P. Židonio nuotr.

Policija rado motiną, vaikų gynėjai – vardą

Policija rado motiną, vaikų gynėjai – vardą

Panevėžio policija surado moterį, palikusią ką tik pagimdytą naujagimį Vilties gatvės daugiabučio laiptinėje. Kol kas su ja bendrauja specialistai.

O išgelbėtas vaikelis jau turi vardą – jį iš kelių pasiūlytųjų rinkusiems vaiko teisių specialistams labiausiai norėjosi, kad būtų stiprus, prasmingas ir lietuviškas.

Kaip praneša policija, dėl visuomenės ir policijos intensyvių veiksmų naujagimio biologinės motinos tapatybė nustatyta. Tą policijai pavyko padaryti jau antradienio vakarą.

Tai Panevėžio miesto gyventoja, gimusi 1988 m. Moteris perduota apžiūrėti medikams. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Šiuo metu vertinama psichologinė ir fizinė įtariamosios būklė, vėliau vyks jos apklausa. Moteris gyvena mieste, turi darbą. Jos šeiminė padėtis neatskleidžiama. Motinai pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 158 straipsnio – dėl vaiko palikimo“, – teigė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės specialistas Tadas Martinaitis.

Už savimi pasirūpinti negalinčio vaiko palikimą be būtinos priežiūros norint juo atsikratyti baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Moteris nėra asociali ir į policijos akiratį anksčiau nebuvo patekusi.

Surasti palikto naujagimio motiną pareigūnams padėjo ir gyventojų pastabumas. Žmonės pasakojo tą lemtingą rytą matę netoli daugiabučio moterį kruvinomis rankomis.

Šildė pusdienį

Berniuką, susuptą į pledą, vieno Vilties gatvės daugiabučio laiptinės antrame aukšte pirmadienį apie 6.38 val. rado vietinis gyventojas.

Šokiruoti žmonės paskambino Bendrajam pagalbos centrui. Mažylis skubiai išvežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

„Perėmus naujagimį nuo jo alkoholio dvokas nesklido, jautėsi tik nešvaros kvapas. Dabar atliekami būtiniausi, o paskui bus daromi galvos, vidaus organų tyrimai. Nežinome apie jo galimas ligas, todėl ir aiškinamės. Išorinių sužalojimų ant kūdikio kūnelio nesimatė“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis.

Pasak ligoninės atstovo, vaikelis gimė mažo svorio, jis nuolat prižiūrimas Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Iš pradžių naujagimiui teko ilgai taikyti šildymo procedūras – pamestinuko kūno temperatūra buvo nukritusi iki kritinės ribos ir normalios lygį pasiekė per pusdienį. Pavojus mažylio gyvybei nebegresia – jo sveikatos būklė stabili.

Kreipsis į teismą

Panevėžio valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rūtos Karčiauskienės teigimu, tarnybos specialistai bendrauja su kūdikį pagimdžiusia ir jį palikusia moterimi, išklauso jos nuomonę, jai pasiūlyta ir psichologo pagalba.

Tarnybai moteris iki šiol žinoma nebuvo.

„Jeigu motina atsisakys auginti vaiką ir pateiks sutikimą įvaikinti, turės kreiptis į teismą ir šį sutikimą patvirtinti. Teismui priėmus nutartį, prasidės įvaikinimo procedūra“, – aiškino R. Karčiauskienė.

Anot jos, jau vertinama vaiko situacija ir, greičiausiai, bus nustatytas vaiko apsaugos poreikis ir kreipiamasi į teismą su prašymu dėl leidimo paimti vaiką iš jo įstatyminių atstovų – tėvų.

„Jeigu teismas tokį tarnybos prašymą tenkintų, tarnyba kreipsis į Panevėžio savivaldybę dėl laikinosios globos nustatymo. Laikinoji globa reikalinga, kad vaikui būtų užtikrinta saugi aplinka ir tinkama priežiūra iki įvaikinimo procedūros pabaigos“, – sakė R. Karčiauskienė.

Jei biologinė motina visgi nuspręstų susigrąžinti laiptinėje likimo valiai paliktą kūdikį, ji pirmiausia Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistams turės įrodyti, kad gyvendamas su ja berniukas bus saugus.

Vardas jau išrinktas

O kol kas juo besirūpinantys svetimi žmonės išrinko berniukui ir vardą.

„Rinkom visi Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai Panevėžyje. Norėjome stipraus, gražaus, lietuviško ir prasmingo“, – pasakojo R. Karčiauskienė.

Siūlyta berniuką pavadinti Vitu, Viliumi, Benu, bet galiausiai apsispręsta, kad jau pirmąją savo gyvenimo dieną begalinę stiprybę įrodęs mažylis vertas būti vadinamas Vyčiu.

 

Komentarai

  • O išgelbėtas vaikelis jau turi vardą – jį iš kelių pasiūlytųjų rinkusiems vaiko teisių specialistams labiausiai ,,norėjosi, kad būtų stiprus, prasmingas ir lietuviškas.

    Skaitykite daugiau: https://sekunde.lt/leidinys/sekunde/policija-rado-motina-vaiku-gynejai-varda/“ ir koks toks vardas?

    • Tiesiog – Vytis…

      • Atsakyti
  • o aš galvojau, kad stiprius, prasmingus ir lietuviškus vaikus gimdo tik sveikos,tvarkingos ir lietuviškos moterys. Ar aš NESUKLYDAU?

    • Suklydai. Stirpius, prasmingus, lietuviškus vaikus AUGINA sveikos, lietuviškos moterys. Pagimdyti – smulkmena. Nesureikšminkim tų, kurios tik tą ir sugebėjo.

      • Pagimdyti vaikelį- nėra smulkmena . Ne visos gali pačios pagimdyti, be medikų pagalbos . Čia ir įrodymas , kad moteris yra labai stipri , nes pati viena sugebėjo pagimdyti ir dar išeiti…O kas dėdavosi ligoninėse ….. o kur dar sepsio grėsmė ?

  • Vaikas neatsakingas už tėvų klaidas ir savo gyvenimu pateisins savo vardą.

  • O kur berniuko tėtis ??? Moteris nebuvo stipri…Šalia jos nebuvo artimo,mylimo žmogaus,nebuvo moralinio palaikymo.Kurio,manau,tuo metu,jai labai reikėjo.

    • Labai patiko suvalkietiška dainelė: „O jūs vyrai, vyrai, kokie jūs nedori!“ Įsiminė disputas, kai dvi moterys radijuje vienpusiai polemizavo apie vyrų fizinį smurtą. Tai buvo labai demokratiška. Tik kažkodėl niekas niekada nerašo psichologijos darbų, net vyrai nedisputuoja apie moterų psichologinį terorizavimą. Ak. tie vyrukai, kokie jie išdidūs!

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų