Tokį pasiūlymą Panevėžio autobusų parko administracijai istorikė nusiuntė po to, kai pati, pamiršusi kaukę, buvo išlaipinta kontrolierių.
J. V. Čiplytė pasakoja ketvirtadienį susiruošusi tvarkyti reikalų į Senamiesčio gatvėje įsikūrusią įstaigą. Kitame miesto gale gyvenanti istorikė nusprendė netrumpą kelią važiuoti autobusu, nors paprastai po miestą vaikšto pėsčiomis.
„Įlipau į 10 maršruto autobusą, pasižymėjau bilietą ir atsisėdusi rami važiuoju, kelias juk tolimas“, – pasakoja panevėžietė.
Kelionė baigėsi nuvažiavus mažiau nei pusę kelio. Įlipę kontrolieriai pareikalavo, kad J. V. Čiplytė išliptų.
Mat nors keleivė buvo pasižymėjusi bilietą, ji neturėjo veido kaukės.
J. V. Čiplytė pasakoja su kontrolieriais nesiginčijusi – sutinka, kad pati kalta, jog paprasčiausiai pamiršo, kad autobusuose vis dar privaloma dėvėti kaukes, nors jų nebereikalaujama nei parduotuvėse, nei kitose uždarose patalpose.
Išlaipinta J. V. Čiplytė iki Senamiesčio gatvės ir iš jos atgal į namus Klaipėdos gatvėje kulniavo pėsčiomis.
„Man tai nebuvo problema. Aš įpratusi daug vaikščioti. Bet tokioje situacijoje gali atsidurti ir senukas, ir ligotas žmogus. Dabar, kai kaukės kitur nebėra privalomos, lengva pamiršti, kad autobuse jų vis dar reikia“, – sako panevėžietė.
Ji pati girdėjusi, jog taip yra ne vienam nutikę. Todėl J. V. Čiplytei keista, kodėl nepagalvota veido apsaugos kaukėmis prekiauti autobusuose.
„Jei vairuotojas prekiauja bilietais, kodėl negalėtų pardavinėti ir kaukių? Tegul ne dvylika centų, o ir visus dvidešimt kainuotų, bet ją pamiršęs žmogus nepakliūtų į keblią situaciją. Man regis, tereikia geranoriškumo ir tokių problemų nebekiltų. Jei keleivis neturi bilieto, jis iš karto lekia pas vairuotoją nusipirkti. Taip pat ir kaukę nusipirkęs ramiai važiuotų“, – išeitį mato istorikė.
Tokį pasiūlymą J. V. Čiplytė nusiuntė ir Panevėžio autobusų parko administracijai.
Bendrovės Panevėžio autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys patvirtino, jog keleiviams sudaryta galimybė autobuse gauti kaukę vairuotojams darbo pernelyg neapsunkintų.
Juolab kad, vadovo nuomone, kaukių poreikis nebūtų didelis.
Jei vairuotojas prekiauja bilietais, kodėl negalėtų pardavinėti ir kaukių?
J. V. Čiplytė
„Pasiūlymas gal ir geras. Kaip dabar vairuotojas surenka grynuosius už bilietus, taip galėtų pardavinėti ir kaukes. Būtinai tą apsvarstysime“, – pažadėjo A. Gražys.
Viešąjį transportą administruojančios įstaigos „Panevėžio keleivinis transportas“ direktorius Giedrius Šileika teigia irgi palaikantis idėją autobusuose prekiauti kaukėmis.
Anot jo, su įstaiga sutartį sudariusios saugos tarnybos kontrolieriai, vykdami tikrinti keleivių, paprastai pasiimdavo kaukių ir jas dalydavo užmaršiesiems.
„Gal šį kartą kaukės jau buvo išdalytos, kad keleivei teko išlipti. Mūsų paskirtis – prevencinis darbas: įspėti, patarti, kad vėliau keleivis neturėtų didelių bėdų. Bet jei pričiuptų patikros grupė, kurios darbas yra tikrinti, kaip laikomasi įstatymo, rimtų bėdų turėtų ir keleivis, ir vežėjas“, – sako G. Šileika.
Kaukės neturinčiam keleiviui būti išlaipintam – švelni bausmė, palyginti su ta, kuri numatyta įstatyme.
Jei įmonė ar įstaiga teikia paslaugas asmenims, nedėvintiems apsauginių veido kaukių ten, kur jos privalomos, atsakomybė taikoma ir paslaugos teikėjui, ir klientui. Paslaugos teikėjui už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 1 500 iki 6 000 eurų, klientui – nuo 500 iki 1500 eurų.
Komentarai
Ir geles galetu pardavineti.
kontrolieriai gali pasirūpint kaukėmis
Galėtų alkoholiu prekiauti, būti suteneriais, sumuštinius pardavinėti, kepti šašlykus, keisti pinigus, nuomoti paspirtukus.
Taipogi prekiauti prezervatyvais, higieniniais iklotais, saltu alumi, pampersais, kelionemis i Turkija ir tai tik pradzia!
Galėtų kiekvienam autobuse būt bankomatai, bent jau SEB ir SWED. Bet kas liečia kaukes, tai jas jau seniai reikia panaikinti.