Sporto varžybos be sirgalių palaikymo – ne varžybos. Tačiau Panevėžio policija tebesiaiškina, kokios kovos vyko „Cido“ arenoje ir jos prieigose po vietos klubo „Lietkabelis“ ir vilniečių „Ryto“ rungtynių.
Malšinti muštynių buvo pasiųsti du policijos ekipažai, į pagalbą pasitelkti ir tuo metu mieste budėję patruliai. Arenos valdytojai tvirtina, kad tokią susitikimo baigtį buvo galima numatyti: nuo pat pirmųjų minučių „Ryto“ sirgaliai ėmė grasinti riaušėmis.
Po audringų varžybų „Lietkabelio“ aistruoliai neskubėjo skirstytis – arenos aikštelėje aptarinėjo įspūdžius. Tačiau, pasak liudininkų, turbūt dėl kartėlio po pralaimėtų rungtynių „Ryto“ sirgaliai nesuvaldė emocijų. Arenoje budėję policijos pareigūnai į muštynes įsivėlusius sirgalius nedelsiant išskirstė – du vilniečiai palydėti į areštinę, o du sumušti panevėžiečiai atsidūrė medikų globoje.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos specialisto Tado Martinaičio teigimu, vienas iš nukentėjusiųjų pagalbos atsisakė, kitam buvo prakirsta lūpa. Visi konflikto dalyviai, išskyrus vieną 31-erių nukentėjusįjį, buvo vartoję alkoholio. 42-ejų panevėžiečiui nustatytas 0,31 prom. girtumas, o svečiai iš sostinės pralaimėjimą aplaistė gausiau: 21-erių jaunuoliui nustatytas 1,41 prom., o penkiasdešimtmečiui – 0,94 prom. girtumas. Pastarajam taip pat buvo prakirsta viršutinė lūpa.
„Nėra dažnas atvejis, kad sporto rungtynės pasibaigtų tokiomis muštynėmis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Šiuo metu vyksta tyrimas, tad įtariamųjų gali būti ir daugiau“, – sakė T. Martinaitis.
Nesvetingai sutiko
Po pralaimėtų varžybų ir muštynių „Ryto“ sirgalius vienijantis judėjimas „B tribūna“ savo socialiniame tinkle pasidalijo nuoskaudomis po viešnagės Aukštaitijos sostinėje.
„Kažkodėl per pastaruosius kelis metus problemų arenoje turėjome tik du kartus – abu Panevėžyje.
Tai niekingas klubas, kuris negerbia savo sirgalių, turbūt, todėl jų beveik ir neturi, negerbia ir svečių. 1388 žiūrovai arenoje, kuri talpina 6000 žiūrovus. Ir mes vėl arenos palubėse. Trečiajame arenos aukšte, kuriame be 36 mūsų žmonių daugiau nėra nei vieno žmogaus“, – dėl neva netinkamai parinktos vietos pasipiktinimo neslėpė „Ryto“ sirgaliai.
Iš viso į Panevėžį buvo atvykę 33 „Ryto“ aistruoliai ir trys dzūkų „tankai“ – futbolo klubo „Dainava“ sirgaliai. Anot įrašo socialiniame tinkle autoriaus, arenos darbuotojams nuolat jie kliuvo – tai vėliavos, kurios užstoja reklamas, tai jie patys.
„Nenueiname į patį trečio aukšto kraštą, ramiai įsikuriame viduryje ir laukiam rungtynių, bet arenos darbuotojam veiklos susirasti gi reikia. Čia trukdom, todėl turim eit į patį kraštą. Ginčai, kivirčai, diskusijos, policijos įsitraukimas. Galų gale naujas argumentas – mūsų vėliavos užstoja reklamas. Pakeliam vėliavas ir toliau liekam tose pačiose vietose. Įtampa kyla, į areną atvyksta vis daugiau pareigūnų su vyšnia ant torto – „Farų“ laidos kameromis“, – apmaudą liejo vilniečiai.
Visgi „Sekundei“ susisiekus su „B tribūna“, šios atstovai atsisakė plačiau pakomentuoti, kas išprovokavo konfliktą pasibaigus varžyboms, motyvuodami, kad patys jame nedalyvavo.
