnu Group“ dėl policijos komisariato pastato statybų Panevėžyje pasirašyta 2019 metais, darbai pradėti 2021-ųjų gegužę.
Per tą laiką, sako R. Bobinas, pasikeitė paties komisariato struktūra. Būta pokyčių administracijoje, pergrupuotos Kriminalinės policijos pajėgos, sujungta Panevėžio miesto ir rajono patrulių tarnyba.
Policijos viršininko teigimu, naujovės palietė net trečdalio pareigūnų darbą. Dabar dalis jų, anksčiau dirbusių atskiruose kabinetuose, persikėlus į pastatą Beržų gatvėje, įsikurs bendrose patalpose – salėse, kokiose filmuose matome dirbant užsienio policininkus.
Gerokai pasikeis ir sulaikytųjų, ir areštantų buvimo „valdiškuose namuose“ sąlygos.
R. Bobino aiškinimu, Europos Sąjungos keliami reikalavimai nebeleidžia, kad nusikaltimą padaręs ar juo įtariamas asmuo būtų laikomas rūsyje ar pusrūsyje. Tad šie dienas, o jei reiks – ir naktis, leis specialiai įrengtame pirmame naujojo pastato areštinės aukšte.
Kiek anksčiau policijos viršininkas yra teigęs, kad būta atvejų, kai areštuotieji iš valstybės yra prisiteisę pinigų dėl to, kad pabuvę Panevėžio policijos areštinėje dėl netinkamų sąlygų patyrė pažeminimą, buvo pakenkta jų orumui. Naujojoje areštinėje jie turėtų jaustis oriai.
Policijos pareigūnai, kurių Panevėžyje daugiau nei 400, komisariate Beržų gatvėje bus savotiški nuomininkai. Tai, kaip minėta, lemia sutartis, numatanti, kad iš statytojų jį reikės išpirkti per 12 metų.
Visą tą laiką pastato eksploatavimu, švara jame rūpinsis jį stačiusi nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovė.
Tik kada tikėtis kvietimo į Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato įkurtuves, jo viršininkas prisipažino dar negalįs tiksliai atsakyti: gal vėlyvą rudenį, o gal jau žiemą.
Pasak R. Bobino, svarstymai, kaip pagerinti policijos pareigūnų darbo sąlygas ir užtikrinti deramą aplinką komisariate besilankantiems interesantams, pradėti dar prieš gerus porą dešimtmečių.
Ne paslaptis, kad kai kurios senojo policijos pastato patalpos su įsimetusiu pelėsiu, drėgme jose atsidūrusiems galėjo priminti landynių atmosferą.
Apgailėtinai atrodė ir kabinetų, kuriose dirba pareigūnai, baldai.
„Išties mūsų turimi baldai tokie, kad ardyti ir gabenti juos į kitą vietą, naują pastatą, nebėra galimybių – išardžius nebebūtų ką surinkinėti, – atvirai sako policijos viršininkas. – Tad užsakyti nauji modernūs baldai. Laukiame, kada jie bus pagaminti. Sustačius juos, kviesime į įkurtuves. Kol pastatas be baldų, įkurtuvių kelti nesiryžtame.“
R. Bobinas šypsosi, bet nesistebi tuo, kad naujajam policijos komisariatui jau prilipo Pentagono vardas. Pastatas, nors nė iš tolo neprilygsta gigantiškam kompleksui, kuriame įsikūręs JAV Gynybos departamentas, panevėžiečiams savo dydžiu daro įspūdį.
Policijos viršininko teigimu, tai visiškai suprantama – juk po vienu stogu turės sutilpti pareigūnai, dabar dirbantys policijos pastatuose Tulpių, Molainių ir Senamiesčio gatvėse. Jau neminint Migracijos skyriaus, besiglaudžiančio buvusiame vaikų darželyje K. Binkio gatvėje.
„Ir visgi keturiose vietose dirbantys pareigūnai užima didesnį plotą, nei užims naujajame pastate“, – patikina R. Bobinas.
Viršininko teigimu, ir apšildyti šiuolaikiškas patalpas tikrai kainuos mažiau, nei iki šiol kainavo trijų policijos pastatų šildymas. Be to, jau rūpinamasi naujajame komisariate įrengti saulės elektrines, kad būtų pigiau jį išlaikyti.
Iš Senamiesčio gatvės išsikraustę pareigūnai pastatą paliks jo savininkams – verslo atstovams, pastatą Molainių gatvėje iškart perims Turto bankas. Bet iki pastarasis perims pastatą Tulpių gatvėje, praeis laiko, tad policijos rūpestis bus jį bent minimaliai šildyti.
Kokia netrukus buvusiais policijos pastatais tapsiančių statinių ateitis, kas juose kursis, o galbūt juos nugriaus kaip pasenusius – dar nežinia.
Komentarai
o tai persivezti baldus is dabartines darbovietes kas trukdo, ar jau ponams policininkams naujame pastate turi buti tik naujos kedes su stalais , na valstybe matyt turtinga, galim sau leisti biudzeto lesas pataskyti
teipo, ponams nauji stalai ir kėdės, o tau, ne ponui , bet troliui – padvalas ir jame zuslanas, ir neburbėk čia, tomazai, bo tu prie biudžeto nė prie ko