Neseniai miestą sukrėtė į drenažo šulinį įsmukusio aštuonmečio nelaimė. Tokių atvirų ir nepastebimų šulinių mieste esama netgi kone miesto centre.
Greta Taikos alėjos, palei Nevėžio pakrantę besidriekiančiu dviračių taku besivažinėjantys panevėžiečiai atkreipė dėmesį į vos už poros žingsnių nuo jo juoduojančią kiaurymę. Pievoje atvirą betoninį nuotekų šulinį sunku ir pastebėti – į šalį nustumtas dangtis apsamanojęs, o tragedija grasinančius spąstus pridengia besikalanti žolė. Į juos niurktelėjusiajam gali baigtis tragiškai – prie pat upės esantis šulinėlis artipilnis vandens.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna, išgirdęs apie pavojų greta pėsčiųjų tako, suskubo uždengti šulinio nusiųsti bendrovės „Panevėžio gatvės“ darbininkus. Kam priklauso netvarkingas turtas, bus aiškinamasi.
Visgi pavaduotojas pripažįsta, kad tokių neprižiūrimų kiaurymių mieste apstu.
„Mieste senų, neįregistruotų bešeimininkių melioracijos šulinių labai daug. Jų priežiūra labai komplikuota“, – teigė T. Jukna.
Pavaduotojas siūlo patiems panevėžiečiams, pastebėjusiems pavojų po kojomis, skubiai pranešti Savivaldybei.
Jos rūpestis tokius atvirus šulinius bent uždengti. Tačiau kas prisiimtų atsakomybę, jei nutiktų nelaimė, nežinia. Jei nuo sovietmečio likęs šulinys neregistruotas, yra valstybinėje žemėje, jis laikomas bešeimininkiu.
Tačiau jei tokia liekana stūkso privačiame sklype, už jos saugumą veikiausiai tektų atsakyti pastarojo savininkui.
Dilema, kas atsakys dėl neuždengto maždaug šešių metrų gylio šulinio, iškilusi į jį prieš keletą savaičių smuktelėjusio mažamečio tėvams.
Panevėžyje žinomą baidarių ir kanojų trenerį Vytautą Vaičikonį stebina, kad nors berniukui spąstais tapo šulinys, esantis vos per metrą nuo bendrovei „Savojus“ priklausančio komercinės paskirties pastato, pastarojo savininkas atsakomybės kratosi.
„Buvome susitikę su bendrovės savininku ir direktoriumi, bet sutarimo nepasiekėme. Pamojavo šūsnimi popierių, kad šulinys jų, bet tarsi ir ne jų“, – pasakojo V. Vaičikonis.
Įkritusio mažamečio tėvai tvirtina rankų nenuleisiantys ir nusiteikę dėl neprižiūrėto šulinio su verslininkais aiškintis teisme. Juos stebina, kad senas šulinys, uždengtas per laiką samanomis apsitraukusiu kartono lakštu, iki nelaimės niekam nerūpėjo, nors pro jį kasdien turėjo praeiti „Savojaus“ išnuomotose patalpose įsikūrusių įmonių darbuotojai ir klientai.
Nelaimė nutiko, kai šeima savaitgalį atvažiavo į J. Janonio g., įmonei „Savojus“ priklausančiame pastate esantį žaidimų kambarį švęsti sūnaus aštuntojo gimtadienio.
Išlipęs iš mašinos vaikas pirma visų nustriksėjo per pievelę link durų ir staiga tėvų akyse tiesiog prasmego. Pasigirdo tik veriantis klyksmas. Artyn pribėgę tėvai nustėro: mažasis klykė iš siaubo bemaž 6 metrų gylio drenažo šulinio dugne. Nors šulinyje įbetonuotos metalinės kopėčios, V. Vaičikonis nedrįso jomis leistis žemyn. Baimintasi, kad šios gali būti netvirtos, o ankštame šuliny suaugusiajam nukritus vaikui ant galvos pasekmės būtų baisios.
Vaiką virve ištraukė atskubėję ugniagesiai. Berniukas ištrauktas šlapiomis kojomis – šulinyje vandens būta aštuonmečiui iki kelių. Mažasis greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę. Jam nustatyti nugaros ir įvairių kūno vietų sumušimai. Anot tėčio, mažametis vis dar skundžiasi skausmais peties srityje. V. Vaičikonio teigimu, vaikas ir psichologiškai dar nėra atsigavęs po patirto streso.
Įvykio vietą apžiūrėję ugniagesiai ir policijos pareigūnai pripažino, kad nelaimė baigėsi neįtikėtinai laimingai. Jei į šulinį būtų kritęs suaugęs žmogus, pasekmės galėjo būti daug baisesnės.
Komentarai
„valstybine zeme,reiskia nera seimininko“…Tuomet kyla abejone,jeigu ten nera seimininko,reiskia,kad ji niekieno,tai gal tada as galiu ten susikasti darza ar dar ka nors sugalvoti?Gal tap yra tik mes be reikalo gasdinami ,kad nevalia uzimti valstybines zemes?Kaip is tikruju???
taip taip ir aš įsitikinau kad savivaldybei nė motais, kas dedasi jos valdose, buvo pranešta prieš dvi savaites, bet niekam neįdomu, čia apie kitą atvejį, lauksim nelaimės… ir tada…