„Nieko neįprasto rungtynėse nebuvo, ir „Lietkabelio“, ir „Ryto“ fanai apsikeitė draugiškais gestais po įvairių epizodų aikštėje. Tai vyksta kiekvienose rungtynėse Panevėžyje. Taip, konfliktas po rungtynių buvo, bet mūsų puslapio administratoriai jame nedalyvavo, todėl daugiau pakomentuoti ir negalime“, – teigė „B tribūna“ administratoriumi prisistatęs aistruolis.
Sirgalių dvikovos
Kiek kitaip situacija atrodo Panevėžio arenos valdytojams. Pasak jos vadovo Tomo Inčiko, rungtynės, pasibaigiančios masinėmis muštynėmis, – nemaloni išimtis, kuri pasitaiko tik su vienos krepšinio klubo komandos sirgaliais.
„Toks jausmas, kad „Ryto“ sirgaliai į Panevėžį atvažiuoja ne rungtynių stebėti, o ieškoti negerų nuotykių. Turime jau ilgą istoriją su šio klubo sirgaliais. Kai kurie asmenys net nebeįleidžiami į „Cido“ areną, nes jų išpuoliai kartodavosi per kiekvienas rungtynes. Atrodo, lyg ir buvome sutarę, kad tokie incidentai daugiau nepasikartos, bet po karantino vėl viskas grįžo į pradinę padėtį“, – apgailestauja T. Inčikas.
Pasak „Cido“ vadovo, ir praėjusį šeštadienį „Ryto“ sirgaliai į Panevėžį atvyko nusiteikę ne visai geranoriškai.
Vilniečiams iš karto nepatiko jiems pasiūlyta vieta. Paprašius šiek tiek patraukti vėliavas, kurios užstoja reklamą, pasipylė grasinimai sukelti riaušes. Pasak vadovo, daugelis sirgalių nereagavo ir į pastabas užsidėti respiratorius.
„Matėme, kuo tai gresia. Jie atsisakė sėstis į sirgaliams numatytas vietas ir patraukti savo vėliavas, tad iš karto pagalbos paprašėme policijos pareigūnų. Ačiū jiems, kad reagavo labai greitai. Išties gaila, kad tokiose gražiose varžybose, kur ateina šeimos su mažais vaikais gerai praleisti laiko, atsiranda vienos komandos sirgaliai, kurie nusiteikę visai kitaip“, – kalbėjo T. Inčikas.
Taisyklių neleis laužyti
Anot T. Inčiko, nuo pat rungtynių pradžios „Ryto“ sirgaliai tiesiog virė, o po pralaimėtų rungtynių pyktis ir agresija išsiveržė. Vadovo teigimu, guostis galima tuo, kad muštynės įvyko jau už „Cido“ arenos ribų ir policijos pareigūnai gana operatyviai numalšino konfliktą.
„Ar dėl to, kad jiems paskirtos atskiros vietos, reikia mušti žmones? Negaliu sakyti, kad nesitikėjau, kuo baigsis. Mes jau ruošėmės galimiems išpuoliams. Esame vieninteliai, kurie neleidžiame jiems elgtis taip, kaip jie nori. Prašome laikytis taisyklių, tačiau kiekvienas mūsų prašymas sulaukia atsako, kad jeigu jiems trukdysime daryti ką, jie tinkami, sukels riaušes. Nesiruošiame savo namuose leisti elgtis ne taip, kaip pridera normaliose krepšinio varžybose. Lietuvos krepšinio lyga turėtų spręsti šį klausimą, nes tai kartojasi kiekvieną sezoną“, – pabrėžė T. Inčikas.
Ką patys krepšinio klubai mano apie savo sirgalių dvikovas už aikštelės ribų, išgirsti nepavyko. Panevėžio „Lietkabelio“ atstovas spaudai Edgaras Pulkovskis šiuo klausimu pasiūlė kreiptis į klubo direktorių Martyną Purlį, tačiau visą dieną šis telefonu neatsiliepė. Vilniaus „Rytas“ taip pat atsivėrė tylos siena.